Lygos

Naujienos

Rubrika - KKML lygos svečiai. Lapkričio mėnesį KKML lygai palinkėjimą skiria - Linas Adomaitis.

2011 m. rugpjūčio 11 d.
linas.jpg
Rubrika - KKML lygos svečiai. Lapkričio mėnesį KKML lygai palinkėjimą skiria - Linas Adomaitis.

Petras Aleksonis

 

Tęsdami draugystę su muzikos pasaulio atsovais, lapkričio mėnesį Kauno krepšinio mėgėjų lygos dalyviams siūlome Lino Adomaičio mintis, pajuokavimus apie krepšinį. Lino nenustebinome, papasakodami apie KKML lygos gausumą bei ilgaamžiškumą. Pasak dainininko, Jūs - komandos, pilnai pateisinate Kauno vardą, kuris nuo seno yra žinomas ir tarp muzikos pasaulio atstovų, kaip geriausias miestas krepšiniui.

 

"Žalgirio" himno autorių pabandėme iš arčiau supažindinti su KKML komandomis surengtame mini konkurse "orakulas", kuriame Linas bandė į priekį atspėti penkių skirtingų čempionatų prizininkus. Šis žaidimas buvo tikrai linksmas ir jo metu buvo proga parodyti muzikantui visas komandas, jų pavadinimus, apie atskiras net šiek tiek papasakoti. Kaip ir daugelį žmonių, taip ir atlikėją, nustebino įdomūs bei išradingi pavadinimai. Kas pasak Lino Adomaičio šiame sezone bus prizininkai - šiek tiek vėliau. Tikrai nenustebsite atlikėjo įžvalgumu.

 

Primename, jog spalio mėnesį, mūsų viešnia buvo - Giedrė Kilčiauskienė (EMPTI, Pieno lazeriai). Jos interviu galite visuomet perskaityti KKML puslapyje - "Įdomūs faktai".

 

Pradžiai - detalesnė informacija apie mūsų svečią...

 

"Linas Adomaitis – dainininkas, muzikos prodiuseris, smuikininkas ir kompozitorius. Gimė profesionalaus smuikininko šeimoje. 1983-1994 m. mokėsi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Nuo 1994 m. Lietuvos muzikos akademijos Kauno fakultete studijavo smuiko specialybę (bakalauras) ir garso režisieriaus specialybę (magistras).

 

1995 m. debiutavo jo įkurtas mišrus kvartetas „L+”. Švelnios popmuzikos melodijos ir harmoningas r`n`b stiliaus dainavimas grupei greitai pelnė žiūrovų ir kritikų simpatijas. 1997 m. „L+” laimėjo prestižinį Lietuvos popmuzikos apdovanojimą „Bravo”, skirtą „metų debiutui”.

 

Vėlesnė karjera. Iširus „L+”, pradėjo solinę karjerą. Adomso slapyvardžiu išleido pirmąjį solinį albumą bei sukūrė muzikinį projektą „UAB Music”, pradėjo vesti r`n`b muzikos laidas radijo stotyje „Laba`s FM”.

 

2004 m. kartu su Simona Jakūbėnaite dalyvavo Eurovizijos dainų konkurse Stambule, kuriame sėkmingai atliko dainą „What`s happened to your love?”. Po šio konkurso duetas daug koncertavo Ukrainoje, Graikijoje, Kipre, Latvijoje, Baltarusijoje ir Lietuvoje.

 

2005 m. spalio 12 d. Kauno sporto halėje pristatytas L. Adomaičio sukurtas Kauno "Žalgirio" krepšinio komandos himnas, kurį jis atliko su Kauno valstybiniu choru, bei sezono daina „Mes ateinam nugalėti”, įrašyta drauge su krepšininku Tanoka Berdu ir poetu Bjornu Hansenu."

 

Tokią informaciją apie Liną Adomaitį galima rasti Vikipedijos internetiniame puslapyje. Ir tai tik dalis pagrindinės informacijos apie šį žmogų, nes kiekvienas projektas, atskira istorijos dalis, dainos arba himnai susiję su Linu Adomaičiu, turi ištisus įdomius aprašymus, kurie visi kartu verti atskiros knygos.

 

Pateikiame Jums tik atskirus atskaitos taškus, kurie labiausiai mano manymu, susiję su Linu. Kauno "Žalgirio" 2005 metų himno autorius, savo biografijoje (www.adomaitis.lt) rašo, ištrauka: "Nuo pat mokyklos laikų mėgau keliauti po margą svietą, pažinti kitų šalių kultūrą, muziką, virtuvę, papročius. Domiuosi Lietuvos istorija, skaitau grožinę literatūrą, kartais lankau teatrus ir negaliu gyventi be kino. Kauno "Žalgiris" – nuo kūdikystės buvo mano krepšinio komanda, o japonų virtuvę pamėgau visai neseniai. Egzistencializmas ir konceptualūs muzikiniai projektai sukasi mano galvoje ir negaliu jų sustabdyti. Visa tai iki šiol daro įtaką mano muzikai į kurią einu..."

 

Asmeninė internetinė svetainė, kurioje galite rasti Lino Adomaičio visas karščiausias naujienas, pasiklausyti asmeninės muzikos: www.adomaitis.lt

 

Pokalbį su Linu pradėjome nuo klausimo - ar pats sportuoja, mėgsta žaisti krepšinį?

- Dabar retai turiu tokią galimybę, bet šiaip mėgstu. Iš tikrųjų dažniausiai žaidžiame su draugais vasarą. Kur nors kaimo sodyboje jeigu yra krepšis, būtinai sužaidžiame vieną kitą partiją.

 

- Ar esate emocingas krepšinio sirgalius?

- Esu emocingas. Kai žaidžia "Žalgiris" visuomet rungtynėse emocingai sergu, rėkiu ir kitą dieną dažnai būna balsas užkimęs. Labai mėgaujuosi žaidimu, todėl sakyčiau nesu pasyvus sirgalius.

 

- Kada prasidėjo Jūsų pažintis su "Žalgiriu" ?

- Kai man buvo 6 metai, tada pradėjau sirgti už šį klubą. Tėvas dažnai žiūrėdavo rungtynes per televizorių, tad ir aš pradėjau... Mokyklos laikais pradėjau rinkti visokiausias iškarpas iš straipsnių, nuotraukas. Esu surinkęs iš tiesų nemažą kolekciją. Tad pirmoji pažintis buvo tokia. O vėliau, mūsų tokia pažintis, kaip bendradarbiavimas su muzikiniais reikalais prasidėjo 1996 metais. Tuomet "Žalgirio" klubas kreipėsi dėl dainos "Ar tu ją matei?" licencijos suteikimo. Nuo tada šis bendradarbiavimas manau, pasitarnavo ne tik klubui, bet ypač ir mūsų tuometinei grupei ("L+"). Daug kas pradėjo tą dainą dainuoti ir galima sakyti, jog nuo tada užsimezgė šiltas ryšys su "Žalgiriu". Po to aišku sekė viena sezono daina, vėliau kita, dar vėliau himnas.

 

- Ar didžiuojatės, jog šiaip ar taip esate susietas su "Žalgiriu" (kaip himno autorius)?

- Aišku, malonu kai žinai, jog turi ryšį su klubu, dėl kurio sergi nuo šešerių metų. Tiesiog - geri dalykai nesikeičia... Aš nuoširdžiai džiaugiuosi, kad man teko galimybė sukurti sezono dainas ir oficialų Kauno "Žalgirio" himną.

 

- Sukuriate tokius himnus ar dainas, kurios visu šimtu procentu atitinka krepšinį. Jei trumpai, pvz. Kauno „Žalgirio“ himnas turi labai didelę dvasią, jį klausantis visuomet net kūnas pašiurpsta. Kaip pavyksta sukurti tokius kūrinius, kurie atspindėtų krepšinio, „Žalgirio“ dvasią?

- Kurdamas sezono dainą ar himną, visą laiką galvoji kokia bus jo paskirtis. Turbūt reikia turėti omenyje himno išdidumą, euforinę nuotaiką, stipriai atsižvelgi į visą klubo istoriją ir sudėlioji visus taškus muzikoje... Sunku tai žodžiais išreikšti. Esmė ta, kad nelauki, sėdi prie popieriaus lapo ir prie muzikinių programų, kvietiesi į studiją chorus, kvietiesi gyvai grojančius instrumentalistus, įrašinėji ir žingsnis po žingsnio sukuri.

 

- Ar pačiam ima jaudulys, kuomet girdite "Žalgirio" himną?

- Vieną kartą prisimenu, kaip šiurpuliukai bėgo per kūną. Tada mano sukurtą himną dainavo maestro Petro Bingelio choras per "Žalgirio" sezono pristatymą. Tada tikrai skambėjo įspūdingai, realiai taip ir įsivaizdavau jį.

 

- Linai, keletas klausimų apie mėgėjišką krepšinį. Kaune labai aktyvus mėgėjiškas krepšinis. Jį žaidžia beveik kiekvienoje Kauno sporto salėje. Sportuoja beveik visi - jauni, vyresni, geriau ar blogiau mokantys šį žaidimą žmonės, Jūsų komentaras?

- Gerai, kad žmonės yra turiningai užsiėmę. Iš kitos pusės, kas daugiau užsikabina, vėliau gali kažko siekti daugiau, "lipti tolimesniais laipteliais". Kaunas yra Kaunas (šypsosi). Realiai nuo senų laikų Kaunas buvo Lietuvos krepšinio miestas ir jis juo išlieka. Čia aišku mano nuomonė, gal yra ir kitaip mąstančių. Kaunas krepšinyje yra stipriausias arba vienas stipriausių Lietuvoje.

 

- Jeigu Liną Adomaitį rungtyniauti pakviestų kokia nors mėgėjiška komanda, sutiktumėte?

- Aišku sutikčiau (juokiasi). Kodėl gi ne? – iššūkių nebijau. Kartais tokių panašių visokių dalykų norėtųsi daugiau nuveikti, norėčiau dar daugiau avantiūros savo gyvenime, tačiau problemos su tuo laisvu laiku – pasineriu į muziką, kurioje išnyksta laikas ir tuo pačiu prabėga labai greitai.

 

- Tarp dainininkų verda kokios nors aistros dėl mėgstamų komandų, galbūt su kažkuo žaidžiate krepšinį?

- Žinoma verda (juokiasi). Visą laiką, kuomet žaidžia du stipriausi Lietuvos klubai mes su Vaidu Baumila "susikapojam" gerąja prasme. Mes padiskutuojame, jis už savo komandą, aš už savo.

 

- Paimprovizuokime - jeigu Linas Adomaitis turėtų galimybę suburti startinį penketą krepšinio varžyboms iš "šou" atstovų. Koks jis būtų, Linas Adomaitis...?

- Virgį Stakėną reiktų būtinai imti, nes jis būtų gera gynybinė siena. Reikėtų paimti dar Deivį, kad aukštesniems pro klyną galėtų pralysti ir prasivaryti greičiau kamuolį. Realiai reiktų kuo skirtingesnių personažų, kad būtų mėgėjiška komanda ne tik įdomi bet ir produktyvi. Taip pat pakviesčiau Vaidą Baumilą, kad apsiramintų šiek tiek emociškai ir visgi suprastų, kas yra geriausia komanda Lietuvoje. Ir paskutinis žmogus būtų Maksas iš Biplan`ų – jis gerai blokuotų kamuolį su gitara. Čia būtų labai stipri komanda (šypsosi).

 

Linas Adomaitis taip pat parašė palinkėjimą Kauno krepšinio mėgėjų lygai:"Gera žinoti, kad Jūsų tiek daug! Ne veltui Kaunas yra krepšinio sostinė! Jūs visi kartu pateisinate tai!!! Garsinkite savo komandas ir Kauno vardą! Pagarbiai, Linas".

 

Antrasis palinkėjimas buvo skirtas krepšinio mokyklos "Perkūnas" auklėtiniams bei nariams:"Linkiu perkūniečiams: Taiklios akies, sportinio pykčio (tik nemuškite trenerio), pagarbos varžovui ir pergalių!"