Lygos

2024 m. Savaitgalio Pavasario lyga NUOSTATAI

 2023/2024 m. sezonas

„TOPsport“ - KKML „Savaitgalio“ Pavasario lyga

NUOSTATAI

 

I. Tikslas.
Populiarinti krepšinį Kauno regione ir išaiškinti stipriausias „TOPsport“ - KKML „Savaitgalio“ Pavasario lygos krepšinio pirmenybių komandas.

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas.
Pirmenybes organizuoja Kauno krepšinio mėgėjų lyga, o vykdymą koordinuoja  „TOPsport“ - KKML direktorius.

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas.
„Savaitgalio“ krepšinio lygos pirmenybės vyksta šeštadieniais ir sekmadieniais organizatorių paskirtose sporto salėse. Komandoms nuomotis sporto salių ir rūpintis kamuoliais nereikia! Išskirtiniais atvejais  ir pagal būtinumą rungtynės gali vykti penktadieniais arba valstybinių švenčių dienomis ne savaitgaliais.

Rungtynes galima perkelti iš nurodytos datos apie tai informuojant Lygos vadovus ne vėliau, nei 24 val. iki rungtynių pradžios. Pakeitimai įmanomi tik varžovams sutinkant. Taikomi tokie rungtynių perkėlimo mokesčiai:

Likus 24 val. – 3 paroms iki rungtynių pradžios: 50.00 €;
Likus 3 – 7 paroms iki rungtynių pradžios: 30.00 €;
Likus 7 – 14 parų iki rungtynių pradžios: 20.00 €;

Likus mažiau, nei 24 val. Iki rungtynių pradžios datos pakeitimas negalimas. Išskyrus nuo organizatorių, rengėjų bei komandos nepriklausančios Force Majeure taisyklės.

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos.
„Savaitgalio“ Pavasario krepšinio lygos pirmenybėse dalyvauja krepšinio mėgėjų komandos. Pirmenybėse negali dalyvauti RKL,  „TOPsport“ - KKML "B" lygose žaidžiančios komandos. 

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai.
„Savaitgalio“ Pavasario lygoje negali žaisti krepšininkai, turintys galiojančias 2023-2024 m. sezono užsienio klubų, LKL, NKL, RKL,  „TOPsport“ - KKML „B“ lygų licencijas.

Jokie meistriškumo apribojimai netaikomi krepšininkams, gimusiems 2007 m. ir jaunesniems.

Atkrintamosiose varžybose galės dalyvauti tik tie krepšininkai, kurie reguliaraus sezono metu bus sužaidę ne mažiau 3 rungtynių.

Medicininės pažymos ir kiti raštai, bandantys pateisinti nesužaistas rungtynes - negalioja.

Vienai iš komandų neatvykus į rungtynes, kitos komandos žaidėjams, įtrauktiems į rungtynių  protokolą, užskaitomos sužaistos rungtynės.

Kiekvienos komandos vadovas atsako už savalaikį „TOPsport“ - KKML informavimą apie žaidėjo meistriškumo statuso pasikeitimą.

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka.
Pirmame etape komandos sužaidžia vieno rato susitikimus “A”, “B” ir "C" pogrupiuose.

Antrame etape pagal pogrupiuose užimtas vietas komandos žaidžia grupėse:

 • dėl 1-6 vietų (1-2 pogrupių komandos);
 • dėl 7-12 vietų (3-4 pogrupių komandos);
 • dėl 13-18 vietų (5-6 pogrupių komandos);
 • dėl 19-22 vietų (likusios pogrupių komandos)

Grupėse dėl 1-6, 7-12 ir 13-18 vietų žaidžiamas vienas ratas su komandomis pirmame etape rungtyniavusiomis skirtinguose pogrupiuose. Komandoms, patekusioms į grupes iš to paties pirmo etapo pogrupio, tarpusavio rezultatai užskaitomi.

Grupėje dėl 19 – 22 vietų žaidžiami du ratai.  Komandoms, patekusioms į grupes iš to paties pirmo etapo pogrupio, tarpusavio rezultatai užskaitomas, žaidžiamos tik II rato rungtynės.

Trečias etapas – atkrintamosios varžybos, į kurias patenka  1-16 vietas antrame etape užėmusios komandos.

Aštuntfinalio susitikimuose porose žaidžiamos tik vienos rungtynės.

Ketvirtfinalyje ir pusfinalyje žaidžiamos dvejos rungtynės (skaičiuojamas taškų santykis).

Finale žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia:

Dėmesio! Varžybos vykdomos pagal visas patvirtintas FIBA krepšinio taisykles, išskyrus: rungtynių laikas stabdomas baudų metimo metu, 1-3 kėlinio paskutinę minutę bei 4 kėlinio dvi paskutines minutes ir minutės pertraukėlės metu. Pratęsimas žaidžiamas 5 minutes, stabdomos taip pat dvi paskutinės minutės.

Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą (0:20) arba dėl kitų priežasčių, gavus techninį pralaimėjimą (0:20), skiriama 0 taškų bei komanda baudžiama 100 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių. Komandos pašalinimas iš pirmenybių, neatleidžia jos nuo nesumokėto starto mokesčio.

 VII. Komandų registracija, paraiškos.
„Savaitgalio“ Pavasario krepšinio lygos komandų pirminė registracija vyks iki 2024 metų sausio 5 dienos

Komandai įregistruoti būtina pateikti užpildytą PRAŠYMĄ el. p. [email protected] ir įmokėti pilną dalyvio mokestį arba garantinį 500 EUR mokestį. KKML turi teisę registraciją pratęsti arba nutraukti anksčiau laiko.

Vardines paraiškas su žaidėjų vardais, pavardėmis ir kitais duomenimis komandos privalo atsiųsti el. paštu [email protected] iki 2024 m. sausio 5 dienos.

ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ

 • „Savaitgalio“ Pavasario lygos paraiškoje gali būti ne daugiau 18 žaidėjų.
 • 12 žaidėjų registruojami nemokamai.
 • Į komandos žaidėjų limitą įskaičiuojami visi krepšininkai, sužaidę bent vienas rungtynes tos komandos sudėtyje. 
 • Išnaudojus 12 žaidėjų limitą – kiekvieno naujo žaidėjo registravimo mokestis 30 eurų.
 • Išnaudojus 18 žaidėjų limitą ir darant keitimą – naujo žaidėjo registracijos mokestis 40 eurų.
 • Registruojant žaidėją komandai iki reguliaraus sezono pabaigos likus sužaisti ne daugiau trijų rungtynių – žaidėjo registracijos mokestis 50 eurų.
 • Žaidėjų registracija baigiama komandai iki reguliaraus sezono pabaigos likus žaisti tris rungtynes.
 • Žaidėjo perėjimas iš vienos „Savaitgalio“ Pavasario lygos komandos į kitą „Savaitgalio“ Pavasario lygos komandą – mokestis 50 eurų. Perėjimas galimas ne vėliau, kaip po trijų abiejų perėjime dalyvaujančių komandų sužaistų rungtynių.

Komandos vadovas pateikdamas žaidėjų paraišką yra atsakingas už žaidėjų asmeninių duomenų pateikimą, fizinę būklę ir sveikatos stovį turnyro metu.

Komandos vadovas/treneris užtikrina, kad visi žaidėjai yra pasirašę paraiškos priede dėl sveikatos.

Žaidėjas, pasirašydamas nurodytame priede, patvirtina ir garantuoja, kad jo sveikatos būklė yra tinkama dalyvauti krepšinio varžybose.

Nurodytą priedą su komandos žaidėjų parašais komandos vadovas ar kitas komandos paraišką teikiantis asmuo privalo saugoti neribotą laiką, esant lygos prašymui, nedelsiant pateikti paraiškos priedo patvirtintą kopiją.

VIII. Komandinis starto mokestis
„Savaitgalio“ krepšinio lygos pirmenybėse dalyvaujanti komanda moka 890 EUR starto mokestį, garantinis mokestis įskaičiuojamas į šią sumą. Pilną startinį mokestį privaloma sumokėti iki 2024 m. vasario 5 d.

Komandos vadovas atsako už savalaikį startinio mokesčio mokėjimą.

Rekvizitai:
Asociacija Kauno krepšinio mėgėjų lyga
Įmonės kodas 193142347
A/S LT 76 7300 0100 0226 1213
"Swedbank", AB

IX. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas.
„Savaitgalio“ krepšinio lygos čempionate teisėjauja licencijuoti Kauno krepšinio teisėjų klubo teisėjai ir sekretoriatas. 

Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja „TOPsport“ - KKML direktorius arba jo paskirtas vyr. teisėjas.

X. Apdovanojimai
Pasibaigus pirmenybėms komandinius apdovanojimus gauna 1-3 vietas iškovojusios komandos. Asmeniškai apdovanojami komandų prizininkių žaidėjai (sužaidę ne mažiau 3 rungtynių), treneris ir vadovas. Prizais arba asmeninėmis dovanomis apdovanojami geriausieji pirmenybių žaidėjai.

XI. Reikalavimai komandoms, jų vadovams

 • Komandos vadovas atsako už savalaikį startinio mokesčio mokėjimą.
 • Komandos rungtynių metu privalo vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.
 • Komandos vadovas pateikdamas žaidėjų paraišką yra atsakingas už žaidėjų asmeninių duomenų pateikimą, fizinę būklę ir sveikatos stovį pirmenybių metu.
 • „Savaitgalio“ krepšinio lygos organizatoriai neatsako už žaidėjų sveikatos sutrikimus prieš, po ar rungtynių metu. Savo sveikatos būkle žaidėjai privalo pasirūpinti patys. 
 •  Komandų vadovai/treneriai privalo užtikrinti, kad rungtynių metu žiūrovai (komandų sirgaliai) nenaudotų jokių garso skleidimo priemonių.

Pagal oficialias FIBA krepšinio taisykles visų varžybų metu žiūrovams uždrausta naudoti garsines priemones (įvairias dūdas, būgnus bei kt. garso skleidimo priemones). Procedūra: Rungtynių metu užfiksavus, kad naudojamos garso skleidimo priemonės, rungtynių vyr. teisėjas stabdo rungtynes ir pareikalauja komandų trenerių kreiptis į savo sirgalius, kad šie nebenaudotų draudžiamų garsinių priemonių. Rungtynės neatnaujinamos tol, kol nepašalinamos draudžiamos garsinės priemonės.

Nevykdant vyr. teisėjo nurodymo, rungtynės gali būti nutrauktos, įrašant rezultatą 0:20, priklausomai dėl kurios komandos žiūrovų kaltės buvo nutrauktos rungtynės.

XII. Komandų atsakomybė, baudos, jų skyrimo ir mokėjimo tvarka.

Kiekviena komanda atsakinga už komandos narių ir ją lydinčių sirgalių veiksmus, padarytą žalą organizatoriams, sporto salei, kurioje vyksta rungtynės.

Komandai neatvykus į rungtynes skiriama 100 eurų bauda, kurią privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

Techninės pražangos
Žaidėjui, gavusiam techninę (T) pražangą, skiriama 15 EUR bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu paaiškėja, kad nesumokėjęs baudos krepšininkas sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse skaitomas pralaimėjimas 0:20, o komanda baudžiama 60 EUR bauda.

Treneriui, gavusiam techninę (C arba B) pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 20 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji dar baudžiama 60 EUR bauda. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

Diskvalifikacinės pražangos
Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę (D) pražangą, skiriama 60 EUR bauda ir jis privalo praleisti vienas rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas baudos nesumoka, baudą už jį privalo sumokėti komanda, priešingu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš čempionato.

 • Jei žaidėjas rungtynėse buvo nubaustas rungtynių diskvalifikacine (GD) pražanga už dvi technines pražangas, tokiu atveju jam skiriama 30 eurų bauda (2 T pražangos po 15 eurų), žaidėjas sekančių rungtynių nepraleidžia;
 • Jei žaidėjas rungtynėse buvo nubaustas rungtynių diskvalifikacine (GD) pražanga už vieną techninę (T) ir vieną nesportinę (U) pražangą, tokiu atveju skiriama 15 eurų bauda už techninę pražangą ir žaidėjas sekančių rungtynių nepraleidžia;
 • Jei žaidėjas rungtynėse buvo nubaustas  rungtynių diskvalifikacine (GD) pražanga už dvi nesportines (U) pražangas, piniginės baudos mokėti nereikia ir žaidėjas sekančių rungtynių nepraleidžia;

Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę (D) pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio skiriama 60 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių, likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

Pastaba: Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš pirmenybių.

 Už gąsdinimą, daromą spaudimą arba agresyvų elgesį, kuris:
- nukreiptas prieš rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – bauda 50 EUR ir/ar papildomai skiriama diskvalifikacija nuo 1 iki 3 rungtynių.
- nukreiptas prieš kitus asmenis – bauda 50 EUR ir/ar papildoma diskvalifikacija 1 rungtynėms.

Už panaudotą smurtą prieš:
- rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus –  diskvalifikacija nuo 5 rungtynių iki visiško pašalinimo iš pirmenybių ir  bauda komandai nuo 145 EUR iki 300 EUR.
- varžovus rungtynių metu – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 100 EUR.
- varžovus iki rungtynių arba joms pasibaigus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 100 EUR.

Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria  „TOPsport“ - KKML direktorius.

XIII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.
Jeigu komanda mano, kad rungtynių metu jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu ji turi elgtis taip:

 • Komandos kapitonas tik pasibaigus rungtynėms turi pranešti vyresniajam teisėjui, kad komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo langelyje vadinamame „Kapitono parašas protesto atveju“.

Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti „TOPsport“ - KKML direktorių. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo „TOPsport“ - KKML direktoriui pateikti protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

Sprendimą dėl protesto priima „TOPsport“ - KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.

KKML DALYVIŲ PRIVATUMO POLITIKA IR TAISYKLĖS

Asmeninių duomenų viešinimas
Žaidėjai, registruodamiesi  „TOPsport“ - KKML interneto svetainėje, yra atsakingi už asmeninių duomenų (vardas, pavardė, gimimo data, ūgis ir svoris) bei vizualinės informacijos (asmeninė nuotrauka) tikslumą ir tikrovės atitinkamumą.

Jei žaidėją registruoja komandos vadovas ar treneris, jis yra atsakingas už anksčiau išvardintų žaidėjo asmeninių duomenų bei informacijos pateikimą ir jų tikslumą.

„TOPsport“ - KKML negarantuoja dėl svetainėje pateiktos informacijos visapusiškumo, patikimumo, tikrumo ar neatitikimų.

„TOPsport“ - KKML pasilieka teisę viešinti svetainėje esančią žaidėjų informaciją. Viešinami duomenys yra skirti tik informaciniams tikslams. Šie duomenys lygos svetainėje gali būti prieinami neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

Vaizdinės medžiagos viešinimas
Organizuodama viešus renginius, „TOPsport“ - KKML pažymi, kad juose gali būti fiksuojama vaizdinė medžiaga:

 • fotografuojama;
 • filmuojama;
 • rodomos tiesioginės transliacijos „TOPsport“ - KKML Interneto svetainėje ir/arba „TOPsport“ - KKML Socialiniuose tinkluose.

Asmenys, aktyviai (žaidėjai, komandų treneriai, vadovai, aptarnaujantis personalas) ar pasyviai (žiūrovai, žaidėjus lydintys asmenys, tėvai, šeimos nariai) dalyvaujantys  „TOPsport“ - KKML organizuojamuose viešuose renginiuose, automatiškai sutinka su KKML vaizdinės medžiagos viešinimo taisyklėmis.

Vaizdo medžiaga (fotografijos, vaizdo įrašai, iš jų sumaketuoti kiti grafiniai ar video elementai) gali būti viešinama  „TOPsport“ - KKML Interneto svetainėje ir/arba  „TOPsport“ - KKML Socialinėse paskyrose neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

„TOPsport“ - KKML viešinama vaizdo medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams, nesiekiant pažeisti dalyvių garbės ir orumo.

Socialiniai tinklai
„TOPsport“ - KKML turi teisę informaciją viešinti savo socialiniuose tinkluose. Bet kokia  „TOPsport“ - KKML socialiniuose tinkluose viešinama informacinė arba vaizdinė medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams.

Šiuo metu „TOPsport“ - KKML priklauso šios socialinių tinklų paskyros:

Visą informaciją, kurią vartotojai pateikia socialinės žiniasklaidos priemonėmis (įskaitant pranešimus, laukelių „Like“ ir „Follow“ naudojimą, bei kitą komunikaciją), kontroliuoja socialinio tinklo valdytojai.

Rekomenduojame perskaityti trečiųjų šalių privatumo pranešimus ir tiesiogiai susisiekti su paslaugų teikėjais, jei Jums kyla bet kokių klausimų dėl to, kaip jie naudoja Jūsų asmens duomenis.

„Facebook“ privatumo pranešimas;
„Instagram“ privatumo pranešimas;
„Youtube“ privatumo pranešimas.

Komentavimo taisyklės
„TOPsport“ - KKML prižiūri vartotojų rašomus komentarus Interneto svetainėje ir Socialinių tinklų paskyrose bei pasilieka teisę redaguoti arba pašalinti netinkamus komentarus, kuriuose pažymima rasinė/religinė ar kitokia neapykanta, asmens orumo įžeidimas ar bet kokia kita informacija, prieštaraujanti Lietuvos Respublikos įstatymams bei teisės aktams.

Trečiosios šalies medžiaga ir svetainės
„TOPsport“ - KKML interneto svetainėje arba socialiniuose tinkluose gali būti nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto svetaines arba socialinius tinklus.  „TOPsport“ - KKML lyga nėra atsakinga už tokių interneto svetainių ir socialinių tinklų turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo metodus.

„TOPsport“ - KKML informacinėje medžiagoje gali būti informacijos, kurios šaltinis – trečiųjų šalių interneto svetainės. Medžiaga, paimta iš trečiosios šalies svetainės, bus atitinkamai pažymėta, be to, gali būti pateikiama nuoroda į pirminę interneto svetainę.  „TOPsport“ - KKML neprisiimame jokios atsakomybės nei už medžiagą, paimtą ar skelbiamą trečiosios šalies svetainėje, kuri yra pateikiama kaip nuoroda informacinėje medžiagoje, nei už tokios trečiosios šalies naudojamus asmens duomenis.

Lankytis trečiosios šalies svetainėje galite savo pačių rizika. Mes neprisiimame jokios tiesioginės ar netiesioginės atsakomybės nei už turinį, informacijos tikslumą ar nuomones, išreikštas tokiose svetainėse, nei už jose siūlomų prekių ir paslaugų kokybę