Lygos

2023-2024 m. Jaunimo lygos NUOSTATAI

JAUNIMO LYGA

2023-2024 m.

NUOSTATAI

1.  Tikslas
Populiarinti krepšinį ir paįvairinti moksleivių laisvalaikį bei skatinti skirtingų krepšinio mokyklų moksleivių tarpusavio bendravimą.

2. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas
Pirmenybės vyksta spalio – balandžio mėn. visų dalyvaujančių komandų sporto salėse.

3. Pirmenybių organizavimas ir vykdymas
Pirmenybes organizuoja „TOPsport“-KKML, o vykdymą koordinuoja „TOPsport“ -KKML direktorius  Rimas Navickas.

4. Rungtynių datos ir laiko registravimas
Rungtynes komandos privalo sužaisti nurodytą savaitę pagal tvarkaraštį. Už rungtynių laiko ir vietos suderinimą atsakinga komanda, tvarkaraštyje nurodyta pirma. Dėl ypatingai svarbių priežasčių rungtynių nukėlimas galimas tik susitarus su kitos komandos treneriu bei informavus KKML administraciją.

KKML vyr. sekretorę apie laiko ir vietos suderinimą informuoti pirmadieniais - penktadieniais 10-14 val. el. p.  [email protected]. Užsakymas teisėjų ir sekretorių paskyrimui priimamas ne vėliau kaip likus 3 dienoms iki rungtynių.

5. Komandų registravimas ir starto mokestis
Komandų registracija vyksta iki spalio 2 d. Komandai įregistruoti užtenka el. paštu atsiųsti komandos trenerio pasirašytą raštą/prašymą dėl komandos dalyvavimo Jaunimo lygoje.

Komanda, dalyvaujanti „TOPsport“ - KKML Jaunimo lygoje turi sumokėti 890 EUR dalyvio mokestį (į šią sumą įskaičiuota 20 dalyvių). Išnaudojus 20 žaidėjų limitą - dalyvio mokestis – 20 EUR.

Komandos vadovas/treneris asmeniškai atsako už savalaikį dalyvio mokesčio mokėjimą.

KKML rekvizitai:
Asociacija Kauno krepšinio mėgėjų lyga
Įmonės kodas 193142347
A/S LT 76 7300 0100 0226 1213
"Swedbank", AB

Vardines paraiškas komandos privalo atsiųsti el. paštu [email protected] iki spalio 9 d.

ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ

Komanda paraiškoje gali registruoti 20 žaidėjų, tačiau rungtynėms leidžiama registruoti tik 14 žaidėjų. Žaidėjų registracija stabdoma 2024 m. sausio 31 d. (imtinai).

Komandos vadovas/treneris pateikdamas žaidėjų paraišką yra atsakingas už žaidėjų asmeninių duomenų pateikimą, fizinę būklę ir sveikatos stovį turnyro metu.

4. Pirmenybių dalyviai
Jaunimo lygos pirmenybėse kviečiamos dalyvauti jaunių ir jaunučių komandos.

Jaunimo lygos pirmenybėse gali dalyvauti krepšininkai, gimę 2006 m. ir anksčiau.

5. Pirmenybių vykdymo tvarka
Pirmenybės vykdomos dviem etapais.

Pirmas etapas
Visos komandos tarpusavyje sužaidžia du ratus (po vienas rungtynes savo ir varžovo aikštelėje). Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą (0:20) arba dėl kitų priežasčių, gavus techninį pralaimėjimą (0:20), skiriama 0 taškų bei komanda baudžiama 100 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus trims dienoms iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

Antras etapas
Prasideda atkrintamosios varžybos, kuriose dalyvauja 1-6 vietas reguliariajame sezone užėmusios komandos.

1-2 vietas užėmusios komandos iš karto patenka į finalinį ketvertą.

Ketvirtfinalis
Ketvirtfinalyje žaidžia 3v.-6v. ir 4v.-5v. Komandos porose kovoja iki dviejų pergalių. Pirmosios ir, jeigu reikia, trečiosios rungtynės vyksta aukštesnę vietą reguliariajame sezone užėmusios komandos sporto salėje. Ketvirtfinalio porų nugalėtojai patenka į pusfinalį.

Pusfinalis
Pusfinalyje žaidžiama iki dviejų pergalių. Pirmosios ir, jeigu reikia, trečiosios rungtynės vyksta aukštesnę vietą reguliariajame sezone užėmusios komandos sporto salėje.

Finale porose žaidžiamos vienos rungtynės. 

Finalinių rungtynių laiką ir vietą paskiria „TOPsport“ - KKML direktorius.

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia:

6Reikalavimai visoms komandoms

 • Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.
 • Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.
 • Turnyro organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus turnyro metu.

7. Reikalavimai komandoms, salių šeimininkėms

Priimanti komanda (žaidžianti namuose) privalo:

 • Komandos vadovas atsako už savalaikį startinio mokesčio mokėjimą.
 • Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.
 • Apšilimui  turėti 1-2 kamuolius, tarp kurių būtų varžybinis kamuolys. Pirmenybė teikiama “Spalding” firmos kamuoliams.
 • Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.
 • Jaunimo taurės turnyro organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

8. Pirmenybių teisėjai ir sekretoriatas
„TOPsport“-KKML Jaunimo lygoje teisėjauja ir sekretoriauja tik licencijuoti Kauno krepšinio teisėjai ir sekretoriato darbuotojai.

Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja „TOPsport“-KKML direktorius.

9.  Apdovanojimai
Apdovanojimus turnyre gauna 1-3 vietas užėmusios komandos bei geriausi lygos žaidėjai.

10. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka
Kiekviena komanda atsakinga už komandos narių ir ją lydinčių sirgalių veiksmus, padarytą žalą organizatoriams, sporto salei, kurioje vyksta rungtynės.

Komandai neatvykus į rungtynes skiriama 50 eurų bauda, kurią privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

Išaiškinus, jog rungtynėse komandai atstovavo aukštesnio statuso žaidėjas negu leidžia nuostatai, jai tose rungtynėse užskaitomas techninis pralaimėjimas 0:20 ir komanda taško negauna bei skiriama 50 eurų bauda.

Techninės pražangos

Žaidėjas, gavęs techninę (T) pražangą, sumoka 10 EUR arba praleidžia vienas rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Jeigu žaidėjas įregistruojamas ir žaidžia artimiausias pagal tvarkaraštį rungtynes, komandai tose rungtynėse bet kuriuo atveju užskaitomas pralaimėjimas 0:20, ir už rungtynes komanda taško negauna.

Treneriui arba vadovui, gavusiam techninę (C ar B) pražangą skiriama 20 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių. Nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir už rungtynes komanda taško negauna.

Diskvalifikacinės pražangos
Žaidėjas, gavęs diskvalifikacinę (D) pražangą, sumoka 20 EUR arba praleidžia dvi artimiausias rungtynes pagal tvarkaraštį. Jei vienose iš dviejų artimiausių rungtynių žaidėjas įregistruojamas ir žaidžia, komandai tose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir už rungtynes komanda taško negauna.

Treneriui arba vadovui, gavusiam diskvalifikacinę (D) pražangą, skiriama 50 EUR bauda, kurią privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį. Nesumokėjus laiku baudos, komandai artimiausiose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir komanda taško negauna.

Kitos nuobaudos
Treneriui, žaidėjams ar kitiems komandos atstovams už grasinimus, įžeidinėjimus, žeminantį elgesį teisėjų, sekretoriato teisėjų atžvilgiu prieš/po rungtynių skiriama bauda – nuo 50 iki 100 EUR.

Treneriui, žaidėjams ar kitiems komandos atstovams už panaudotą smurtą ir / ar veiksmus, keliančius grėsmę teisėjų, sekretoriato teisėjų sveikatai skiriama bauda nuo 100 iki 150 EUR ir diskvalifikacija iki 3 rungtynių.

Už įžūlų žiūrovų elgesį, agresyvius veiksmus, grasinimus, įžeidinėjimus ar smurtą žaidėjų, trenerių, komandų atstovų, teisėjų, sekretoriato darbuotojų, kitų žiūrovų ir bet kokių kitų asmenų adresu mokyklai (centrui / klubui) skiriama 60 EUR bauda bei komanda gali būti baudžiama nuo 1 iki 3 rungtynių namų aikštėje be žiūrovų.

Pastaba:
 Aukščiau nurodytos nuobaudos už technines ir diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio bei nusižengusiojo asmens elgesio po baudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo ar komandos pašalinimo iš pirmenybių.

Galutinį sprendimą priima „TOPsport“ - KKML direktorius.

Apie nuobaudų taikymą komandoms, pažeidusioms nuostatus:
Išaiškinus, jog rungtynėse komandai atstovavo vyresnis amžiumi negu leidžia nuostatai žaidėjas - jai tose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir komandos treneriui skiriama 30 EUR bauda, kurią privalo sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tos komandos tvarkaraštį. Jeigu panašus atvejis užfiksuojamas antrą kartą, komanda šalinama iš pirmenybių.

11. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.
Jeigu komanda mano, kad rungtynių metu jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu ji turi elgtis taip:

 • Komandos kapitonas tik pasibaigus rungtynėms turi pranešti vyresniajam teisėjui, kad komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo langelyje vadinamame „Kapitono parašas protesto atveju“.

Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti „TOPsport“ - KKML direktorių. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo „TOPsport“ - KKML direktoriui pateikti protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

Sprendimą dėl protesto priima „TOPsport“ - KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.

KKML DALYVIŲ PRIVATUMO POLITIKA IR TAISYKLĖS

Asmeninių duomenų viešinimas
Žaidėjai, registruodamiesi  „TOPsport“ - KKML interneto svetainėje, yra atsakingi už asmeninių duomenų (vardas, pavardė, gimimo data, ūgis ir svoris) bei vizualinės informacijos (asmeninė nuotrauka) tikslumą ir tikrovės atitinkamumą.

Jei žaidėją registruoja komandos vadovas ar treneris, jis yra atsakingas už anksčiau išvardintų žaidėjo asmeninių duomenų bei informacijos pateikimą ir jų tikslumą.

„TOPsport“ - KKML negarantuoja dėl svetainėje pateiktos informacijos visapusiškumo, patikimumo, tikrumo ar neatitikimų.

„TOPsport“ - KKML pasilieka teisę viešinti svetainėje esančią žaidėjų informaciją. Viešinami duomenys yra skirti tik informaciniams tikslams. Šie duomenys lygos svetainėje gali būti prieinami neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

Vaizdinės medžiagos viešinimas
Organizuodama viešus renginius, „TOPsport“ - KKML pažymi, kad juose gali būti fiksuojama vaizdinė medžiaga:

 • fotografuojama;
 • filmuojama;
 • rodomos tiesioginės transliacijos „TOPsport“ - KKML Interneto svetainėje ir/arba „TOPsport“ - KKML Socialiniuose tinkluose.

Asmenys, aktyviai (žaidėjai, komandų treneriai, vadovai, aptarnaujantis personalas) ar pasyviai (žiūrovai, žaidėjus lydintys asmenys, tėvai, šeimos nariai) dalyvaujantys  „TOPsport“ - KKML organizuojamuose viešuose renginiuose, automatiškai sutinka su KKML vaizdinės medžiagos viešinimo taisyklėmis.

Vaizdo medžiaga (fotografijos, vaizdo įrašai, iš jų sumaketuoti kiti grafiniai ar video elementai) gali būti viešinama  „TOPsport“ - KKML Interneto svetainėje ir/arba  „TOPsport“ - KKML Socialinėse paskyrose neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

„TOPsport“ - KKML viešinama vaizdo medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams, nesiekiant pažeisti dalyvių garbės ir orumo.

Socialiniai tinklai
„TOPsport“ - KKML turi teisę informaciją viešinti savo socialiniuose tinkluose. Bet kokia  „TOPsport“ - KKML socialiniuose tinkluose viešinama informacinė arba vaizdinė medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams.

Šiuo metu „TOPsport“ - KKML priklauso šios socialinių tinklų paskyros:

Visą informaciją, kurią vartotojai pateikia socialinės žiniasklaidos priemonėmis (įskaitant pranešimus, laukelių „Like“ ir „Follow“ naudojimą, bei kitą komunikaciją), kontroliuoja socialinio tinklo valdytojai.

Rekomenduojame perskaityti trečiųjų šalių privatumo pranešimus ir tiesiogiai susisiekti su paslaugų teikėjais, jei Jums kyla bet kokių klausimų dėl to, kaip jie naudoja Jūsų asmens duomenis.

„Facebook“ privatumo pranešimas;
„Instagram“ privatumo pranešimas;
„Youtube“ privatumo pranešimas.

Komentavimo taisyklės
„TOPsport“ - KKML prižiūri vartotojų rašomus komentarus Interneto svetainėje ir Socialinių tinklų paskyrose bei pasilieka teisę redaguoti arba pašalinti netinkamus komentarus, kuriuose pažymima rasinė/religinė ar kitokia neapykanta, asmens orumo įžeidimas ar bet kokia kita informacija, prieštaraujanti Lietuvos Respublikos įstatymams bei teisės aktams.

Trečiosios šalies medžiaga ir svetainės
„TOPsport“ - KKML interneto svetainėje arba socialiniuose tinkluose gali būti nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto svetaines arba socialinius tinklus.  „TOPsport“ - KKML lyga nėra atsakinga už tokių interneto svetainių ir socialinių tinklų turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo metodus.

„TOPsport“ - KKML informacinėje medžiagoje gali būti informacijos, kurios šaltinis – trečiųjų šalių interneto svetainės. Medžiaga, paimta iš trečiosios šalies svetainės, bus atitinkamai pažymėta, be to, gali būti pateikiama nuoroda į pirminę interneto svetainę.  „TOPsport“ - KKML neprisiimame jokios atsakomybės nei už medžiagą, paimtą ar skelbiamą trečiosios šalies svetainėje, kuri yra pateikiama kaip nuoroda informacinėje medžiagoje, nei už tokios trečiosios šalies naudojamus asmens duomenis.

Lankytis trečiosios šalies svetainėje galite savo pačių rizika. Mes neprisiimame jokios tiesioginės ar netiesioginės atsakomybės nei už turinį, informacijos tikslumą ar nuomones, išreikštas tokiose svetainėse, nei už jose siūlomų prekių ir paslaugų kokybę.