Lygos

2020-2021 m. Bendruomenių lygos NUOSTATAI

2020-2021 m. sezonas

Kauno miesto Bendruomenių krepšinio
pirmenybių vykdymo

NUOSTATAI

I. Tikslas.
Populiarinti krepšinį Kauno mieste ir išaiškinti stipriausias Kauno miesto Bendruomenių krepšinio pirmenybių komandas.

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas.
Kauno miesto Bendruomenių krepšinio pirmenybes organizuoja asociacija „Didžiojo Aleksoto Draugija“ kartu su VšĮ „Bendruomenių krepšiniu“ ir KKML.

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas.
Pirmenybės vykdomos 2020 m. spalio – 2021 m. balandžio mėnesiais organizatorių paskirtose sporto salėse. Rungtynės gali būti žaidžiamos bet kurią savaitės dieną, tačiau jų pradžia darbo dienomis galima ne anksčiau 17.30 val., o savaitgaliais – ne anksčiau 9.00 val.

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos.
Kauno miesto bendruomenių krepšinio pirmenybėse gali žaisti komandos, kurių sudėtyje yra bent 2 žaidėjai, kurie atstovauja vienai iš Kauno bendruomenių (dėl bendruomenių statuso iškilus klausimams kreipkitės telefonu 8 615 85231 arba 8 698 58895).

Kauno miesto bendruomenių krepšinio pirmenybėse gali žaisti komandos, nedalyvaujančios KKML „A“ ir KKML „B“ lygų pirmenybėse.

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai.
Kauno miesto bendruomenių krepšinio pirmenybėse kiekviena komanda gali registruoti ne daugiau 18 žaidėjų. Pirmenybių metu, išnaudojus 18 registruojamų žaidėjų limitą, komanda gali 3 krepšininkus keisti, jei tik nepasibaigęs naujų žaidėjų registravimo laikas.

Kauno miesto bendruomenių krepšinio pirmenybėse negali žaisti krepšininkai, 2020-2021 metų sezone turintys galiojančias LKL, NKL, RKL bei KKML „A“ ir „B“ lygų licencijas. Moksleiviams, gim. 2004 m. ir vėliau, jokie meistriškumo apribojimai netaikomi.

Krepšininkas, pirmenybių metu įregistruotas vienoje iš aukščiau minėtų lygų, nuo to momento praranda teisę rungtyniauti Bendruomenių pirmenybėse.

Krepšininkai, sezono metu pabaigę žaisti aukštesnėje lygoje, gali būti įregistruoti Bendruomenių krepšinio pirmenybėms ir iki sezono pabaigos atstovauti komandai.

Kiekvienos komandos vadovas atsako už savalaikį informavimą apie žaidėjo meistriškumo statuso pasikeitimą.

Žaidėjai registruojami nemokamai, jeigu jis registruojamas iki pirmųjų komandos rungtynių, 9 Eur – jeigu registruojamas pirmenybių eigoje. Išnaudojus 18 žaidėjų limitą ir registruojant papildomą žaidėją, nurodant vietoj kurio dalyvio jis registruojamas, licencijos išdavimo mokestis – 15 Eur. Žaidėjo perėjimo iš vienos Kauno miesto Bendruomenių krepšinio pirmenybių komandos į kitą mokestis – 20Eur. Perėjimas galimas tik tarp pirmo ir antro rato reguliariajame sezone Žaidėjų registracija galima tik iki antro etapo.

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka.
Kauno miesto bendruomenių krepšinio pirmenybių rungtynėse bus skaičiuojama pilna statistika.

Pirmas etapas
Komandos pogrupiuose žaidžia du ratus.

Antras etapas
Prasideda atkrintamosios varžybos, kuriose dalyvauja 1-4 vietas pogrupiuose užėmusios komandos.

Atkrintamosiose varžybose gali dalyvauti tie komandų žaidėjai, kurie pirmajame etape yra žaidę bent 1/3 visų varžybų arba žaidėjai yra registruoti nuo pirmenybių pradžios.

Ketvirtfinalis
Žaidžiamos dvejos rungtynės. Porose susitinka A1-B4, B2-A3, B1-A4, A2-B3. Jeigu kiekviena komanda iškovoja po pergalę 1:1, tada vertinamas taškų skirtumas. Komanda, pelniusi daugiau taškų per varžybas, pereina į kitą etapą.

Ketvirtfinalio porų laimėtojai patenka į pusfinalį.

Pusfinalyje taip pat žaidžiamos dvejos rungtynės. Jeigu kiekviena komanda iškovoja po pergalę 1:1, tadavertinamas taškų skirtumas. Komanda, pelniusi daugiau taškų per varžybas, pereina į kitą etapą.

Pusfinalyje susitinka (A1-B4) – (B2-A3) ir (B1-A4) – (A2-B3).

Finalas
Finale porose žaidžiamos vienos rungtynės Bendruomenių pirmenybių organizatorių paskirtoje sporto salėje.

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia.

VII. Komandų registracija, paraiškos.
Kauno miesto bendruomenių krepšinio pirmenybių komandų registracija tęsis iki spalio 2dienos. Kauno miesto bendruomenių krepšinio pirmenybių vadovas pasilieka teisę registraciją pabaigti anksčiau arba ją pratęsti.

Komandai įregistruoti užtenka įmokėti 200 Eur garantinį mokestį. Vardines paraiškas su žaidėjų vardais, pavardėmis ir kitais duomenimis komandos privalo atsiųsti el. paštu: [email protected]

VIII. Komandinis starto mokestis
Komanda, dalyvaujanti Kauno miesto bendruomenių krepšinio pirmenybėse, privalo sumokėti 600 Eur startinį mokestį ne vėliau kaip iki 2020 m. spalio 5 dienos. Garantinis mokestis įskaitomas į šią sumą.

IX. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas.
Kauno miesto bendruomenių krepšinio pirmenybėms teisėjaus licencijuoti Kauno krepšinio teisėjų klubo teisėjai ir sekretoriato darbuotojai. Atkrintamosioms varžyboms teisėjaus geriausieji teisėjai, turintys LKL, NKL ir RKL licencijas.

Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius arba jo paskirtas vyr. teisėjas.

X. Apdovanojimai
Pasibaigus pirmenybėms, komandinius apdovanojimus gauna 1-3 vietas iškovojusios komandos. Asmeniškai apdovanojami komandų prizininkių žaidėjai (ne daugiau 18 krepšininkų), treneris ir vadovas.

Prizais arba asmeninėmis dovanomis apdovanojami geriausieji pirmenybių žaidėjai.

XI. Reikalavimai komandoms, jų vadovams
Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.
Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.
Kauno miesto bendruomenių krepšinio pirmenybių organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

XII. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka

Techninės pražangos
Žaidėjui, gavusiam techninę pražangą, skiriama 6 Eur bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu paaiškėja, kad nesumokėjęs baudos krepšininkas sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse skaitomas pralaimėjimas 0:20, o komanda baudžiama 58 Eur bauda.

Treneriui, gavusiam techninę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 12 Eur bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir jinai dar baudžiama 58 Eur bauda. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

Diskvalifikacinės pražangos
Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 29 Eur  bauda ir jis privalo praleisti vienas rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas baudos nesumoka, baudą už jį privalo sumokėti komanda, priešingu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš čempionato.

Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio skiriama 58 Eur bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių, likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

Pastaba: Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš pirmenybių.

Už gąsdinimą, daromą spaudimą arba agresyvų elgesį, kuris:
- nukreiptas prieš rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – papildomai skiriama diskvalifikacija nuo 1 iki 3 rungtynių.
- nukreiptas prieš kitus asmenis – papildoma diskvalifikacija 1 rungtynėms.

Už panaudotą smurtą prieš:
- rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 10 rungtynių ir bauda komandai 145 Eur.
- varžovus rungtynių metu – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 87 Eur.
- varžovus iki rungtynių arba joms pasibaigus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 87 Eur.

Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria KKML direktorius.

XIII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka
Jeigu komanda mano, kad rungtynių metu jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu ji turi elgtis taip:

  • Komandos kapitonas tik pasibaigus rungtynėms turi pranešti vyresniajam teisėjui, kad komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo langelyje vadinamame „Kapitono parašas protesto atveju“.

Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui pateikti protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

Sprendimą dėl protesto priima KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.

KKML DALYVIŲ PRIVATUMO POLITIKA IR TAISYKLĖS

Asmeninių duomenų viešinimas
Žaidėjai, registruodamiesi KKML interneto svetainėje, yra atsakingi už asmeninių duomenų (vardas, pavardė, gimimo data, ūgis ir svoris) bei vizualinės informacijos (asmeninė nuotrauka) tikslumą ir tikrovės atitinkamumą.

Jei žaidėją registruoja komandos vadovas ar treneris, jis yra atsakingas už anksčiau išvardintų žaidėjo asmeninių duomenų bei informacijos pateikimą ir jų tikslumą.

KKML negarantuoja dėl svetainėje pateiktos informacijos visapusiškumo, patikimumo, tikrumo ar neatitikimų.

KKML pasilieka teisę viešinti svetainėje esančią žaidėjų informaciją. Viešinami duomenys yra skirti tik informaciniams tikslams. Šie duomenys lygos svetainėje gali būti prieinami neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

Vaizdinės medžiagos viešinimas
Organizuodama viešus renginius, KKML pažymi, kad juose gali būti fiksuojama vaizdinė medžiaga:

  • fotografuojama;
  • filmuojama;
  • rodomos tiesioginės transliacijos KKML Interneto svetainėje ir/arba KKML Socialiniuose tinkluose.

Asmenys, aktyviai (žaidėjai, komandų treneriai, vadovai, aptarnaujantis personalas) ar pasyviai (žiūrovai, žaidėjus lydintys asmenys, tėvai, šeimos nariai) dalyvaujantys KKML organizuojamuose viešuose renginiuose, automatiškai sutinka su KKML vaizdinės medžiagos viešinimo taisyklėmis.

Vaizdo medžiaga (fotografijos, vaizdo įrašai, iš jų sumaketuoti kiti grafiniai ar video elementai) gali būti viešinama KKML Interneto svetainėje ir/arba KKML Socialinėse paskyrose neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

KKML viešinama vaizdo medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams, nesiekiant pažeisti dalyvių garbės ir orumo.

Socialiniai tinklai
KKML turi teisę informaciją viešinti savo socialiniuose tinkluose. Bet kokia KKML socialiniuose tinkluose viešinama informacinė arba vaizdinė medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams.

Šiuo metu KKML priklauso šios socialinių tinklų paskyros:

Visą informaciją, kurią vartotojai pateikia socialinės žiniasklaidos priemonėmis (įskaitant pranešimus, laukelių „Like“ ir „Follow“ naudojimą, bei kitą komunikaciją), kontroliuoja socialinio tinklo valdytojai.

Rekomenduojame perskaityti trečiųjų šalių privatumo pranešimus ir tiesiogiai susisiekti su paslaugų teikėjais, jei Jums kyla bet kokių klausimų dėl to, kaip jie naudoja Jūsų asmens duomenis.

„Facebook“ privatumo pranešimas;
„Instagram“ privatumo pranešimas;
„Youtube“ privatumo pranešimas.

Komentavimo taisyklės
KKML prižiūri vartotojų rašomus komentarus Interneto svetainėje ir Socialinių tinklų paskyrose bei pasilieka teisę redaguoti arba pašalinti netinkamus komentarus, kuriuose pažymima rasinė/religinė ar kitokia neapykanta, asmens orumo įžeidimas ar bet kokia kita informacija, prieštaraujanti Lietuvos Respublikos įstatymams bei teisės aktams.

Trečiosios šalies medžiaga ir svetainės
KKML interneto svetainėje arba socialiniuose tinkluose gali būti nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto svetaines arba socialinius tinklus. KKML lyga nėra atsakinga už tokių interneto svetainių ir socialinių tinklų turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo metodus.

KKML informacinėje medžiagoje gali būti informacijos, kurios šaltinis – trečiųjų šalių interneto svetainės. Medžiaga, paimta iš trečiosios šalies svetainės, bus atitinkamai pažymėta, be to, gali būti pateikiama nuoroda į pirminę interneto svetainę. KKML neprisiimame jokios atsakomybės nei už medžiagą, paimtą ar skelbiamą trečiosios šalies svetainėje, kuri yra pateikiama kaip nuoroda informacinėje medžiagoje, nei už tokios trečiosios šalies naudojamus asmens duomenis.

Lankytis trečiosios šalies svetainėje galite savo pačių rizika. Mes neprisiimame jokios tiesioginės ar netiesioginės atsakomybės nei už turinį, informacijos tikslumą ar nuomones, išreikštas tokiose svetainėse, nei už jose siūlomų prekių ir paslaugų kokybę.