„Sporto manijos“ krepšininkai „Perkūno“ Didžiosios taurės finale neleido suabejoti jų pergale

2014 m. spalio 9 d.

„Sporto manija“ užtikrinta pergale finišavo „Perkūno“ Didžiosios taurės turnyre. Antroje finalinių rungtynių pusėje aukštesnę pavarą įjungę Modesto Vaškūno auklėtiniai užnugaryje paliko savo žaidimo neradusią UNITED ekipą. Naudingiausiu finalo žaidėju pripažinto Armino Šaulio paskutinis tritaškis skelbė „Sporto manijos“ triumfą rezultatu 100:86.

Vazdo reportažas.

Rungtynių starte kurį laiką priekyje žengė UNITED, tačiau 9:0 spurtavę varžovai iniciatyvą perėmė į savo rankas (21:16). Kai antrajame kėlinyje R. Simanavičiaus tritaškis „Sporto manijos“ pranašumą padidino jau iki trylikos taškų (43:30), UNITED krepšininkai buvo priversti gerinti žaidimą.

Pagyvėjęs puolimas ir varžovų nesėkmingos atakos UNITED komandą priartino iki vieno taško (44:45), tačiau „Sporto manija“ paskutines pirmos rungtynių pusės akimirkas sužaidė įtikinamai. A. Šaulio tritaškis paskutinę kėlinio sekundę komandą nuteikė itin karingai – 53:45.

Puikiai trečią kėlinį sužaidusi „Sporto manija“ nusitiesė kone tiesų kelią link čempionų taurės. Kai ketvirčio viduryje A. Šaulio tritaškiu bei R. Simanavičiaus rezultatyviomis atakomis pradėta atkarpa įgavo pagreitį, UNITED krepšininkai visiškai nebesugaudė varžovų iki pat kėlinio pabaigos. Paskutinį kėlinį „Sporto manija“ galėjo pasitikti visiškai ramiai – 84:61.

Atslūgus finalo įtampai UNITED komandai krepšys pamažu atsirišo, tačiau sugrąžinti rungtynėms intrigą buvo pernelyg sudėtinga. „Sporto manija“ šventė užtikrintą pergalę 100:86.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo puolime žibėjęs Arminas Šaulys. 25 taškus pelnęs „Sporto manijos“ puolėjas buvo rezultatyviausias (13/18 metimai) ir naudingiausias (26 naud. b.) rungtynių žaidėjas.

„Sporto manija“: A. Šaulys 25 tšk. (4/8 tritaškiai), R. Simanavičius 18 tšk. (3/4 tritaškiai), A. Pelšs (6 rez. p.) ir K. Vaičekauskas po 14 tšk.

UNITED: L. Ivanovas ir G. Jevstignejevas po 15 tšk., G. Būda 14 tšk., A. Gedminas 12 tšk.

Statistika.

Naudingiausi turnyro žaidėjai:

Mantvydas Stašelis (Kauno kolegija)

Andrius Čibiras (VDU-2)

Giedrius Jevstignejevas (UNITED)

Artūrs Pelšs („Sporto manija“)

„Perkūno“ Didžiosios taurės turnyro finalinę šventę taip pat papuošė šokių grupės "Laisvė" merginų pasirodymai.

Apdovanojimų metu čempionato prizininkėms komandoms restoranas-baras "Seni Vartai" įsteigė atitinkamus 200, 150 ir 100 litų čekius.

Susijusi naujiena – Lemiamu momentu tvirčiau už Kauno kolegiją žaidusi VDU-2 čiupo bronzos medalius.

[[gallery|1508|"Sporto manija" - UNITED 100:86 (finalas)]]