„Spalding“ taurės turnyre triumfavo „Extradent-Verslo“ komanda

2016 m. spalio 24 d.

Paskutinį akcentą ruošiantis pagrindiniams KKML 25-ojo sezono čempionatams padėjo geriausios „Spalding“ taurės ekipos. Finalinėje turnyro dvikovoje auksą iškovojo „Extradent-Verslo“ krepšininkai, po nuožmios kovos 62:53 palaužę „Lietuviški patiekalai“ komandą. Bronzos medaliais džiaugėsi „Biokaitra-Lietloto“ ekipa, mažojo finalo pabaigoje pabėgusi nuo Vilkijos-ECOWOOD krepšininkų.

Finalo starte mežesnį jaudulį jautė „Extradent-Verslo“ žaidėjai – jie pirmieji truktelėjo į priekį 21:9. Vis tik įsivažiavę „Lietuviškų patiekalų“ atstovai didesniam skirtumui neleido užsibūti ir antrajame kėlinyje ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai – 32:30.

Įsibėgėjus trečiam kėliniui, po M. Dimšos dvitaškio, „Lietuviški patiekalai“ skaičiavo penkių taškų persvarą (43:38), tačiau varžovai neketino toliau paleisti savo oponentų ir prieš lemiamą ketvirtį grąžino status quo – 45:45.

A. Lencevičiaus ir D. Stankevičiaus vedina „Extradent-Verslo“ komanda ketvirtajame kėlinyje nemažino apsukų ir netrukus įgijo apčiuopiamą persvarą (58:48). Iki finalo pabaigos likus trims minutėms puolime strigusiai „Lietuviškų patiekalų“ komandai viltį atgaivino G. Purausko tritaškis, tačiau vėliau sekę metimai skriejo pro šalį, o tiksint paskutinei minutei skirtumas išliko nepajudinamas.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Artūras Lencevičius. „Extradent-Verslo“ gynėjas prie pergalės prisidėjo pelnydamas daugiausiai taškų – 29.

„Tiesa pasakius, tikėjomės laimėti šį turnyrą. Stengiamės, kovojome ir mums pavyko. Turnyre žaidė gerų komandų, kelyje į finalą sutikome stiprius varžovus, tačiau savo pajėgumu taip pat neabejojome. Kaip žinome, čempionatus laimi gynyba, tad finalo rungtynėse ties tuo ir akcentavomės. Paskutiniame kėlinyje sustabdėme varžovų greitas atakas – tai ir buvo pagrindinis pergalės veiksnys.“ – teigė A. Lencevičius.

„Lietuviškų patiekalų“ treneris Henrikas Paulauskas gyrė auksą laimėjusius varžovus: „Jie turi gerus aukštaūgius žaidėjus, todėl pralaimėjome kovą dėl kamuolių. Ypatingai daug puolime kamuolių pasiėmė ir susikūrė antrų šansų. Mes metimus atlikome geriau, bet tie antri šansai davė jiems vaisių. Aišku, jie pabėgo tik ketvirtam kėliny, už tai ačiū savo vyrams, kad kovojo. Pritrūko jėgų paprasčiausiai. Pritrūko drąsos mesti laisviems. Viskas ateityje.

Šįmet „Verslo“ lyga labai sustiprėjusi. Bent jau iš sąrašo pažiūrėjus. Stengsimės išlikti stipriausiųjų ketvertuke.“ – vylėsi H. Paulauskas.

„Extradent-Verslo“: A. Lencevičius 29 tšk., D. Stankevičius 12 tšk., A. Janonis 5 tšk.

„Lietuviški patiekalai“: G. Purauskas 17 tšk. (9 atk. k.), J. Ališauskas 12 tšk., E. Jašinskas 9 tšk. (11 atk. k.).

„Spalding“ taurės turnyro geriausi žaidėjai:

Artūras Lencevičius („Extradent-Verslo“)

Giedrius Purauskas („Lietuviški patiekalai“)

Justas Draudvila („Biokaitra-Lietloto“)

Gytis Vyšniauskas (Vilkija-ECOWOOD)

Susijusi naujiena - „Spalding“ taurės turnyro bronza – „Biokaitra-Lietloto“ krepšininkams