„Spalding“ čempionų taurė – „Milsos“ krepšininkų rankose!

2014 m. lapkričio 4 d.

Antroje finalinių rungtynių pusėje į priekį gerokai truktelėjusi „Milsa“ išsaugojo įgytą pranašumą ir triumfavo „Spalding“ taurės turnyre. Finalo pabaigoje „Sporto manija“ dar sugebėjo varžovus patampyti už nervų, tačiau „Milsos“ persvara buvo pernelyg didelė, o laikas negailestingai tiksėjo pastarosios komandos naudai. Rezultatu 82:73 turnyro finale triumfavusi „Milsa“ 2014/2015 metų sezoną išgrindė aukso medaliais.

Vaizdo reportažas.

Finalo pradžioje komandos žaidė kiek nedrąsiai ir dažniausiai pasikliovė tolimais metimais – V. Paulausko ir G. Ratkevičiaus tritaškius keitė T. Ilčiuko bei Š. Straševičiaus tolimi metimai. Lygiai sužaistas pirmasis kėlinys baigėsi D. Rinkūno dvitaškiu, leidusiu „Sporto manijai“ kiek ženkliau atitrūkti (20:15).

Antrajame kėlinyje „Milsa“ varžovams neleido įsivažiuoti ir įnirtingai brovėsi į pirmaujančias pozicijas. Taškas į tašką vykusi kova antrai rungtynių pusei paliko visus klaustukus. Įpusėjus rungtynėms minimumo persvarą turėjo „Milsa“ – 36:35.

Į didžiausią žaidybinę duobę „Sporto manija“ pakliuvo trečiajame kėlinyje. Kelias laisvesnes akimirkas radęs V. Paulauskas su P. Lekečinsku smeigė tris tritaškius metimus, o po K. Dmitrijevo dvitaškio greitos atakos metu „Milsa“ varžovus privertė prašyti minutės pertraukėlės (54:37).

„Sporto manijos“ tylą puolime nutraukė D. Rinkūno dvitaškis su pražanga, o per likusias kėlinio minutes komanda gana sėkmingai taškus rinko nuo baudų metimo linijos. Skirtumas buvo kiek apkarpytas – 58:46.

Kai lemiamo ketvirčio pradžioje G. Dranginio tritaškis „Milsai“ skelbė triuškinantį pranašumą (66:46), o kėliniui persiritus į antrą pusę K. Dmitrijevo dvitaškis vis dar saugojo didžiulę persvarą (75:54), atrodė, jog šiose finalinėse rungtynėse klausimų nebeliko.

Negalėję susitaikyti su tokiu scenarijumi, „Sporto manijos“ krepšininkai kilo į lemiamą šturmą. Ir neapsiriko. Likus žaisti vieną minutę skirtumas skilo jau per pusę – iki vienuolikos taškų. Paskutinės minutės metu „Sporto manijos“ krepšininkai negalėjo sau leisti klysti ir turėjo sužaisti neprikaištingai, tačiau apmaudžiai prarasti du kamuoliai braukė viltis vis dar kovoti dėl pergalės.

Naudingiausiu finalinių rungtynių žaidėju tapo Vytautas Paulauskas. „Milsos“ puolėjas smeigė svarbius tolimus metimus (4/9), beveik neklydo iš dviejų taškų zonos (6/7) ir surinko dvigubą dublį (25 tšk., 10 atk. k.). Žaidėjo sąskaitoje – 28 naudingumo balai.

„Milsa“: V. Paulauskas 25 tšk. (10 atk. k.), K. Dmitrijevas 21 tšk. (6 per. k.), G. Dranginis 10 tšk.

„Sporto manija“: D. Rinkūnas 17 tšk. (9 atk. k., 7 rez. p.), R. Babilevas 13 tšk., Š. Straševičius (3/6 tritaškiai) ir D. Urbonas (3/5 tritaškiai) po 11 tšk.

Statistika.

Naudingiausi viso turnyro žaidėjai:

Giedrius Purauskas (Šilainiai)

Povilas Valaitis („Vilkija-Extradent“)

Deividas Rinkūnas („Sporto manija“)

Kęstutis Dmitrijevas („Milsa“)

„Spalding“ turnyro rėmėjas finalo ketverto komandas prizininkes apdovanojo „Spalding“ Eurolygos kamuoliais, restoranas-baras „Seni vartai“ įteikė atitinkamus 200, 150 ir 100 lt dovanų čekius.

Finalinę šventę papuošė šokėjų grupės „Laisvė“ pasirodymai.

Kovoje dėl bronzos medalių didesnį užsidegimą rodžiusi „Vilkija-Extradent“ komanda 78:67 įveikė Šilainius. Pirmus du kėlinius vykusi atkakli kova vėliau krypo „Vilkija-Extradent“ ekipos naudai. Besivejančių vaidmenyje atsidūrę Šilainių krepšininkai taip ir neatrado būdų sustabdyti kryptingai link pergalės keliaujančių varžovų. Platesnė informacija...

[[gallery|1559|"Milsa" - "Sporto manija" 82:73 (finalas)]]