Pirmąjį šio sezono titulą iškovojo Kauno kolegija!

2013 m. spalio 17 d.

Drausmingas žaidimas ir tampri gynyba viso "Perkūno" "Didžiosios" taurės turnyro metu atvedė Kauno kolegijos krepšininkus iki čempionų titulo. Turnyro finale Rolando Rakučio auklėtiniai 76:59 įrodė pranašumą prieš visas rungtynes besivejančių vaidmenyje buvusius UNITED krepšininkus.

Vaizdo reportažas.

Nuo pat finalo pradžios iniciatyvą griebusi Kauno kolegija jautėsi padėties šeimininke. Pirmojo kėlinio pabaigoje R. Rakučio auklėtiniams pavyko smarkiau truktelti į priekį, kuomet P. Bružauskas rado atsidengusį A. Gavelį, o G. Būda išprovokavo du baudos metimus. UNITED turėtą šešių taškų deficitą per pusę spėjo nubraukti A. Karbausko paskutinę kėlinio sekundę pelnytas dvitaškis su pražanga - 18:15.

Su intensyvia gynyba susidūrusiams UNITED krepšininkams buvo sunku rasti savąjį žaidimą. Tuo tarpu Kauno kolegija antrajame kėlinyje, po G. Būdos tritaškio padidino atotrūkį jau iki dviženklio skaičiaus (34:23). UNITED situaciją prieš pat ilgąją pertrauką gelbėjo keturi L. Lukošenkino taškai, tačiau apmaudi G. Jevstignejevo pražanga leido M. Valaičiui baudų metimais išlaikyti tvirtą Kauno kolegijos persvarą - 36:27.

Trečiajame kėlinyje situacija pernelyg nesikeitė. Kauno kolegija vienu metu buvo pabėgusi dvylikos taškų skirtumu (51:39), tačiau UNITED ekipai vilčių suteikė sėkminga kėlinio pabaiga. M. Šumlinsko tritaškis, netrukus A. Gedmino du taškai bei paskutinę ataką snaiperio smeigti trys taškai prieš lemiamą ketvirtį Kauno kolegijai paliko septynių taškų persvarą - 54:47.

M. Valaičio tritaškis atstumą padidino iki dviženklio skaičiaus, tačiau L. Lukošenkino bei G. Jevstignejevo šešių taškų indėlis Kauno kolegijos krepšininkus privertė pasitempti dar kartą (57:53). Kol kiekviename aikštės centimetre vyko kieta kova dėl atšokusio kamuolio, G. Būda rungtynių eigą kreipė savo metodais. Kauno kolegijos gynėjo trys tritaškiai padėjo ekipai dar kartą nutolti (68:54), ir šįkart - galutinai. Kauno kolegijos gynėjų tandemas - G. Būda ir P. Bružauskas - atvedė ekipą į prie pirmojo trofėjaus šį sezoną.

Naudingiausiu finalo rungtynių žaidėju buvo pripažintas Paulius Bružauskas. Jo sąskaitoje 24 taškai, 4 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 3 perimti kamuoliai, 5 išprovokuotos pražangos.

Kauno kolegija: P. Bružauskas 24 tšk., G. Būda 19 tšk. (5/8 tritaškiai), M. Valaitis 12 tšk., A. Giedraitis 11 tšk.

UNITED: A. Karbauskas 15 tšk., G. Jevstignejevas 14 tšk. (14 atk. k.), L. Lukošenkinas 9 tšk., A. Gedminas 8 tšk.

Apdovanojimų metu prizus atsiemė ir geriausi kiekvienos komandos žaidėjai. Čempionų gretose buvo įvertintas Giedrius Būda, UNITED ekipoje - dėl traumos finale nežaidęs Donatas Gudeliauskas.

Lygos partneris baras-restoranas "Seni vartai" prizines vietas užėmusias komandas apdovanojo 300 lt, 200 lt ir 100 lt vertės kuponais.

Taip pat finalo šventę papuošusios "Laisvės" šokėjos buvo pasveikintos su penktuoju kolektyvo gimtadieniu. Sveikiname!

Susijusi naujiena - "Sporto manija" iškovojo užtikrintus bronzos medalius.

[[gallery|1065|Kauno kolegija - UNITED 76:59 (finalas)]]