ANGRY BIRDS po dviejų metų pertraukos grįžo į „Savaitgalio“ lygos viršūnę

2016 m. vasario 13 d.

Kai Manto Sadausko metimas iš vidurio aikštės aidint finalinei sirenai skriejo pro šalį, ANGRY BIRDS kompanija šėlo lyg būtų pasiekusi pirmąjį trofėjų komandos istorijoje. 2013 ir 2014 metais čempionatą laimėję ANGRY BIRDS krepšininkai šeštadienį finalinėse „Savaitgalio“ lygos rungtynėse po itin atkaklios kovos 67:64 palaužė iki tol sezone be pralaimėjimų žengusius „Perkūno“ veteranus ir grįžo į pirmenybių sostą. Bronzos medaliais džiaugėsi „Deimanto“ krepšininkai, rezultatu 97:74 pranokę „No Name“ ekipą.

Finalo dvikovos starte kur kas užtikrinčiau atrodė labiau patyrę ANGRY BIRDS krepšininkai, varžovams leidę tik retsykiais krapštyti taškus (11:3). Vis tik pirmo kėlinio paskutinę minutę ledus pralaužę „Perkūno“ veteranai ėmėsi darbo antrajame kėlinyje.

Jau pirmosiomis šio ketvirčio minutėmis ANGRY BIRDS buvo pavyti 16:14. Po keletos gynybinių žaidimo minučių S. Matusevičiaus baudų metimai bei M. Valaičio tritaškis išvedė „Perkūno“ veteranus į priekį 23:19. Įpusėjus rungtynėms „Perkūno“ veteranai išlaikė pranašumą 29:27.

Trečią kėlinį ANGRY BIRDS pradėjo M. Drėzo ir V. Tirvos taikliais tritaškiais, tačiau žaidimo ritmą pajutę varžovai atsakė atkarpa 18:2 ir kurį laiką laikė dviženklią persvarą. Vis tik kėlinį dviem tolimais metimais užbaigęs R. Švagždys braukė deficitą per pusę ir tinkamai nuteikė komandą ketvirtam kėliniui – 45:51.

Du K. Zujaus dvitaškiai pasaugojo solidesnį pranašumą (45:55), tačiau M. Drėzo ir V. Tirvos duetas padirbėjo iš peties, ir artėjant finalo atomazgai išlygino rezultatą 58:58.

Paskutinės akimirkos palankiau susiklostė ANGRY BIRDS ekipai. „Perkūno“ veteranų gretose penktąją asmeninę pražangą užsidirbo M. Valaitis, tuo tarpu M. Drėzas sėkmingai rinko lemiamus taškus į varžovų krepšį (66:62).

R. Misevičiaus taiklūs baudų metimai „Perkūno“ veteranams vis dar teikė vilties (67:64), o nuo paskutinės ANGRY BIRDS atakos apsigynę veteranai per likusias kelias sekundes suskubo varžovų krepšio link. Iš aikštės vidurio atakuoti priverstas M. Sadauskas šiuo metimu sulaikė kiekvieno salėje buvusio kvapą, tačiau kamuolys krepšio nesurado.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas 13 taškų ketvirtajame kėlinyje pelnęs ir komandą į pergalę atvedęs Mindaugas Drėzas. ANGRY BIRDS puolėjas su iš viso pelnytais 21 taškais ir atkovotais 10 kamuolių surinko 29 naudingumo balus.

Patyrusi ANGRY BIRDS kompanija laisvą ir greitą krepšinį mėgstančius „Perkūno“ veteranus privertė strigti sudėtingesnio žaidimo pinklėse. „Savaitgalio“ lygos čempionato naudingiausias, rezultatyviausias ir daugiausiai kamuolių susigriebiantis Martynas Valaitis finalo dvikovoje buvo sustabdytas (7 tšk., 1 atk. k., 5 praž., -2 naud. b.), o taikliausiai tritaškius metantis Mantas Sadauskas pataikė tik 3 iš 17 tolimų metimų.

ANGRY BIRDS: M. Drėzas 21 tšk. (10 atk. k.), V. Tirva 19 tšk., R. Švagždys 13 tšk. (-2 naud. b.).

„Perkūno“ veteranai: M. Sadauskas 16 tšk. (3/17 tritaškiai), S. Matusevičius 10 tšk., M. Valaitis (-2 naud. b.) ir L. Martinkus po 7 tšk.

Geriausi „Savaitgalio“ lygos žaidėjai pagal statistinius rodiklius:

Naudingiausias žaidėjas – Martynas Valaitis („Perkūno“ veteranai)

Rezultatyviausias žaidėjas – Martynas Valaitis („Perkūno“ veteranai)

Daugiausiai kamuolių atkovojęs žaidėjas – Martynas Valaitis („Perkūno“ veteranai)

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs žaidėjas – Rokas Misevičius („Perkūno“ veteranai)

Daugiausiai kamuolių perėmęs žaidėjas – Vytautas Tirva (ANGRY BIRDS)

Daugiausiai pražangų išprovokavęs žaidėjas – Vytautas Šoblinskas („No Name“)

Daugiausiai metimų blokavęs žaidėjas – Lukas Patašius (BC „BasketDream“)

Taikliausias baudų metikas – Mindaugas Drėzas (ANGRY BIRDS)

Taikliausias dvitaškių metikas – Andrius Bubelis („Deimantas“)

Taikliausias tritaškių metikas – Mantas Sadauskas („Perkūno“ veteranai)

Susijusi naujiena - „Savaitgalio“ lygos bronzą užtikrintai čiupo „Deimanto“ krepšininkai

ANGRY BIRDS 67 14 13 18 22 -
"Perkūno" veteranai 64 7 22 22 13 -
ANGRY BIRDS
Šateika Mantas 9 1 / 2 (50%) 4 / 8 (50%) 0 / 1 (0%) 3 1 3 2 0 3 1 0 4
Švagždys Ramūnas 13 1 / 2 (50%) 3 / 9 (33.33%) 2 / 10 (20%) 3 2 7 2 0 3 3 0 -2
Peseckis Vytautas 3 1 / 2 (50%) 1 / 3 (33.33%) 0 / 4 (0%) 4 3 0 1 1 3 2 0 4
Vasiliauskas Gediminas 2 0 / 0 (0%) 1 / 7 (14.29%) 0 / 0 (0%) 5 0 1 1 1 5 1 0 -2