Lygos

APIE KKML

Kauno krepšinio mėgėjų lyga (KKML) įkurta 1992 metais.

KKML krepšinio pirmenybes, turnyrus ir įvairias šventes organizuoja visiems norintiems rungtyniauti bei gerai praleisti laisvalaikį, pradedant 9 metų vaikais ir baigiant krepšinio veteranais. KKML renginiuose vienokia ar kitokia forma dalyvauja praktiškai visi Kauno regiono krepšininkai mėgėjai.

Jau seniai KKML pirmenybėse dalyvaujančių komandų skaičius viršija 200 komandų. 2011-2012 m. KKML pirmenybėse dalyvavo 231 komanda, 2012-2013 m. sezone virš 240 komandų. 2013-2014 metais dvidešimt dviejuose pagrindiniuose čempionatuose varžėsi 259 komandos, o kartu su dar vykusiais aštuoniais atskirais turnyrais viso KKML renginiuose dalyvavo net 323 komandos!

Kasmet Kauno krepšinio mėgėjų lygos augimą simbolizuoja vis didėjantis sužaistų rungtynių skaičius. 2014-2015 metų sezone buvo sužaista net 2000 oficialių runtynių! 2015-2016 metais apie 30 įvairaus amžiaus turnyruose varžėsi jau 351 komandos, o ant parketo išbėgo bent 4500 krepšininkų. Kokybišką sezoną vainikuoja įspūdingas skaičius – 24-ajame KKML sezone buvo sužaista net 2110 rungtynių!

KKML socialiniai profiliai:

KKML kovose žiūrovai išvysta ir krepšinio mėgėjus, ir profesionalus. Čia tobulėja ir savo amatą brandina geriausi ir perspektyviausi teisėjai bei sekretoriatas. KKML pirmenybėse tradiciškai teisėjauja Kauno arbitrai iš profesionalių lygų (LKL, NKL, RKL,), MKL bei teisėjų mokyklų auklėtiniai. Sekretoriato darbuotojai taip pat aptarnauja Eurolygos, LKL, NKL, RKL, MKL pirmenybes.

Iš Kauno krepšinio mėgėjų lygos veiklos išaugo ir jau penkiolika metų sėkmingai gyvuoja krepšinio mokykla „Perkūnas“. Išskirtinis KM „Perkūnas“ bruožas yra tas – kad kiekvienam lankomam treniruotes moksleiviui sudaromos geriausios  sąlygos dalyvauti įvairaus rango varžybose. Kiekvienos amžiaus grupės KM „Perkūnas“ rinktinės dalyvauja Lietuvos moksleivių krepšinio lygos pirmenybėse, Kauno krepšinio mėgėjų lygos čempionatuose, įvairiuose tarptautiniuose turnyruose. Visi kiti moksleiviai rungtyniauja KKML pirmenybėse, įvairiuose turnyruose ir mokyklos vidaus renginiuose.

Krepšinio populiarumas Kauno regione kasmet auga, KKML visada bus atvira ir nuoširdi pagalbininkė, padedanti suaugusiems ir moksleiviams gerai praleisti laisvalaikį, patirti kuo daugiau sveikų emocijų.

Rimas Navickas
Kauno krepšinio mėgėjų lygos direktorius