SUAUGUSIŲJŲ GRUPĖ

MOKSLEIVIŲ GRUPĖ

Apdovanojimai
Apdovanojimai
2003 m.
2003 m.

2016-2017 m. sezono KKML B lygos NUOSTATAI

 2016-2017 m. sezonas

 

“B” lyga

 

Kauno krepšinio mėgėjų lygos (KKML) “B” lygos pirmenybių vykdymo

 

NUOSTATAI

 

 

I. Tikslas.

Populiarinti krepšinį Kauno mieste ir išaiškinti stipriausias KKML „B“ lygos komandas.

 

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas.

“B” lygos pirmenybes organizuoja KKML, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius.

 

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas.

Pirmenybės vykdomos 2016 m. spalio – 2017 m. balandžio mėnesiais visų dalyvaujančių komandų sporto salėse. Rungtynės gali būti žaidžiamos bet kurią savaitės dieną, tačiau jų pradžia darbo dienomis galima ne anksčiau 17.30 val., o savaitgaliais – ne anksčiau 10.00 val..

 

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos.

KKML “B” lygos pirmenybėse dalyvauja komandos, nežaidžiančios KKML „A“ lygos pirmenybėse.

 

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai.

KKML „B“ lygos pirmenybėms kiekviena komanda gali registruoti ne daugiau 18 žaidėjų. Kiekvienos komandos dvylika žaidėjų registruojami nemokamai. Išnaudojus 12 žaidėjų limitą – naujo žaidėjo registravimo mokestis 10 EUR. Išnaudojus 18 žaidėjų limitą ir papildomai registruojant naują žaidėją (nurodant vietoj kurio dalyvio jis registruojamas) – registracijos mokestis 20 EUR. Žaidėjo perėjimas iš vienos KKML „B“ lygos komandos į kitą KKML „B“ lygos komandą mokestis – 30 EUR. Perėjimas galimas tik tarp pirmo ir antro rato reguliariajame sezoneŽaidėjų registracija baigiama 2017 m. vasario 5 dieną (imtinai).

 

KKML „B“ lygos pirmenybėse negali žaisti krepšininkai, 2016-2017 metų sezone turintys galiojančias LKL, NKL arba užsienio klubų licencijas.

 

Krepšininkas, pirmenybių metu įregistruotas vienoje iš aukščiau minėtų lygų (LKL, NKL, užsienio klubas), nuo to momento praranda teisę rungtyniauti KKML „B“ lygoje.

 

Kiekvienos komandos vadovas atsako už savalaikį KKML informavimą apie žaidėjo meistriškumo statuso pasikeitimą.

 

KKML „B“ lygos vienoje komandoje galima registruoti keturis žaidėjus iš RKL arba KKML „A“ lygos, tačiau vienose rungtynėse galima registruoti tik tris krepšininkus iš minėtų lygų.

 

Jokie meistriškumo apribojimai netaikomi krepšininkams, gimusiems 1998 m. ir jaunesniems.

 

Krepšininkas, sezono metu pabaigęs žaisti aukštesnėje lygoje ir turintis paleidžiamąjį raštą iš paskutinės komandos, kurioje žaidė, gali būti įregistruotas KKML „B“ lygos pirmenybėms, jeigu tik nepasibaigęs naujų žaidėjų registravimo laikas. Toks žaidėjas nepateks į jokius aukštesnio meistriškumo krepšininkų limitus ir iki sezono pabaigos galės atstovauti komandai be apribojimo. Tačiau atkrintamosiose varžybose toks žaidėjas galės dalyvauti tik sužaidęs ne mažiau keturių reguliaraus sezono rungtynių tos komandos sudėtyje.

 

Krepšininkas, turintis aukštesnį statusą (RKL, KKML „A“ lyga) ar sezono metu sužaidęs bent vienas rungtynes RKL arba KKML „A“ lygoje, atkrintamosiose varžybose galės dalyvauti tik tuo atveju, jeigu komandos sudėtyje bus sužaidęs ne mažiau 5 rungtynių. Krepšininkas laikomas sužaidusiu rungtynes, jeigu buvo įregistruotas rungtynėms ir jų metu pabuvojo aikštelėje, o apie tai yra pažymėta rungtynių protokole.

 

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka.

Visose “B” grupės rungtynėse bus vedama pilna statistika.

 

Pirmas etapas

 

Komandos dviejuose pogrupiuose žaidžia dviejų ratų susitikimus, t. y. kiekviena su kiekviena susitinka po du kartus. Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą (0:20) arba dėl kitų priežasčių, gavus techninį pralaimėjimą (0:20), skiriama 0 taškų bei komanda baudžiama 100 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus trims dienoms iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

 

Antras etapas

 

Pagal pirmame etape pogrupiuose užimtas vietas antrame etape komandos rungtyniauja dėl 1-6 ir 7-13 vietų. Grupėse žaidžiami dviejų ratų susitikimai tarp skirtinguose pogrupiuose pirmame etape rungtyniavusių komandų. Komandoms iš to paties pogrupio pirmo etapo tarpusavio rungtynių rezultatai užskaitomi.

 

Trečias etapas

 

Prasideda atkrintamosios varžybos. Į atkrintamąsias varžybas patenka 1-8 vietas antrame etape užėmusios komandos.

 

Ketvirtfinalyje ir pusfinalyje žaidžiama iki dviejų pergalių. Pirmosios ir, jeigu reikia, trečiosios rungtynės vyksta aukštesnę vietą reguliariajame sezone užėmusios komandos sporto salėje.

 

Finale žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

 

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia.

 

VII. Komandų registracija, paraiškos.

KKML “B” lygos komandų registracija tęsis iki rugsėjo 25 dienos. KKML direktorius pasilieka teisę registraciją pabaigti anksčiau arba ją pratęsti. Komandai įregistruoti užtenka įmokėti 300 EUR garantinį mokestį.

 

Vardines paraiškas su žaidėjų vardais, pavardėmis ir kitais duomenimis komandos privalo atsiųsti el. paštu kkml.kaunas@gmail.com arba užpildyti KKML internetinėje svetainėje iki spalio 1 dienos.

 

ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ

 

KKML rekvizitai:

Asociacija “Kauno krepšinio mėgėjų lyga”

Įmonės kodas 193142347

A/S LT 76 7300 0100 0226 1213

"Swedbank", AB

 

VIII. Komandinis starto mokestis

Komanda, dalyvaujanti KKML “B” lygos pirmenybėse, privalo sumokėti 675 EUR startinį mokestį (į šią sumą įskaičiuota 12 žaidėjų) ne vėliau, kaip iki  2016 m. spalio 15 dienos. Garantinis mokestis įskaitomas į šią sumą. Nesumokėjus laiku startinio mokesčio komandos dalyvavimas pirmenybėse suspenduojamas arba ji šalinama iš pirmenybių.

 

Komandos, namų rungtynes žaidžiančios už Kauno miesto ribų, atvykstančiam personalui kompensuoja kelionės išlaidas už kuro sąnaudas, priklausomai nuo atstumo (10 l. 95 kuro/100 km.).

 

IX. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas.

KKML “B” lygos pirmenybėms teisėjauja ir sekretoriauja tik licencijuoti Kauno krepšinio teisėjų klubo teisėjai ir sekretoriato darbuotojai.

Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius arba jo paskirtas vyr. teisėjas.

 

X. Apdovanojimai

Pasibaigus pirmenybėms, komandinius apdovanojimus gauna 1-3 vietas iškovojusios komandos. Asmeniškai apdovanojami komandų prizininkių žaidėjai (ne daugiau 14 krepšininkų), treneris ir vadovas.

Prizais arba asmeninėmis dovanomis apdovanojami geriausieji pirmenybių žaidėjai.

 

XI. Komandų priėmimo tvarka

 

Priimanti komanda (žaidžianti namuose) privalo:

Paruošti darbo vietą sekretoriatui (stalas, kėdės).

Esant salėje švieslentei, priimanti komanda atsako už jos naudojimą.

Paruošti varžybų laikrodį, dvi vėliavėles, pakaitinio kamuolio valdymo rodyklę.

Apšilimo metu suteikti svečių komandai 1-2 kamuolius, tarp kurių turi būti varžybinis kamuolys. Pirmenybė teikiama “Spalding” firmos kamuoliams.

Užtikrinti pagal galimybes rungtynių metu medicininį aptarnavimą (minimaliai sukomplektuota vaistinėlė).

Sutikti ir išlydėti atvykusius rungtynių teisėjus.

 

XII. Reikalavimai komandoms, jų vadovams

Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.

Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.

“B” lygos krepšinio pirmenybių organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

 

XIII. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka

 

Techninės pražangos

 

Žaidėjui, gavusiam techninę pražangą, skiriama 10 EUR bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu paaiškėja, kad nesumokėjęs baudos krepšininkas sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse skaitomas pralaimėjimas 0:20, o komanda baudžiama 60 EUR bauda.

 

Treneriui, gavusiam techninę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 10 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji dar baudžiama 60 EUR bauda. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

 

Diskvalifikacinės pražangos

 

Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 60 EUR bauda ir jis privalo praleisti vienas rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas baudos nesumoka, baudą už jį privalo sumokėti komanda, priešingu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš čempionato.

 

Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio skiriama 60 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių, likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

 

Pastaba: Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš pirmenybių.

 

Už gąsdinimą, daromą spaudimą arba agresyvų elgesį, kuris:

- nukreiptas prieš rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – papildomai skiriama diskvalifikacija nuo 1 iki 3 rungtynių.

- nukreiptas prieš kitus asmenis – papildoma diskvalifikacija 1 rungtynėms.

 

Už panaudotą smurtą prieš:

- rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 10 rungtynių ir bauda komandai 145 EUR.

- varžovus rungtynių metu – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.

- varžovus iki rungtynių arba joms pasibaigus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.

Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria KKML direktorius.

 

XIII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.

Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kaip galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresniajam teisėjui. Vyresnysis teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

Jeigu rungtynėms pasibaigus, komanda tebėra įsitikinusi, kad minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje, vadinamame “kapitono parašas protesto atveju”. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, jų oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių arba pirmenybių vyr. teisėją. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui arba pirmenybių vyr. teisėjui įteikti protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Sprendimą dėl protesto priima pirmenybių vyr. teisėjas per artimiausias tris darbo dienas.

Jei protestuojanti komanda arba jos varžovas nesutinka su pirmenybių vyr. teisėjo sprendimu, jie gali rašyti apeliaciją, kurią nagrinėja KKML direktorius. Kad tai taptų teisėtu aktu, apeliacija turi būti pateikta artimiausią darbo dieną su 60 EUR įnašu. KKML direktorius nagrinėja protestą kaip paskutinė instancija.

 

Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

 

KKML direktoriaus sprendimas turi būti paskelbtas per artimiausias 10 darbo dienų. Jis yra galutinis ir neapskundžiamas.

Jei komanda mano, kad jos interesus pažeidė rungtynių vyr. teisėjo ar teisėjo sprendimas, bet protestas nepateiktas, ji gali raštu apie tai informuoti KKML direktorių ar pirmenybių vyr. teisėją, kad būtų atkreiptas dėmesys.