VDU atėmė pergalę iš "Forto Amicus" krepšininkų rankų

2012 m. sausio 9 d.

"A" lygos Champion taurės rungtynėse VDU (2-6) namuose 91:88 palaužė anksčiau laiko pergale patikėjusius "Forto Amicus" (3-4) krepšininkus. Arūno Juknevičiaus auklėtiniai šių metų dvikovas pradėjo pergalingai ir nutraukė trijų pralaimėjimų iš eilės seriją.

Nuo pat susitikimo pradžios aikštėje dominavo "Forto Amicus" krepšininkai. Du A. Gedmino tritaškiai svečiams leido susikrauti dviženklį pranašumą, kuris antrajame kėlinyje vienu metu pasiekė net dvidešimties taškų ribą (44:24). Iki ilgosios pertraukos šeimininkams pavyko kiek sušvelninti rezultatą - 34:50.

Antroje rungtynių pusėje VDU grėsmingai artėjo prie varžovų. Trečiajame kėlinyje pataikyti net septyni tritaškiai metimai privertė sunerimti svečius. Įtampai augant techninę pražangą užsidirbo "Forto Amicus" žaidėjas G. Jevstignejevas. VDU buvo priartėję jau iki dviejų taškų, tačiau atsakingu momentu svečių komandos gretose iniciatyvos ėmėsi du tritaškius pataikęs P. Parachomikas.  Visgi atgauti prarastus taškus svečiams nepavyko - po trijų kėlinių VDU alsavo už nugaros 66:69.

Lemiamą ketvirtį "Forto Amicus" komanda pradėjo susikaupusi. Šeši K. Tarvydo ir trys A. Gedmino taškai padidino atstumą iki dešimties taškų. Pajutę, jog gali drąsiai kovoti dėl pergalės, VDU krepšininkai surengė lemiamą spurtą. Jo epicentre atsidūrė komandos kapitonas D. Koblinec. Po jo tritaškio, iki kėlinio pabaigos likus trijoms minutėms, rezultatas tapo lygus. Netrukus J. Kalinauskas pirmąkart šios dienos rungtynėse išvedė komandą į priekį (84:83). Nors K. Tarvydo baudos metimai vėl persvėrė rezultatą, D. Koblinec smeigė tritaškį, pridėjo dar du taškus ir VDU jau žengė priekyje keturių taškų skirtumu. K. Tarvydo labai svarbus tritaškis sumažino skirtumą iki minimumo, tačiau vėl niekeno nesugaudomas D. Koblinec pelnė dvitaškį, suteikdamas VDU ekipai saugesnį atstumą. Likus aštuoniolikai sekundžių "Forto Amicus" komandai nepavyko tiksliai užbaigti paskutinės atakos, taigi senokai iškovota pergale džiaugėsi VDU krepšininkai.

VDU treneris Arūnas Juknevičius pabrėžė, jog varžovams koją pakišti galėjo puikiai susiklosčiusi pirmoji rungtynių dalis: "Varžovus pagavome kiek atsipalaidavusius, o mums pakritę metimai grąžino azartą. Kovoti dėl pergalės lengviau kuomet paveji varžovus ir esi "ant bangos". Šiuo atveju varžovai neįvertino susikrautos persvaros."

"Forto Amicus" žaidėjas Šarūnas Kenstavičius taip pat paminėjo komandos nusiteikimo stoką: "Atėjome žaisti kaip prieš autsaiderį. Tai ypač pasimatė, kai pirmąją rungtynių dalį įtikinamai laimėjome. Po to leidome varžovams įsižaisti, dėl to ir pralaimėjome. Padarysime išvadas, ir tikiuosi daugiau tokių dalykų nepasikartos. Šiandien nemačiau komandinio žaidimo. Buvo toks lengvas pasibėgiojimas."

VDU: D. Koblinec 37 tšk. (13/7 tritšk., 10 rez. p.), J. Kalinauskas 16 tšk., L. Žukauskas 12 tšk.

"Forto Amicus": A. Gedminas 19 tšk., K. Tarvydas 16 tšk. (4/3 tritšk.), Š. Dimša 14 tšk.