„Savaitgalio“ lygoje – fantastiški asmeniniai pasirodymai bei dviejų pratęsimų drama

2019 m. lapkričio 4 d.

Įsibėgėjusios „Savaitgalio“ lygos penktajame ture netrūko įdomių įvykių bei puikių asmeninių pasirodymų. Be to, daugeliui komandų sužaidus po penkerias rungtynes tampa aišku, jog šiame sezone taškų dalybos turnyrinės lentelės viduryje bus itin nuožmios.

Kol kas pergalių savo sąskaitose neturi po dvi A ir B pogrupių apačioje esančios komandos: „Santa Barbara“ (0-5), „Rožių Kerštas“ (0-4), „ACME“ (0-5) ir „Lampėdis“ (0-5). Vieną pergalę skaičiuoja „Amberis“ (1-4). Po ne itin sėkmingo sezono starto stiprių pokyčių šių ekipų stovyklose tikėtis bus sunku, tačiau nosies šie dalyviai taip pat neturėtų nukabinti. Antrajame reguliaraus sezono etape, grupėje dėl 13-20 vietų, kelialapius į atkrintamąsias varžybas gaus net keturios komandos.

Visai kitokia situacija kylant aukščiau turnyrinėje lentelėje. Net dešimt komandų kol kas skaičiuoja po 2-3 pergales, ir būtent šių ekipų tarpusavio išsidėstymas bus sunkiai nuspėjamas. Negana to, pralaimi ir „Savaitgalio“ lygos grandai, tad šįmet naujų lyderiaujančių komandų gali atsirasti ne viena ir ne dvi, o konkurencija – ypatingai nuožmi. Ko ne Eurolyga?

Sekmadienį visos akys buvo nukreiptos į „Savaitgalio“ lygos dvikovą tarp „Su Tikslu“ (3-2) ir KK „Siesikai“ (3-2) komandų, o ji tikrai nenuvylė. Principinėse rungtynėse dėl geresnės pozicijos A pogrupyje prireikė net dviejų pratęsimų, po kurių galiausiai pergalę rezultatu 94:88 išplėšė „Su Tikslu“ krepšininkai.

Net aštuonias tikslias tritaškes bombas į varžovų krepšį nutaikęs Lukas Leskauskas viso pelnė 33 taškus, 20 surinko Martynas Blockis.

„Siesikų“ nuo pralaimėjimo negelbėjo galingas Luko Aleksiūno pasirodymas (43 tšk., 13 atk. k., 7 rez. p., 50 naud. b.).

„Tai normalu. – pergalės varžovams nešykštėjo „Siesikų“ vadovas Rolandas Palčinskas. – Jie tikrai bus ketvertuke šitoj grupėj, net neabejoju. O mes atsigriebsim. Gerą komandą šiemet turim, tai manau nustebinsim dar ne kartą.

Jėgų nepritrūko, pritrūko daugiau šalto proto. Jie – gera komanda. Nauja komanda, bet matosi, kad gerai susižaidusi, daro derinius, protingai žaidžia per tuos, kas pataiko. Galėjom laimėti be pratęsimų, bet šiek tiek pavedė šaltas protas.“ – tęsė R. Palčinskas.

„Sezono startas sunkus. Žaidėm su „Abela“, su „Puškinu“, ta pati „Su Tikslu“ komanda prieš čempionus ir su vicečempionais žaidė lygiai labai.“

KK „Siesikai“ sezoną pradėjo sėkmingai – skaičiavo trijų pergalių seriją, tiesa vėliau sekė pralaimėjimai „Abelai“ ir minėtiems „Su Tikslu“ krepšininkams. R. Palčinskas pripažino, kad šįmet komanda žaidžia smagiau ir profesionaliau: „Šį sezoną pakeitėm taktiką – pasikvietėm keletą legionierių, dėl to kad siesikiečiai tiesiog nebegalėdavo atvažiuoti labai daug laiko suvalgydavo kelionės, toli važiuoti. Tai dabar renkamės į rungtynes gausiau, žymiai lengviau žaisti. Anas sezonas ir buvo toks – susirenkam šeši-septyni ir ketvirtam kėliny paleidžiam visas rungtynes. Gal penkios rungtynės būtent tokios buvo. Dabar visai kas kita.“

„Su Tiklsu“ komandos treneris Lukas Leskauskas taip pat pasidžiaugė tiek savo komanda, tiek pačiu „Savaitgalio“ lygos čempionatu: „Nauja komandėlė va mūsų, šiais metais susirinkom. Bet vienas kitą pažįstam, kai kurie nuo mažens. Dėl to turbūt greičiau visa ta atmosfera , susiliejimas, susižaidimas vyksta, kadangi žinom kiekvieno savybes ir sugebėjimus. Tą stengiamės išnaudoti. Įsivažiuojam į ritmą, daugiau susižaidžiam, pradedam vienas kitą pajausti. Į priekį vis geresnė kokybė žaidimo.

Viskas super. Labai patenkinti, kad visą sezoną bus daug rungtynių. Labai smagu kiekvieną savaitgalį turiningai praleisti.“

A post shared by Kauno Krepšinio Mėgėjų Lyga (@kkml_kaunas) on

Sekmadienį nuostabų asmeninį pasirodymą susprogdino Tomas Pauliukas, o jo vedinas „UKG Stadionas“ (4-1) rezultatu 118:69 nubloškė „ACME“ (0-5) komandą.

Karjeros rungtynes sužaidęs T. Pauliukas pelnė 30 taškų, atkovojo 22 kamuolius, atliko 15 rezultatyvių perdavimų, perėmė 3 kamuolius ir fiksavo net 57 naudingumo balus.

Antras pagal naudingumą praėjusį savaitgalį buvo minėtas „Siesikų“ atstovas Lukas Aleksiūnas (50 naud. b.), po jo sekė Aurimas Gavelis (40 naud. b.), Vilius Černiauskas ir Modestas Gailiūnas (abu po 39 naud. b.).