Rezultatyviose rungtynėse KM „Aisčiai” 94 netikėtai įveikė „Notomo“ krepšininkus

2011 m. lapkričio 14 d.

113-106 tokiu rezultatu KM „Aisčiai”94 gražioje akiai kovoje įveikė „Notomo” krepšininkus. KM „Aisčiai” 94 komandai tai buvo pirmoji pergalė „B“ lygoje šiame sezone, tuo tarpu „Notomo“ komandai tai buvo pirmoji nesėkmė.

Nuo pat rungtynių pradžios aikštelėje dominavo puolimas. Pergalių skonio neragavę KM „Aisčiai” 94 krepšininkai nuo pat pradžių bandė išmušti priešininkus spaudimu po visą aikštę. Tačiau patyrę ir daug garsių pavardžių savo komandoje turintys „Notomo“ krepšininkai nepasimetė, bei atakas užbaigdavo iš po krepšio. Tiesa kėlinio viduryje po trijų iš eilės J.Snudaičio tritaškių ir dvitaškio, svečiai įsiveržė į priekį 21-13. Vis dėlto, drausmingai sužaidę likusią kėlinio dalį, „Notomo“ krepšininkai laimėjo 15-2 ir po pirmojo kėlinuko pirmavo 28-23.

Antrajame kėlinyje, T.Kuzminsko vedini „Notomo“ krepšininkai sugebėjo padidinti persvarą iki dviženklio taškų skirtumo 40-29. Iki didžiosios pertaukos aikštės šeimininkai neišbarstė sukauptos persvaros ir išėjo ilsėtis švieslentėje degant rezultatui 53-44.

Didžiosios pertraukos metu KM „Aisčiai” 94 komandos treneris D.Velička nuodugniai išaiškino savo auklėtiniams jų klaidas, bei davė tolesnius patarimus kaip neutralizuoti varžovų lyderius ir siekti pirmosios pergalės.

KM „Aisčiai” 94 auklėtiniai trečiąjį kėlinuką pradėjo labai užsivedę ir negailėjo jėgų gynyboje. Spaudimas po visą aikštę privertė klysti net ir labiau patyrusius „Notomo“ krepšininkus. Klaidas vertę lengvais taškais KM „Aisčiai” 94, daugiausia A.Valiulio pastangomis, išlygino rezultatą. Aikštės šeimininkus į priekį tempė T.Lukauskas, kuris neleido perimti iniciatyvos KM „Aisčiai” 94 krepšininkams. Paskutinėmis trečiojo kėlinio sekundėmis fantastišką metimą iš savo aikštės pusės pataikė KM "Aisčiai" 94 komandos žaidėjas R.Kondrotavičius, tačiau teisėjai taškų neužskaitė. Pasibaigus trečiajam kėliniui  „Notomas“ vis dar pirmavo rezultatu 78-76.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo taikliais abiejų komandų metimais. Aštuonis taškus, pirmosiomis kėlinio minutėmis, pelnęs KM „Aisčiai” 94 komandos žaidėjas I.Vanagas išvedė savo komandą į priekį 90-87. Stulbinantį taiklumą lemiamame kėlinyje demonstravę KM „Aisčiai” 94 privertė griebtis už galvų visą „Notomo“ atsarginį suolelį. Susirinkę žiūrovai  aistringai palaikė  jaunuosius KM „Aisčiai” 94 komandos žaidėjus, kurie jautėsi lyg žaisdami namų arenoje. J.Kalinausko ir T.Kuzminsko pastangomis „Notomas“ laikėsi iki paskutinių minučių. Tačiau įspūdingą šou rungtynių pabaigoje surengė KM „Aisčiai” 94 komandos žaidėjai, A.Bukšnys ir I.Snudaitis. Kartu šie du krepšininkai pelnė 17 taškų  ir padėjo savo komandai iškovoti pergalę.

Po rungtynių KM „Aisčiai” 94 komandos treneris D.Velička buvo patenkintas savo komandos kovingumu aikštelėje. Treneris neslėpė džiaugsmo pirmąja pergale, bei teigė, jog tai tik pirmos varžybos kuomet susirenka visa komanda: „Iki šiol žaisdavome šešiese, nes daugelis žaidėjų turėjo traumas ir negalėjo padėti komandai, tačiau šiandien jie pasveiko ir padėjo iškovoti svarbią pergalę“. „Notomo“ krepšininkas T.Skardžius po rungtynių nebuvo nusiminęs pralaimėjimu ir šnekučiuodamasis su priešininkais drąsiai teigė, jog šiemet „Notomo“ krepšininkai laimės „B“ lygą.

„Notomas“: T.Kuzminskas 27 tšk. (9 atk.k.), D.Jankauskas 20 tšk., T.Lukauskas 19 tšk.

KM „Aisčiai” 94: A.Valiulis 23 tšk. (11 atk.k.), J.Snudaitis 19 tšk., A.Bukšnys (6 rez.p.) ir I.Vanagas po 17 tšk.