KTU atsirevanšavo "Top Sport" ekipai už nesėkmę pirmajame rate

2012 m. sausio 18 d.

KTU (7-3) komanda šį sezoną pirmoji, parklupdžiusi "A" lygos Champion taurės lyderį - "Top Sport" (9-1) komandą. Namuose Kauno Technologijos Universiteto komanda po permainingos kovos 77:71 iškovojo svarbią pergalę, kuri sutvirtino pozicijas ne tik išlikti tarp trijų stipriausių komandų, bet ir kopti į viršų. Ši pergalė KTU studentams buvo saldus revanšas po įtikinamos varžovų pergalės sezono pradžioje.

Verta paminėti, jog "Top Sport" ekipa šiai dvikovai buvo ne itin pasiruošę - į aikštę išbėgo vos septyni žaidėjai. Tuo tarpu KTU komanda šį sezoną ne pirmą kartą išnaudojo ilgą ir lygiavertį atsarginių žaidėjų suolelį.

Susitikimo pradžioje į priekį pabėgo aikštės šeimininkai (7:0), tačiau kėliniui įsibėgėjus "Top Sport" atsakė atkarpa 12:4 ir įsiveržė į priekį. Į K. Dmitrijevo tritaškį tuo pačiu atsakė ir D. Staugaitis, o D. Baziuko du baudos metimai bei taiklus tritaškis kėlinio pabaigoje išvedė svečius į priekį 19:13. Antrąjį kėlinį KTU komanda pradėjo energingai: du M. Pažėros dvitaškiai ir M. Mackevičiaus dėjimas į krepšį greitos atakos metu išlygino, o G. Butkaus tritaškis persvėrė rezultatą KTU naudai. "Top Sport" komanda toliau neišvengė klaidų puolime, tad susirinko minutės pertraukėlei. Į aikštę svečiai grįžo rimtai nusiteikę. Jau po A. Grigaliūno dvitaškio su pražanga palankus rezultatas buvo svečių pusėje. Visgi jį išlaikyti "Top Sport" ekipai nepavyko. M. Mackevičiaus trys ir M. Jakšto du taškai leido šeimininkams po dviejų kėlinių pirmauti 35:31.

Trečiojo kėlinio pradžioje KTU buvo įsiveržusi į priekį aštuonių taškų skirtumu, tačiau po šešių iš eilės A. Slavinsko taškų persvara ištirpo. Likusią kėlinio dalį svečiai lipo ant kulnų šeimininkams, kurie prieš ketvirtąjį kėlinį turėjo trijų taškų pranašumą - 49:46. Lemiamo ketvirčio pradžioje KTU pateko į duobę: A. Slavinsko du baudos metimai jau persvėrė rezultatą, o po Š. Zablockio dvitaškio su pražanga "Top Sport" pebėgo į priekį 55:49. Visgi jaunieji KTU krepšininkai nenuleido rankų ir parodė varžovams, kas šio susitikimo šeimininkai. Pergalė rezultatu 77:71 KTU komandai buvo ketvirtoji iš eilės. V. Pliaugos ir H. Giedraičio auklėtinių šį menesį dar laukia kovos prieš Birštono ir VDU ekipas.

KTU: M. Jakštas 18 tšk., G. Venclovas 14 tšk., M. Mackevičius 11 tšk., K. Dmitrijevas (7 rez. p.) ir G. Butkus po 10 tšk.

"Top Sport": D. Staugaitis 16 tšk., D. Baziukas 14 tšk. (5 per. k.), A. Slavinskas 13 tšk., Š. Zablockis 10 tšk.