Jonava paskutinėmis sekundėmis išplėšė pergalę prieš KTU krepšininkes

2012 m. vasario 22 d.

Moterų (merginų) lygoje Jonavos (6-1) krepšininkės įsirašė dar vieną pergalę, kuri joms buvo jau penktoji iš eilės. Svečiuose žaidusios jonaviškės paskutinėmis rungtynių sekundėmis palaužė KTU (5-3) krepšininkes rezultatu 65:67 ir atsirevanšavo už nesėkmę pirmajame rate.

Rungtynių pradžioje KTU ekipa baudų metimais įsiveržė į priekį. Jonavos komandai neatsilikti padėjo du A. Krušinskaitės tritaškiai metimai, tačiau B. Brovkienė atsakė net trimis tolimais metimais ir KTU persvara šoktelėjo iki dviženklio skaičiaus (22:11). Artėjant kėlinio pabaigai Jonavos komandai pavyko aptirpdyti skirtumą - 22:15. Nors antrasis kėlinys prasidėjo dviem G. Tamašauskaitės dvitaškiais, Jonavos krepšininkės spurtavo 8:0 ir priartėjo prie varžovių 26:23. KTU komanda atsitiesė, tačiau iki ilgosios pertraukos susigražinti apčiuopiamos persvaros nepavyko - 34:29.

Sulyg trečiojo kėlinio pradžia B. Brovkienė smeigė jau ketvirtąjį savo tritaškį, padidinusį šeimininkių persvarą iki aštuonių taškų. Jonavos ekipa sustygavo gynybą ir nebeleido varžovėms tolti. Po A. Krušinskaitės dvitaškio komandas jau teskyrė vienas taškas. KTU žaidimą puolime pagyvino rezultatyvus S. Dobrovolskytės perdavimas V. Krasnickaitei, netrukus ir pati S. Dobrovolskytė smeigė tritaškį, tolimą metimą pridėjo B. Brovkienė, ir šeimininkės vėl buvo priekyje devynių taškų skirtumu. Visgi toks skirtumas laikėsi neilgai - A. Krušinskaitė bei I. Pūraitė atsakė taip pat tritaškiais, o kėlinio pabaigoje A. Krušinskaitės trys baudos metimai sumažino viešnių deficitą 48:46.

Lemiamo ketvirčio pradžioje J. Marcinkevičiūtės du baudos metimai išlygino rezultatą, tačiau permainingai žaidusios KTU krepšininkės netrukus vėl atitolo 56:48. Visgi rungtynėms bėgant į pabaigą išryškėjo Jonavos pranašumas baudos aikštelėje - ūgio pranašumu naudojosi Jonavos aukštaūgės J. Kačerauskienė bei T. Ralytė. Įsibėgėjusias viešnias trumpam blokuotu metimu sustabdė S. Dobrovolskytė, tačiau A. Krušinskaitės dar vienas tritaškis jau lygino rezultatą. Likus žaisti trims minutėms B. Brovkienė užsidirbo penktąją asmeninę pražangą, tad KTU krepšinikės liko žaisti keturiese. Tai nesutrikdė šeimininkių, kurios atlaikė viešnių spurtą ir pačios, po G. Tamašauskaitės tritaškio, šoktelėjo į priekį 65:60. Visgi per likusią minutę šeimininkėms nepavyko apsidengti: J. Marcinkevičiūtės penki taškai iš eilės išlygino rezultatą, o lemiamą dvitaškį šaltakraujiškai pataikė patyrusi Jonavos lyderė J. Kačerauskienė. Per likusias kelias sekundes KTU komanda buvo priversta mesti į krepšį iš kitos aikštės pusės, tad metimas tikslo nepasiekė.

Po pralaimėjimo KTU ekipos krepšininkė S. Dobrovolskytė buvo nusivylusi: "Kvaila situacija, kuomet pralaimėjome dėl žaidėjų trūkumo. Tai yra didžiausia mūsų bėda - nesirenkame į rungtynes. Visgi man ir komandos draugei Gretai tai buvo nebloga treniruotė prieš Jonavos komandą, su kuria šeštadienį susitiksime NMKL čempionate."

KTU: B. Brovkienė 29 tšk. (5/8 tritšk., 10 atk. k.), G. Tamašauskaitė 24 tšk..

Jonava: A. Krušinskaitė 17 tšk., T. Ralytė 14 tšk. (10 atk. k.), J. Marcinkevičiūtė 11 tšk.