Dėl triuškinančios „Reunion“ pergalės prieš „Žalgirio“ jaunimą klydęs Čeponis bei kritinė „Autodita-KTK“ situacija turnyrinėje lentelėje

2020 m. vasario 14 d.

Žinomas krepšinio ekspertas ir komentatorius Vaidas Čeponis prieš ketvirtadienio B lygos rungtynes tarp „Reunion“ (7-7) ir KM „Žalgiris“ 2002 (6-6) komandų prognozavo triuškinančią „Reunion“ sėkmę, tačiau „Žalgirio“ jaunimas pasistengė, jog spėjimas nebūtų tikslus.

Pagirtinai kovoję KM „Žalgiris 2002“ jaunieji krepšininkai kontroliavo didžiąją mačo dalį, o rungtynių pabaigoje du taiklūs Nedo Motvilos baudų metimai įtvirtino Sauliaus Marčiukaičio pergalę rezultatu 73:69.

Šis ypatingai reikšmingas laimėjimas „Žalgirio“ jaunimui leido sustiprinti pozicijas lenktynėse dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas. Jiems įkandin sekusi „Autodita-KTK“ (4-9) dabar yra kritinėje situacijoje – per likusias tris rungtynes privalės nuskinti visas pergales, o taip pat laukti bent vieno „žalgiriečių“ kluptelėjimo, neskaitant judviejų susitikimo.

„Autodita-KTK“ krepšininkams netiks ir lygiųjų scenarijus, jeigu „Reunion“ ir „Žalgiris“ taip pat surinktų po 7 pergales ir 9 pralaimėjimus. Tuomet „Reunion“ tarpusavo rungtynėse skaičiuos 3-1 pranašumą, o „Žalgiris“ – 3-1 arba 2-2.

Kaip bebūtų, galutinai šeštosios komandos likimas gali spręstis ir kovo 5-ąją – paskutinėse B lygos reguliaraus sezono rungtynėse, kuriose susitiks būtent KM „Žalgiris“ 2002 ir „Autodita-KTK“ komandos. Pirmąją tarpusavio dvikovą sezono starte rezultatu 75:69 laimėjo „žalgiriečiai“.

Ne mažiau įdomi situacija klostosi ir čempionato turnyrinės lentelės viršuje, kur dėl favoritų etiketės bei dviejų tiesioginių kelialapių į pusfinalio etapą varžosi „UNITED-2“ (10-3), „Hegelmann Litauen“ (9-3), „GZP“ (8-4) ir „Paradis“ (8-4) komandos.