Bendruomenių lygoje sužaistos pirmosios ketvirtfinalių rungtynės

2019 m. vasario 5 d.

Praėjusį šeštadienį buvo sužaistos pirmosios Bendruomenių lygos ketvirtfinalių serijų rungtynės. Trejose iš keturių rungtynių persvara buvo vienaženklė ir tik lygos favoritai neturėjo vargo bei sutriuškino savo varžovus, bet apie viską iš pradžių.

Ketvirtfinaliai prasidėjo rungtynėmis tarp „Didvyriai“ ir „Vieningas Kaunas“. Didžiąją rungtynių dalį „Vieningas Kaunas“ komanda diktavo rungtynių tempą ir didino persvarą, tačiau „Didvyriai“ neplanavo nusileisti ir paskutiniajame kėlinyje pakilo į lemiamą šturmą. Vedini Evaldo Tamulio jie pavojingai priartėjo, tačiau nepakako rungtynių laiko  persverti rezultatą. Teisėjo švilpukas rungtynių pabaigoje paskelbė „Vieningas Kaunas“ komandos pergalę rezultatu 71-75. Nugalėtojų gretose Tomas Vitkevičius pelnė 25, o Vilius Sutkus 21 tašką. Pralaimėjusių komandoje Evaldas Tamulis pelnė net 28 taškus.

Antrose šeštadienio rungtynėse A grupės lyderiai „Žaliakalnis“ turėjo paplušėti su tik 4-ąją vietą B grupėje užėmusiais „Pagyvenę jaunuoliai“ krepšininkais. „Žaliakalnis“, vedini Roko Narkevičiaus, pirmavo visas rungtynes, tačiau sukaupti didesnės persvaros nesugebėjo. Rungtynių baigtis sprendėsi paskutinio kėlinio metu. Visgi „Žaliakalnis“ krepšininkams pavyko išlaikyti persvarą ir laimėti rungtynes rezultatu 72-65. Nugalėtojų gretose įspūdingai tritaškius metė Rokas Narkevičius, jų pataikė net 9 iš 15 ir su 27 taškais buvo rezultatyviausias. „Pagyvenę jaunuoliai“ komandoje Edgaras Šipila pelnė 24 taškus.

Įspūdingiausios rungtynės vyko tarp „LŽSHA“ ir „Eiguliai-Rami“ komandų.  „LŽSHA“ krepšininkai po dviejų kėlinių turėjo 10 taškų persvarą, tačiau trečiojo kėlinio metu pelnė tik 2 taškus ir varžovams leido išsiveržti į priekį 6 taškais. Pertraukėlė po trečiojo kelinio „LŽSHA“ krepšininkus paveikė teigiamai, jie vėl įjungė aukštesnę pavarą,  išlygino rungtynių rezultatą bei paskutinėmis minutėmis persvėrė jį savo naudai.  „LŽSHA“ nugalėjo rezultatu 66-65.  Verta paminėti, kad nugalėtojų gretose rungtyniavo tik 5 krepšininkai, o Aidas Urbonaspelnė net 30 iš 66 komandos taškų. Pralaimėjusių komandoje, kaip įprasta, rezultatyviausias buvo Šarūnas Petraitis– jis surinko 26 taškus.

Paskutinėse dienos rungtynėse „Sargėnai-Jargala“ net 61 taško persvara nugalėjo „Šilainiai“ komandą. Lygos favoritų gretose Vilius Černiauskas pelnė 26 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir su 34 naudingumo balais tapo savaitės MVP.  Verta paminėti, kad nugalėtojų komandoje net 7 krepšininkai surinko dviženklį naudingumo balų skaičių. „Šilainiai“ gretose Paulius Žeimys pelnė 21 tašką.

Projektas „Kauno miesto bendruomenių krepšinio pirmenybės” dalinai finansuojamas Kūno kultūros ir sporto departamento prie LRV ir Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui" lėšomis.