BC "Spurtas-Eiguliai" išgelbėjo sezoną pergale prieš Domeikavą

2012 m. vasario 26 d.

Pernai metais Bendruomenių lygoje triumfavę BC "Spurtas-Eiguliai" krepšininkai šiemet sunkiai skinasi kelią į priekį. Reguliariame sezone tris kartus suklupusi Eigulių komanda prasidėjus atkrintamosioms varžyboms ketvirtfinalio serijoje ginklus surėmė su Domeikava. Pirmose šių komandų rungtynėse užtikrintą pergalę 90:76 iškovojo Domeikavos krepšininkai. Atsakomosiose rungtynėse BC "Spurtas-Eiguliai" parodė charakterį ir įveikė varžovus 74:50. Dramatiškos ir daug aistrų sukėlusios rungtynės pasižymėjo itin dideliu sigalių palaikymu bei triukšmu. Poros nugalėtojas išaiškės po trečių - lemiamų - rungtynių.

Susitikimo pradžioje geriau startavo Domeikavos krepšininkai, įsiveržę į priekį 10:4. Varžovai ilgai džiaugtis persvara neleido ir netrukus išlygino rezultatą. V. Mukulys besibaigiant kėliniui pataikė tritaškį, leidusį Domeikavos ekipai už varžovus būti vienu žingsneliu priekyje - 16:17. Atkakli kova tęsėsi ir antrajame kėlinyje. Vienu metu Eiguliai turėjo šešių taškų persvarą, tačiau kėlinio pabaigoje Domeikavos ekipą vėl gelbėjo tritaškis metimas, šįkart - P. Kaspučio. Po dviejų kėlinių Eiguliai priekyje 36:34.

Trečiajame kėlinyje BC "Spurtas-Eiguliai" ekipą į priekį vedė K. Valiulis. Domeikavos krepšininkai savo ruožtu taip pat nesnaudė ir išnaudojo galingą priekinę liniją. Čia labiausiai pasižymėjo dėjimą atlikęs P. Lekečinskas. Netrukus komandos kapitonas sustabdė varžovų ataką blokuotu metimu, S. Šlekys pelnė dvitaškį ir Eiguliai buvo priversti praštyti minutės pertraukėlės, kadangi persvara ištirpo iki minimumo. Visgi kėlinio pabaigoje Domeikavos krepšininkams sėkmingas žaidimas ėmė slysti iš rankų. Penktąją pražangą užsidirbo aukštaūgis A. Silvestravičius. Tuo tarpu Eiguliai ketvirtį užbaigė optimistiškomis nuotaikomis - 50:45.

Lemiamo ketvirčio pradžioje Domeikavos ekipai niekaip nepavyko pralaužti varžovų ankštos gynybos, o pati pamažu prarado žaidėjus dėl asmeninių pražangų limito. Emociškai svarbų Eigulių ekipai tritaškį smeigė I. Konovalenko. Tuo tarpu Domeikavos krepšininkai jautėsi kiek sutrikę - perėmęs kamuolį N. Kovalenkinas nedengiamas prametė, atrodytų, paprastą metimą iš po krepšio. Sirgalių keliamame triukšmo pragare aistros persimetė ir į aikštę. Vis grubiau žaidusius krepšininkus tramdė nesportinės pražangos. Tokia žaidimo eiga Eigulių krepšininkų neišmušė iš vėžių - 17:0 Eigulių spurtą užbaigė P. Aleksonio tritaškis metimas, galutinai nulėmęs rungtynių nugalėtoją. Per likusias rungtynių minutes Domeikavos krepšininkai dar labiau susikomplikavo padėtį. Grubiai varžovą sustabdęs S. Šlekys išprovokavo ginčą tarp abiejų komandų žaidėjų. Rezultatas - iš aikštės išvytas P. Lekečinskas bei tik keturiese aikštėje likę Domeikavos krepšininkai. Komandos ramiai užbaigė rungtynes, kuriose šįkart stipresni buvo BC "Spurtas-Eiguliai" krepšininkai.

BC "Spurtas-Eiguliai": P. Aleksonis 27 tšk., K. Valiulis 22 tšk., G. Mardosa 8 tšk.

Domeikava: P. Lekečinskas 12 tšk., P. Kasputis 10 tšk., N. Kovalenkinas 9 tšk.