Pirmąją pergalę "A" lygoje iškovojo "Fortus-Amicus", 95-82 nugalėjęs "KTU" komandą.

2011 m. lapkričio 16 d.

Miesto "A" lygoje startavo dar viena nauja komanda "Forto-Amicus". Pirmasis blynas nebuvo prisvilęs ir iškovota darbinė pergalė prieš "KTU" komandą. Dar prieš rungtynes "KTU" treneris V.Pliauga apie priešininkus kalbėjo pagarbiai ir teigė, jog mačas bus įdomus ir intriguojantis. "KTU" komandai dėl traumų negalėjo padėti D.Baika ir G.Butkus, tačiau atsarginių žaidėjų suolelis buvo pilnas.

Kaip ir spėjo treneris V.Pliauga, mačas prasidėjo atkakliai ir ne taip sėkmingai jo auklėtiniams. Nuo par pirmojo kėlinuko iniciatyvą į savo rankas perėmė "Forto-Amicus" krepšininkai. Daugiausiai individualaus meistriškumo dėka, žaidimu vienas prieš vieną, taškus rinko A.Lencevičius ir A.Gedminas. Taip pat dėka vaikiškų "KTU" klaidų, "Forto-Amicus" krepšininkai taškus skubėjo rinkti greitų atakų metu iš po krepšio. Po pirmojo kėlinuko svečiai jau turėjo dviženklę persvarą 28-16.

Antrajame kėlinyje svečiai dar labiau didino persvarą. Laimėdami kovą po varžovų krepšiu, "Forto-Amicus" krepšininkai dažnai kartodavo netaiklius metimus. Kėlinuko pabaigoje persvara buvo išaugusi iki 21 taško, tačiau du G.Ratkevičiaus tritaškiai gražino viltį "KTU" komandai pakovoti dėl pergalės.

Didžiosios pertraukos metu V.Pliauga su H.Giedraičiu bandė sukurti planą kaip išmušti priešininkus iš vėžių.Treneriai daugiausiai akcentavo kibią ir varginančią gynybą nuo pat pirmųjų aikštės metrų.

Antroje rungtynių pusėje vaizdas pamažu pradėjo keistis į "KTU" komandos pusę. Skirtumas sumažėjo iki 12 taškų, tačiau toliau pasistųmėti niekaip nepavykdavo. Koją kišdavo neapdairios klaidos ir netaiklūs metimai iš nesudėtingų situacijų. Tuo tarpu priešininkai, vadovaujami trenerio R.Urkio, puikiai laviravo komandos sudėtimi, leisdami pailsėti vienas kitam ir išlikti šviežesniems iki pat rungtynių pabaigos.

Po rungtynių "Forto-Amicus" komandos treneris Kęstutis Žarnauskas teigė, jog pirmose rungtynėse komandos žaidėjai turi pasirodyti kuo geriau prieš naująjį trenerį R.Urkį, tad nenuostabu, kad aikštelėje visi stengiasi atiduoti paskutines jėgas.

"KTU": G.Venclovas 21 tšk., G.Ratkevičius 16 tšk. (7 atk.k.), M.Mackevičius 12 tšk.

"Forto-Amicus": I.Ryla 19 tšk. (7 atk.k., 5 rez.p.) , A.Lencevičius (8 atk.k., 6 rez.p., 4 per.k.)  ir D.Razulis po 15 tšk.