KTU įtikinamai nugalėjo VDU komandą.

2011 m. lapkričio 9 d.

"A" lygos rungtynėse Kauno technologijos universiteto krepšininkai nesunkiai įveikė Vytauto Didžiojo universiteto komandą rezultatu 78-50. Nuo pat rungtynių pradžios buvo laukta nuožmios ir bekompromisinės kovos. Tiesa komandos labai jau atjaunėsios (senbūvių abiejose komandose vos keli) ir nei iš tolo neprimena pernykščio LSKL lygos finalo tarp KTU ir VDU komandų. Prieš rungtynes kalbintas traumuotas KTU komandos senbūvis Deividas Baika teigė jog KTU ir VDU akistatos visada kelia papildomą motyvaciją žaidėjams aikštelėje. Žaidėjas palinkėjo visokeriopos sėkmės komandai ir nekantrauja kada galės sugryžti į aikštelę.

Pirmajame runtynių kėlinuke nei vienai komandai nepavyko pabėgti į priekį. Žaidimas vyko taškas į tašką. Tiesa, jau pirmajame kėlinyje technine pražanga buvo apdovanotas KTU žaidėjas V.Mačys, tačiau maksimaliai VDU jos nesugebėjo išnaudoti ir laimėjo kėlinuką 18-17. Antrasis kėlinys tapo tikro gynybinio krepšinio pavyzdžiu žiūrovams. Abiejų komandų žaidėjai negailėdami jėgų dirbo gynyboje ir per kėlinį abi komandos tesukrapštė 19 taškų. Po dviejų kėlinukų 28-26 pirmavo VDU krepšininkai.

Po didžiosios pertraukos išklausę trenerių Vytauto Pliaugos ir Henriko Giedraičio patarimus KTU krepšininkai gryžo į aikštelę. Sustoję gintis asmeniškai KTU krepšininkai sugalvojo paspausti varžovus dar jų pusėje. Tai kas nutiko per trečiojo kėlinio pirmas šešias minutes, VDU komandos treneris galėtų pavadinti tikra katastrofa. Nesuskaičiuojamas klaidų skaičius, pralaimėta atkarpa 21-0 ir praktiškai palaidotos visos viltys pakovoti dėl pergalės. Daugiausia G.Venclovo ir M.Pažėros pastangomis nutolę KTU krepšinikai neketino sustoti ir toliau smaugė VDU krepšininkus, kurie atrodė visiškai pasimetę. Po dviejų iš eilės M.Mackevičiaus tritaškių KTU persvara pasiekė 24 taškus ir salėje susirinkusiems žiūrovams nugalėtojas buvo aiškus. Nesuradę savojo lyderio puolime VDU krepšininkai strigo visas rungtynes. Įdomus faktas, kad net ir pirmaudami didžiuliu skirtumu KTU krepšininkai sugeba gauti technines pražangas uz ginčus su teisėjais. Taigi net ir įtikinamai laimėjus varžybas, KTU komandai teks paploninti savo piniginę už diskusijas su rungtynių teisėjais.

Ketvirtajame kėlinuke KTU padidino savo pranašumą iki 28 taškų ir toliau mėgautis žaidimu galėjo mažiau rungtyniavę žaidėjai. Per likusį laiką VDU krepšininkams nepavyko sukurti stebuklo. Reikia paminėti faktą, kad VDU krepšininkai 19 kartų daugiau suklydo už savo priešininkus  32 - 13.

Po runtynių VDU komandos vedėjas teigė, kad pralaimėjimą lėmė nesėkmingai sužaistas trečiasis kėlinukas, kada varžovai pradėjo agresyviai spausti po visą aikštę. Tačiau iš pralaimėjimo tragedijos nedaro, nes tai yra visiškai nauja komanda, sulipdyta iš pirmojo kurso studentų ir teigė jog pergalės laukia netolimoje ateityje.

Tuo tarpu KTU ekipos treneris H.Giedraitis pasidžiaugė vaikinų kovingumu ir nusiteikimu varžyboms. Ekipos branduolį kaip ir VDU komandoje sudaro naujokai: "Komandoje beveik visi pirmo arba antro kurso studentai, o keli vaikinai dar ir nebaigę mokyklos".

KTU: G.Venclovas 19 tšk., M.Mackevičius 16 tšk., G.Ratkevičius 13tšk.( 9 atk.k  5 rez.p.)

VDU: A.Nutautas 13 tšk., M.Levickas 10 tšk. (10 atk.k.) , M.Paulauskas 8 tšk.