KKML 2022-2023 m. 31 sezono apžvalga: 21 atskiro čempionato ir turnyro baigtys ir įdomesni faktai!

2023 m. liepos 1 d.

Kauno krepšinio mėgėjų lygos 31-ajame sezone išsiaiškinome 21 atskiro čempionato nugalėtojus bei prizininkus. Iš viso per sezoną buvo sužaista net 1 tūkst. 598 rungtynių, o tai reiškia, jog kas mėnesį vidutiniškai vyko beveik po 180 rungtynių.

Lygos gyvenimą apžvelgti padėjo virš 250 foto reportažų. Nesnaudė Facebook puslapis, kuriame narių skaičius šoktelėjo iki 6100. Verta paminėti ir Instagram puslapį, kuriame kasdienių naujienų sezono metu randa 1187 sakėjai.

Sezono apžvalga

2022 m. spalio 13 d.
„Perkūno“ čempionų taurės savininkai - azartišką kovą prieš VDU finale laimėję Kazlų Rūdos SC „Ataka“ krepšininkai

Pirmajį sezono trofėjų čiupo RKL čempionatui besiruošianti Kazlų Rūdos SC „Ataka“. Tomo Bietkio auklėtiniai „Perkūno“ taurės finale po dinamiškos, įtemptos ir permainingos kovos rezultatu 88:84 palaužė Vytauto Didžiojo Universiteto studentus.

2022 m. lapkričio 20 d.
TOPsport-KKML Rudens taurės finale triumfavo Ivanovo vedina „American Pizza“

Naujausią trofėjų „American Pizza“ komandos kolekcijoje į viršų pelnytai kėlė Leonardas Ivanovas, kurio komanda rezultatu 98:77 pranoko KK „Baltis“, o pats Leonardas rungtynių metu terorizavo varžovus bei surinko įspūdingą statistiką: 32 taškai ir 15 atkovotų kamuolių, 44 naudingumo balai.

2023 m. sausio 14 d.
Fantastiškame „Savaitgalio“ lygos finale čempionų titulą po permainingo mačo iškovojo „Mazgas“

„Savaitgalio“ lygos finale tarp „Mazgo“ ir „Ballego“ krepšininkų gausiai susirinkę žiūrovai buvo liudininkai puikios dviejų geriausių šio sezono komandų akistatos. Čempionų titulą po permainingos kovos rezultatu 82:78 iškovojo „Mazgas“.

2023 m. kovo 1 d.
Finale spurtavusi VDU „Rasos“ gimnazija susigrąžino Kauno Gimnazijų čempionų titulą

Kauno Gimnazijų čempionų titulą po ketverių metų pertraukos susigrąžino VDU „Rasos“ gimnazija.

Tomo Kentros auklėtiniai didžiajame finale 102:82 įrodė pranašumą prieš „Saulės“ gimnazijos ekipą. Tris kėlinius vykus įtempta ir triukšminga kova lemiamo ketvirčio metu ėmė linkti VDU „Rasos“ gimnazijos naudai, kuri ketvirtą kėlinį laimėjo įtikinamu rezultatu 34:18.

2023 m. kovo 25 d.
Veteranų 50+ lygos finale „Patvanka“ vis ūtik pabėgo nuo į atlapus kibusios KSK „Ledi“

TOPsport-KKML Veteranų 50+ lygos finale triumfavo „Patvanka“. Čempionų titulą apgynusi ekipa finale sulaukė nuožmaus KSK „Ledi“ pasipriešinimo, tačiau ketvirtajame kėlinyje sugebėjo įmesti aukštesnę pavarą ir pabėgti dviženkliu skirtumu - 71:57.

2023 m. balandžio 7 d.
Finale „DNC-Hidraulines sistemas“ nukovę „ROCKNROLLA“ krepšininkai - naujieji Veteranų 35+ lygos čempionai

Finalo antroje pusėje kozirių išsitraukę „ROCKNROLLA“ krepšininkai 93:76 įrodė pranašumą prieš „DNC-Hidraulinės sistemos“ ir, pasiekę revanšą už praėjusius metus, nuskynė Veteranų 35+ lygos čempionų titulą.

2023 m. balandžio 21 d.
Titulas - apgintas: ROCKNROLLA Veteranų 40+ finale nukovė Kaišiadorių TPA Elmenhorster

Čempionų titulą apgynė ROCKNROLLA krepšininkai, finale 106:81 pranokę TPA Elmenhorster-Kaišiadorys ekipą, o bronzos medaliais pasipuošė įspūdingą kovą po pratęsimo mažajame finale laimėję EER veteranai.

2023 m. balandžio 25 d.
Verslo įmonių lygoje pirmąkart triumfavo „Baltic Transline“, „Kauno tiltai“ - vėl antri

Balandžio 25 d. išaiškėjo 2022-2023 m. sezono Verslo įmonių lygos prizininkai. Pirmąkart komandos istorijoje čempionų titulą iškovojo „Baltic Transline“ krepšininkai, finale rezultatu 82:71 įrodę pranašumą prieš „Kauno tiltus“.

2023 m. gegužės 4 d.
Įspūdingose 2009 m. grupės finalo kautynėse - KA „Snaiperis“ triumfas!

KKML Moksleivių 2009 m. grupės finaluose buvo ypatingai karšta. Kovoje dėl čempionų titulo susirėmė dvi viena kitos vertos komandos - KA „Snaiperis“ (tr. Edgaras Bartuševičius) ir NKA „Hegelmann Lithauen“ (tr. Arijus Konovalovas).

Po triukšmingos ir permainingos kovos rezultatu 85:81 auksą iškovojo KA „Snaiperis“ jaunieji krepšininkai.

2023 m. gegužės 9 d.
KKML 2013 m. ir jaunesnių grupės čempionatą laimėjo Sauliaus Marčiukaičio treniruojami „Žalgirio“ vaikai!

KKML 2013 m. ir jaun. grupės finale KM „Žalgiris“ (tr. S. Marčiukaitis) rezultatu 67:63 palaužė KM „Žalgiris“ II (tr. R. Bardauskas) ekipą ir pasidabino aukso medaliais. Nors beveik viso finalo metu pirmavo Marčiukaičio auklėtiniai, varžovai nė akimirkai neleido atsipalaiduoti. Ketvirtajame kėlinyje Bardausko komanda buvo vos per vieną-du taiklius metimus, tačiau lemiamo spurto jiems suorganizuoti nepavyko.

2023 m. gegužės 11 d.
Lenktynėse dėl B lygos čempionų titulo – lemiamu metu spurtavusių SK „Minbra“ krepšininkų triumfas!

Stipriausia komanda Kaune šįmet gali vadintis SK „Minbra“. B lygos finale SK „Minbra“ krepšininkai rezultatu 82:67 įrodė pranašumą prieš „KTK-Autodita“ ekipą ir pasiekė 2022-2023 m. sezono B lygos čempionų titulą.

2023 m. gegužės 12 d.
Savaitgalio lygos Pavasario čempionate triumfavo užtikrintai link titulo žygiavęs „Notomas“

Vos kartą sezono pradžioje pralaimėjęs, o vėliau penkiolika pergalių paeiliui pasiekęs „Notomas“ iškovojo Savaitgalio lygos Pavasario čempionato nugalėtojų titulą. Didžiajame finale „Notomas“ rezultatu 86:68 pranoko „Didvyrius“.

2023 m. gegužės 16 d.
Antras titulas per savaitę: B lygoje triumfavusi SK „Minbra“ iškovojo ir KKML Didžiąją taurę!

SK „Minbra“ krepšininkai KKML Didžiosios taurės finale įrodė pranašumą prieš VDU studentus, o mažajame finale, kaip ir pernai, „Fun Have“ nukovė KTU krepšininkus.

2023 m. gegužės 18 d.
KM „Perkūnas“ jauniai triumfavo KKML Pavasario taurės turnyre

Finalo ketvirtajame kėlinyje aukščiausią pavarą įjungęs „Perkūno“ jaunimas iškovojo KKML Pavasario taurės čempionų titulą. Taurės finale Martyno Gailiūno auklėtiniai rezultatu 91:71 pranoko GZP-3 ekipą.

2023 m. gegužės 20 d.
Titulas - apgintas: „Artstone“ antrą sezoną paeiliui triumfuoja C lygoje

„Artstone“ antrą sezoną paeiliui triumfuoja C lygoje. Dviejų legendų mėgėjų krepšinyje - Alberto Karpavičiaus bei Tomo Šiškevičiaus - vadovaujama komanda finale rezultatu 62:51 įrodė pranašumą prieš KK „Baltis“ krepšininkus.

2023 m. gegužės 23 d.
Antrą sezoną paeiliui 2007-2008 m. grupės čempionais tapo Tornado KM 2008 I-Xiaomi krepšininkai

Moksleivių 2007-2008 m. grupėje buvo sužaisti sezoną užbaigiantys susitikimai.  Centriniame sezono mūšyje čempionų titulą ginusi „Tornado“ KM 2008 I-Xiaomi (tr. Aivaras Grigaliūnas) rezultatu 69:58 palaužė KM „Perkūnas“ 2008 krepšininkus (tr. Tadas Lukauskas).

2023 m. gegužės 25 d.
KTU-2 triumfavo KKML Mažosios taurės finale, „GZP-PALMĖS“ krepšininkams - eilinis sidabras!

KTU-2 studentai triumfavo KKML Mažosios taurės finale, rezultatu 90:77 įveikę dar vieną nesėkmę finale patyrusią „GZP-PALMĖS“ kompaniją.

2023 m. gegužės 30 d.
2010 grupės čempionatą laimėjo Martyno Beržansko treniruojami „NKA 2010-Viena moneta“ vaikai!

KKML 2010 grupės finale „NKA 2010-Viena moneta“ (tr. M. Beržanskas) rezultatu 64:58 pasiekė pergalę prieš „Tornado“ KM 2010 I-Fudo (tr. A. Grigaliūnas) ekipą ir užsikabino aukso medalius.

2023 m. gegužės 31 d.
Antrus metus iš eilės 2012 m. grupės aukso medaliai atiteko Donato Veličkos KM „Žalgiris“ I komandai!

KKML 2012 m. grupės finale KM „Žalgiris“ I rezultatu 49:32 pranoko „NKA-AGAVE“. Pirmoje rungtynių pusėje priekyje žengė Donato Veličkos treniruojami KM „Žalgiris“ I vaikai. Klaudijaus Jašinsko auklėtiniai iniciatyvą bandė perimti iškart po ilgosio pertraukos, tačiau KM „Žalgiris“ I nenusileido varžovams ir įtvirtino pergalę finale.

2023 m. birželio 2 d.
„Tornado“ KM mokyklos triumfas KKML Jaunimo taurės finale: dvi komandos pasipuoše aukso ir bronzos medaliais!

Dvikovoje dėl aukso medalių susitiko „Tornado“ KM (tr. Š. Zablockis) ir KM „Žalgiris“ III (tr. T. Bakanauskas). Šarūno Zablockio auklėtiniai nė akimirkai neketino paleisti iniciatyvos, nors žalgiriečiai vis bandė išlyginti rezultatą ir aplenkti varžovus. Galiausiai „Tornado“ KM užtvirtino pergalę finale rezultatu 72:61 ir leido savo krepšinio mokyklai džiaugtis antru medalių komplektu turnyre.

2023 m. birželio 6 d.
KKML 2022-2023 m. sezoną vainikavo triukšmingi 2011 moksleivių grupės finalai!

Paskutiniame KKML 2022-2023 m. sezono finale ginklus surėmė „Tornado“ KM 2011 I (tr. D. Mikulevičius) ir KA „Snaiperis“ (tr. T. Bietkis) jaunieji krepšininkai. „Tornado“ KM 2011 I triumfavo rezultatu 72:68.