„Perkūno“ veteranai džiaugiasi pirmuoju titulu – jų rankose „Pavasario“ taurė!

2016 m. gegužės 21 d.
Didžiąją finalo dalį dominavę ir žaidybinę duobę atsakingu momentu išgyvenę „Perkūno“ veteranai pasidabino pirmaisiais aukso medaliais komandos istorijoje. „Pavasario“ taurės turnyro finale „Perkūno“ veteranai rezultatu 87:70 parklupdė „Legamos“ krepšininkus.

Rungtynių startas „Perkūno“ veteranams nepavyko nebent vienu aspektu. Dvi asmenines ir techninę pražangą susirinkęs A. Girskis privalėjo ilgam sėstis ant suolo, o vėliau rungtyniauti kuo atsargiau. Vis dėlto būsimi čempionai per per daug galvos nesuko ir kryptingai lipdė pranašumą.

Antrajame kėlinyje būtent A. Girskio dvitaškis ženklino jau keturiolikos taškų „Perkūno“ veteranų persvarą (33:19), o į pusėjus rungtynėms komanda išsaugojo panašų skirtumą – 45:33.

Kai trečiajame kėlinyje „Perkūno“ veteranai pabėgo triuškinančiu skirtumu, atrodė, jog „Legama“ nebeturi resursų atsitiesti. Vis tik S. Kochanenko taiklus tritaškis bei kovingumą ketvirčio pabaigoje pademonstravusio A. Šaulio pelnyti aštuoni taškai iš eilės „Legamą“ priartino jau iki penkių taškų. Paskutinę kėlinio ataką „Perkūno“ veteranų situaciją kiek pataisė M. Čipo dvitaškis.

Lemiamo ketvirčio pirmoje pusėje vyko atkaklios „trijų taškų rungtynės“, tačiau įpusėjus kėliniui galutinį žodį tarė „Perkūno“ veteranai. Taiklūs I. Krukonio ir L. Martinkaus tritaškiai užvedė ekipą, kuri nesigrežiodama spruko titulo link.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Ignas Krukonis, kurio taiklūs tritaškiai leido išgyventi sunkią atkarpą tuo pačiu ir galutinai pabėgti į priekį. „Perkūno“ veteranų gynėjas pelnė 20 taškų (5/10 tritaškiai), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Perkūno“veteranai: M. Valaitis 21 tšk. (5 per. k.), I. Krukonis 20 tšk., J. Ročka 16 tšk. (10 atk. k., 5 per. k., 32 naud. b.), M. Čipas 14 tšk.
„Legama“: A. Šaulys 31 tšk. (12 išprov. praž., 34 naud. b.), A. Budrys 16 tšk. (10 atk. k.).

Bronzos medalius iškovojo BC „Gazuotas Pienas“ ekipa, po atkaklios kovos rezultatu 82:78 palaužusi „Deimantą“. Pastarajai komandai koją kištelėjo lemiamo ketvirčio metu nesutvardyti nervai, ko pasekoje gautos techninės pražangos leido varžovams tvirtinti pergalingą pranašumą.

BC „Gazuotas Pienas“: A. Urbonas 21 tšk. (10 išprov. praž.), M. Daraškevičius 19 tšk. (9 atk. k.), A. Bubelis 14 tšk., G. Prabulis 10 tšk.
„Deimantas“: M. Stankevičius 39 tšk. (6/13 tritaškiai, 37 naud. b.), V. Sutkus ir J. Pileckas po 14 tšk.

Geriausi finalo ketverto komandų žaidėjai:

Mindaugas Daraškevičius („Deimantas“)
Mantas Stankevičius (BC „Gazuotas Pienas“)
Arminas Šaulys („Legama“)
Jonas Ročka („Perkūno“ veteranai)

„Pavasario“ taurės finalinį ketvertą jau ne pirmi metai remia Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“, todėl komandos ir žaidėjai buvo apdovanoti KKML ir LSD „Žalgiris“ įsteigtais atminimo prizais, medaliais bei taurėmis.