Lygos

2023 m. Perkūno taurės NUOSTATAI

 2023 m.

„Perkūno“ krepšinio taurės turnyras

N U O S T A T A I

 

I. Turnyro vykdymo vieta ir laikas.
Turnyras vykdomas 2023 m. rugsėjo - spalio mėnesiais, dalyvaujančiųjų komandų sporto salėse.
Finalinių rungtynių laiką ir vietą paskiria „TOPsport“ - KKML direktorius.

Rungtynės gali būti žaidžiamos bet kurią savaitės dieną, tačiau jų pradžia darbo dienomis galima ne anksčiau 17.45 val., o savaitgaliais – ne anksčiau kaip 10.00 val..

Rungtynes galima perkelti iš nurodytos datos apie tai informuojant Lygos vadovus ne vėliau, nei 24 val. iki rungtynių pradžios. Pakeitimai įmanomi tik varžovams sutinkant. Taikomi tokie rungtynių perkėlimo mokesčiai:

 • Likus 1-2 paroms iki rungtynių pradžios: 75.00 €;
 • Likus 3-5 paroms iki rungtynių pradžios: 50.00 €;

Likus mažiau nei 24 val. iki rungtynių pradžios datos pakeitimas negalimas. Išskyrus nuo organizatorių, rengėjų bei komandos nepriklausančios force majeure taisyklės.

II. Turnyro vykdymas ir vadovavimas.
Turnyrą vykdo „TOPsport“ - KKML vyr. teisėjas R. Navickas (tel. 8-698 14300), vyr. sekretorė R. Mikalskienė.

III. Turnyro komandos.
Turnyre gali dalyvauti stipriausios krepšinio mėgėjų komandos.

IV. Turnyro žaidėjai.
„Perkūno“ taurės turnyre be apribojimų gali žaisti visi krepšininkai mėgėjai ir RKL žaidėjai, negali žaisti krepšininkai iš profesionalių lygų (užsienio klubai, LKL, NKL).

Žaidėjai, turnyro eigoje sužaidę bent vienas rungtynes NKL, LKL arba bet kurioje užsienio lygoje, netenka teisės žaisti šiame turnyre.

Jokie meistriškumo apribojimai netaikomi krepšininkams, gimusiems 2005 m. ir jaunesniems.

Atkrintamosiose varžybose galės dalyvauti žaidėjai, kurie pogrupių varžybose bus sužaidę bent vienas rungtynes.

V. Turnyro vykdymo tvarka.
Pirmame etape komandos, padalintos į du pogrupiu po 3, rungtyniaus vieno rato susitikimus.

Antrame etape - prasidės atkrintamosios varžybos. Pirmas vietas pogrupiuose užėmusios komandos iš karto pateks į pusfinalį, o 2-3 vietas užėmusios komandos pradės ketvirtfinalio susitikimus.

Ketvirtfinalyje susitiks: A3-B2 ir B3-A2. Ketvirtfinalio porų laimėtojos pateks į pusfinalį, o pralaimėjusios ekipos žais dėl 5 vietos.

Pusfinalyje susitiks: A1 - (A3-B2 poros laimėtojas) ir B1 - (B3-A2 poros laimėtojas).

Finale žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje..

 Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia

VI. Patvirtinimas apie dalyvavimą turnyre.
Komandos registruojamos el. paštu iki š. m. rugsėjo 14 dienos.
Informacija teikiama tel. 8 698 14300, 8 684 38738 (d. d. 10.00-16.00 val.).  

Komandai įregistruoti būtina:

Organizatoriai pasilieka teisę registravimą nutraukti anksčiau laiko arba pratęsti. Apie tai bus skelbiama „TOPsport“ - KKML internetinėje svetainėje www.kkml.lt

VII. Paraiškos, žaidėjų registracija.
Vardines paraiškas pagal patvirtintą formą KKML internetinėje svetainėje reikia atsiųsti iki rugsėjo 14 dienos.

 • Komanda turnyre gali registruoti ne daugiau 16 žaidėjų.
 • 12 žaidėjų registruojami nemokamai.
 • Iki antrųjų komandos pogrupio rungtynių 12 žaidėjų registracija nemokama.
 • Išnaudojus 12 žaidėjų limitą ae registruojant žaidėjus vėliau taikomas registracijos mokestis - po 20 eurų kiekvienam naujam registruojamam žaidėjui.
 • Kiekvienos  komandos naujų žaidėjų registracija galima ne vėliau, kaip likus dienai iki paskutinių jos pogrupio rungtynių.

Vienai iš komandų neatvykus į rungtynes, kitos komandos žaidėjams, įtrauktiems į rungtynių  protokolą, užskaitomos sužaistos rungtynės.

ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ

Komandos vadovas pateikdamas žaidėjų paraišką yra atsakingas už žaidėjų asmeninių duomenų pateikimą, fizinę būklę ir sveikatos stovį turnyro metu.

Komandos vadovas/treneris užtikrina, kad visi žaidėjai yra pasirašę paraiškos priede dėl sveikatos.

Žaidėjas, pasirašydamas nurodytame priede, patvirtina ir garantuoja, kad jo sveikatos būklė yra tinkama dalyvauti krepšinio varžybose.

Nurodytą priedą su komandos žaidėjų parašais komandos vadovas ar kitas komandos paraišką teikiantis asmuo privalo saugoti neribotą laiką, esant lygos prašymui, nedelsiant pateikti paraiškos priedo patvirtintą kopiją.

VIII. Turnyro dalyvio startinis mokestis.
Komandoms, neturinčioms sporto salių, namų rungtynėms salę už papildomą mokestį suteikia Kauno krepšinio mėgėjų lyga. Turnyre dalyvaujančios komandos startinis mokestis - 390,- eurų.

Komandos vadovas asmeniškai atsako už savalaikį ir pilną dalyvio mokesčio mokėjimą.

Komandos, namų rungtynes žaidžiančios už Kauno miesto ribų, atvykstančiam personalui kompensuoja kelionės išlaidas už kuro sąnaudas, priklausomai nuo atstumo (10 l. 95 kuro/100 km.).

IX. Apdovanojimai.
Komandos prizininkės apdovanojamos taurėmis, o žaidėjai, treneris ir vadovas (ne daugiau 16 žmonių) medaliais, geriausieji turnyro žaidėjai asmeniniais prizais.

X. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka
Komandai neatvykus į rungtynes skiriama 50 eurų bauda, kurią privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus 24 val. iki artimiausių komandos rungtynių. Laiku nesumokėjus baudos, komanda šalinama iš turnyro
.

Techninės pražangos
Žaidėjui, gavusiam techninę pražangą, skiriama 15 EUR bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu paaiškėja, kad nesumokėjęs baudos krepšininkas sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse skaitomas pralaimėjimas 0:20, o komanda baudžiama 60 EUR bauda.

Treneriui, gavusiam techninę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 20 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 2 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji dar baudžiama 60 EUR bauda. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš turnyro.

Diskvalifikacinės pražangos
Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 50 EUR bauda ir jis privalo praleisti vienas rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas baudos nesumoka, baudą už jį privalo sumokėti komanda, priešingu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš turnyro.

Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio skiriama 50 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių, likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš turnyro.

Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

Pastaba: Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš turnyro.

XII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.
Jeigu komanda mano, kad rungtynių metu jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu ji turi elgtis taip:

 • Komandos kapitonas tik pasibaigus rungtynėms turi pranešti vyresniajam teisėjui, kad komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo langelyje vadinamame „Kapitono parašas protesto atveju“.

Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti „TOPsport“ - KKML direktorių. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo „TOPsport“ - KKML direktoriui pateikti protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

Sprendimą dėl protesto priima „TOPsport“ - KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.

KKML DALYVIŲ PRIVATUMO POLITIKA IR TAISYKLĖS

Asmeninių duomenų viešinimas
Žaidėjai, registruodamiesi  „TOPsport“ - KKML interneto svetainėje, yra atsakingi už asmeninių duomenų (vardas, pavardė, gimimo data, ūgis ir svoris) bei vizualinės informacijos (asmeninė nuotrauka) tikslumą ir tikrovės atitinkamumą.

Jei žaidėją registruoja komandos vadovas ar treneris, jis yra atsakingas už anksčiau išvardintų žaidėjo asmeninių duomenų bei informacijos pateikimą ir jų tikslumą.

„TOPsport“ - KKML negarantuoja dėl svetainėje pateiktos informacijos visapusiškumo, patikimumo, tikrumo ar neatitikimų.

„TOPsport“ - KKML pasilieka teisę viešinti svetainėje esančią žaidėjų informaciją. Viešinami duomenys yra skirti tik informaciniams tikslams. Šie duomenys lygos svetainėje gali būti prieinami neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

Vaizdinės medžiagos viešinimas
Organizuodama viešus renginius, „TOPsport“ - KKML pažymi, kad juose gali būti fiksuojama vaizdinė medžiaga:

 • fotografuojama;
 • filmuojama;
 • rodomos tiesioginės transliacijos „TOPsport“ - KKML Interneto svetainėje ir/arba „TOPsport“ - KKML Socialiniuose tinkluose.

Asmenys, aktyviai (žaidėjai, komandų treneriai, vadovai, aptarnaujantis personalas) ar pasyviai (žiūrovai, žaidėjus lydintys asmenys, tėvai, šeimos nariai) dalyvaujantys  „TOPsport“ - KKML organizuojamuose viešuose renginiuose, automatiškai sutinka su KKML vaizdinės medžiagos viešinimo taisyklėmis.

Vaizdo medžiaga (fotografijos, vaizdo įrašai, iš jų sumaketuoti kiti grafiniai ar video elementai) gali būti viešinama  „TOPsport“ - KKML Interneto svetainėje ir/arba  „TOPsport“ - KKML Socialinėse paskyrose neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

„TOPsport“ - KKML viešinama vaizdo medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams, nesiekiant pažeisti dalyvių garbės ir orumo.

Socialiniai tinklai
„TOPsport“ - KKML turi teisę informaciją viešinti savo socialiniuose tinkluose. Bet kokia  „TOPsport“ - KKML socialiniuose tinkluose viešinama informacinė arba vaizdinė medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams.

Šiuo metu „TOPsport“ - KKML priklauso šios socialinių tinklų paskyros:

Visą informaciją, kurią vartotojai pateikia socialinės žiniasklaidos priemonėmis (įskaitant pranešimus, laukelių „Like“ ir „Follow“ naudojimą, bei kitą komunikaciją), kontroliuoja socialinio tinklo valdytojai.

Rekomenduojame perskaityti trečiųjų šalių privatumo pranešimus ir tiesiogiai susisiekti su paslaugų teikėjais, jei Jums kyla bet kokių klausimų dėl to, kaip jie naudoja Jūsų asmens duomenis.

„Facebook“ privatumo pranešimas;
„Instagram“ privatumo pranešimas;
„Youtube“ privatumo pranešimas.

Komentavimo taisyklės
„TOPsport“ - KKML prižiūri vartotojų rašomus komentarus Interneto svetainėje ir Socialinių tinklų paskyrose bei pasilieka teisę redaguoti arba pašalinti netinkamus komentarus, kuriuose pažymima rasinė/religinė ar kitokia neapykanta, asmens orumo įžeidimas ar bet kokia kita informacija, prieštaraujanti Lietuvos Respublikos įstatymams bei teisės aktams.

Trečiosios šalies medžiaga ir svetainės
„TOPsport“ - KKML interneto svetainėje arba socialiniuose tinkluose gali būti nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto svetaines arba socialinius tinklus.  „TOPsport“ - KKML lyga nėra atsakinga už tokių interneto svetainių ir socialinių tinklų turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo metodus.

„TOPsport“ - KKML informacinėje medžiagoje gali būti informacijos, kurios šaltinis – trečiųjų šalių interneto svetainės. Medžiaga, paimta iš trečiosios šalies svetainės, bus atitinkamai pažymėta, be to, gali būti pateikiama nuoroda į pirminę interneto svetainę.  „TOPsport“ - KKML neprisiimame jokios atsakomybės nei už medžiagą, paimtą ar skelbiamą trečiosios šalies svetainėje, kuri yra pateikiama kaip nuoroda informacinėje medžiagoje, nei už tokios trečiosios šalies naudojamus asmens duomenis.

Lankytis trečiosios šalies svetainėje galite savo pačių rizika. Mes neprisiimame jokios tiesioginės ar netiesioginės atsakomybės nei už turinį, informacijos tikslumą ar nuomones, išreikštas tokiose svetainėse, nei už jose siūlomų prekių ir paslaugų kokybę.