TOPsport - KKML Mėgėjų Lygos Viršūnė: B Lygos reguliariojo sezono ir atkrintamųjų apžvalga

2024 m. balandžio 26 d.

Jau daugelį metų krepšinio klasika tarp mėgėjų išlieka B lyga. Pastaroji išlaiko savo unikalų žavesį bei prestižą. Šiais metais lyga patraukė ypatingą dėmesį, pritraukdama karjerą baigusius garsius Lietuvos krepšininkus, tokius kaip, Jonas Mačiulis ir Šarūnas Vasiliauskas. Šie legendiniai žaidėjai įnešė naują gyvybę į jau ir taip aukštu meistriškumu pasižymėjusią lygą. Būtent ji žada neprilygstamą įtampą ir krepšinio aistrą. B lygoje dalyvauja 8 komandos, kurios užsibrėžia vieną tikslą – siekti aukščiausio rezultato ir įrodyti savo talentą krepšinio aikštelėje. Šios komandos kaunasi vienoje grupėje, o po reguliariojo sezono 6 stipriausios kovoja atkrintamųjų varžybų etape, kurdamos įdomią ir emocingą krepšinio dramą.

Reguliaraus sezono metu TOPsport - KKML B lygoje nebuvo vienos akivaizdžiai dominuojančios komandos. Kiekviena jų reguliaraus sezono metu norėjo įgyti namų aikštės pranašumą ir tiesioginį bilietą į pusfinalį. Prieš turnyrą, daugelio nuomone, favoritais buvo laikytos SK „Minbra“ ir „Reunion“ komandos, kurios šį sezoną pasipildė buvusiais Lietuvos rinktinės krepšininkais – Šarūnu Vasiliausku bei Jonu Mačiuliu. Sezono eigoje ryškėjant grupių lyderiams buvo aišku, kad lengvo pasivaikščiojimo šioms komandoms nebus. Po pirmojo etapo, pirmąsias dvi vietas užėmė brandžiu žaidimu pasižymėjusi „United“ ekipa (11 - 3) ir jaunatvišką bei greitą žaidimą demonstravusi „KTU“ studentų komanda. Atkakli kova vyko ir tarp jau minėtų „Reunion“ ir SK „Minbra“ komandų, prie kurių prisijungė ir praeitų metų vicečempionai - „KTK-Autodita“.

Antrajame etape komandos buvo padalintos į dvi grupes: kova 1 - 4 ir 5 - 8 vietų. Pirmas dvi vietas užėmusios ekipos keliavo tiesiogiai į pusfinalį. Jomis tapo pirmą vietą išlaikiusi „United“ ir antrą poziciją iš „KTU“ atėmusi „KTK-Autodita“ komanda. Likusios komandos kovojo dėl patekimo į ketvirtfinalį, į kurį patenka 3 - 6 vietą grupėje užėmusios komandos. Jomis tapo minėtos „KTU“, „Reunion“ ir SK „Minbra“ ekipos.

Verta išskirti ir labiausiai pasižymėjusius lygos žaidėjus. Naudingiausias ir rezultatyviausias lygos krepšininkas buvo Šarūnas Vasiliauskas (vid. 32.56 n.b ir 28.89 tašk.). Tuo tarpu lygos debiutantas Jonas Mačiulis neturėjo sau lygių kovoje dėl atšokusių kamuolių (vid. 14.6 ), o geriausiai perdavimus savo komandos nariams skirstė „United“ atstovas Matas Lisajevičius (vid. 8.76 ).

Atkrintamųjų etapas:

„Reunion“- SK „Minbra“

Stipraus papildymo sulaukusios komandos, dar prieš sezoną buvo laikytos šio turnyro favoritėmis, tačiau joms teko susidurti jau pirmajame atkrintamųjų varžybų etape. Aikštės namų pranašumą turėję ir į kovą žengę „Reunion“ krepšininkai su J. Mačiuliu priešakyje, gal kiek netikėtai nusileido be Š. Vasiliausko žaidusiai SK „Minbra“ komandai. Kertiniu šių rungtynių faktoriumi tapo gera komandinė gynyba prieš J. Mačiulį ir rungtynių pabaigoje Igno Bytauto abiejose aikštės pusėse demonstruotas šou (81 - 89). Antrose šių ekipų rungtynėse pirmajame kėlinyje „Reunion“ komanda kontroliavo rungtynių eigą, rodydama, kad tikrai nenori niekur trauktis ir stengiasi perkelti seriją į trečiąsias rungtynes. Pastarieji pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 20 - 28. Antrajame kėlinyje SK „Minbra“ komanda su sugrįžusiu Š. Vasiliausku persvėrė rezultatą savo naudai ir po dviejų kėlinių įgijo trapų dviejų taškų pranašumą (46 - 44). Trečiajame kėlinyje vyko atkakli kova taškas į tašką, todėl viskas sprendėsi lemiamame ketvirtyje. Galiausiai, ketvirtajame kėlinyje Š. Vasiliausko, E. Aleksos ir L. Miknevičiaus tempiama SK „Minbra“ iškovojo bilietą į pusfinalį.

„Kauno Kolegija“ - „KTU“

Šioje dvikovoje susitiko tų pačių amžiaus grupių ekipos. Pirmajame mače namie žaidusi „Kauno Kolegija“ kibo į atlapus „KTU“ jauniesiems krepšininkams. Visgi, pergalę šventė geriau rungtynių pabaigą sužaidusi „KTU“ komanda. (72 - 79). Antrajame šių komandų susitikime intriga dingo jau pirmosiomis kėlinio minutėmis. „KTU“ toliau krovėsi solidų pranašumą, kuris po dviejų kėlinių atrodė triuškinantis (55 - 23). Antroji rungtynių pusė buvo tik formalumas, todėl „KTU“ užtikrintai žengė į pusfinalį (113 - 63). Pusfinaliai:

„UNITED“ - SK „Minbra“

Pirmajame pusfinalyje susitiko reguliariojo nugalėtojai - „UNITED“ ir SK „Minbra“ komandos. Šioje dvikovoje atkakli kova vyko tris su puse kėlinio. Visgi, ketvirto kėlinio viduryje agresyviau pradėjusi žaisti SK „Minbra“ perlaužė rungtynių eigą ir iškovojo pergalę rezultatu 82 - 95. Antrajame mače be Š. Vasiliausko žaidusi SK „Minbra“ nusileido „UNITED“ ekipai, todėl šiai serijai prireikė lemiamų, trečiųjų rungtynių. Trečiosios rungtynės pasižymėjo akiai gražiu puolimo krepšiniu ir Roko Ūzo solo šou. Šiame mače R. Ūzui lankas atrodė per platus. Rungtynių lyderis minimame mače pataikė 10 iš 19 mestų tritaškių. Nepaisant įspūdingo R. Ūzo pasirodymo, šios komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą, kuriame SK „Minbra“ įrodė savo pranašumą ir žengė į B lygos finalą.

„KTK - Autodita“ - „KTU“

Atsižvelgiant į turnyrinę lentelę, šios poros favoritais buvo laikomi „KTK – Autodita“ krepšininkai. Visgi, sezono atradimu tapusi „KTU“ komanda, savo uraganiniu puolimu pirmose rungtynėse „KTK – Autodita“ krepšininkams įmetė net 100 taškų ir taip vienu žingsniu priartėjo prie lygos finalo (93 - 100). Antrosios rungtynės buvo kitokios, komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai. Šiame susitikime 40 - ies minučių neužteko rungtynių nugalėtojui išsiaiškinti, todėl žaidėjai buvo priversti žaisti net du pratęsimus. Nugalėtoją lėmė išsaugotos jėgos, kurių daugiau turėjo „KTU“ jaunieji krepšininkai. Pastarieji rezultatu 109 - 104 laimėjo seriją 2 - 0 ir žengė į turnyro finalą.

Dar vienas TOPsport - KKML B lygos kovų sezonas įrodė, kad tai – aukščiausio meistriškumo lyga Kaune. Tikimės, kad finalinės kovos taip pat nenuvils. Kviečiame aktyviai palaikyti savo favoritus jau šį penktadienį (balandžio mėn. 26 d.) KTU sporto centre, Radvilėnų pl. 19. Jūsų laukia puikus renginys, individualūs žaidėjų apdovanojimai ir finalinės kovos.

18:30 val. „KTK – Autodita“ - „UNITED“ (rungtynės dėl 3 vietos) 20:15 val. „KTU“ - SK „Minbra“ (rungtynės dėl 1 vietos)