Prisiminkime: TOPsport – KKML Verslo įmonių lyga. Reguliarusis sezonas ir atkrintamųjų kovos

2024 m. gegužės 16 d.
2023/2024 metų TOPsport - KKML Verslo įmonių lygos reguliariajame sezone dalyvavo 10 komandų, kurios nuo pat pirmųjų rungtynių kovojo dėl aukščiausių vietų ir galimybės patekti į atkrintamąsias varžybas. Sezonas buvo įtemptas ir atkaklus, su daugybe įspūdingų momentų ir įsimintinų dvikovų. Šio sezono metu trys lyderės -„Kauno oro uostas“ (14 - 4), „Kauno tiltai“ (13 - 5) ir „ARV auto“ (13 - 5) visą reguliarųjį sezoną dominavo aikštelėje ir demonstravo puikią formą. Minimos komandos ne tik užtikrintai rinko pergales, bet ir rodė aukštą žaidimo kokybę. Vis dėl to, lyderių pozicijų neužleido ir „UAB Alta transportas - United“ komanda. Pastaroji surinko vos viena pergale mažiau, už pirmojo trejeto komandas. Kitos lygos komandos – „Kauno Policija“, „Baltic Transline“ ir „Dandeco Group grindys“ šį sezoną susidūrė su sunkumais. Jų žaidimas nesiklijavo taip, kaip buvo tikėtasi, o pergalių stoka simbolizavo sudėtingą sezono eigą. Nepaisant to, šios komandos kovojo iki pabaigos ir įgijo vertingos patirties. **Atkrintamosios varžybos** Tiesiogiai į pusfinalį pateko dvi ekipos. Jomis tapo „Kauno oro uostas“ ir „Kauno tiltai“. Pastarieji turėjo geresnį tarpusavio santykį prieš „ARV auto“ ekipą. Likusios komandos kovojo aštuntfinalio etape. „Autoplikis“ susitiko su „UAB Alta trasportas - United“, o „ARV auto“ – su „Kauno klinikos - LSMU“. **„UAB Alta trasportas - United“- „Autoplikis“** Pirmosios šių komandų serijos iki 2 pergalių rungtynės pasižymėjo itin aukštu rezultatyvumu. Nuo pat pirmųjų minučių aukštą tempą demonstravo abi komandos. Jos keitėsi taikliais tritaškiais ir rezultatyviais prasiveržimais. „UAB Alta trasportas - United“ ekipa demonstravo akiai patrauklų žaidimą ir puikiai dalinosi kamuoliu. Pastarieji atliko net 33 rezultatyvius perdavimus. Šią ekipą į pergalę vedė komandos aukštaūgis Giedrius Jevstignejevas, kuris po savo ir varžovų krepšiu sugriebė net 17 atšokusių kamuolių ir surinko 37 naudingumo balus. Jam puikiai talkino Ignas Jančiukas, į komandos „Autoplikis“ krepšį įsmeigęs net 6 tolimus metimus. Antrosios šios poros rungtynės buvo kardinaliai kitokios, todėl joms prireikė ir pratęsimo. Nors „Autoplikis“ suklydo mažiau nei dvigubai, jiems nepavyko pilnai išnaudoti varžovų klaidų. Dėl šios priežasties rungtynės buvo klampios ir įtemptos. Komandoms teko žaisti papildomas 5 minutes. Pratęsime iniciatyvos ėmėsi „UAB Alta trasportas - United“ atstovas Nauris Baranauskas, kuris nerezultatyviame pratęsime surinko beveik pusę komandos taškų ir išvedė savo ekipą į pusfinalį ( 78 : 83). **„ARV auto“ - „Kauno klinikos - LSMU“** Šią atkrintamųjų seriją tikriausiai būtų galima sulyginti su amerikietiškais kalneliais. Visos rungtynės baigėsi dviženkliais skirtumais. Su favorito statusu į aikštelę žengusi „ARV auto“ ekipa pirmose rungtynėse pateisino turėtą apibūdinimą ir rungtynes laimėjo rezultatu 79 : 56. Šiose rungtynėse naudingiausias buvo minimos komandos atstovas Leonardas Ivanovas, kuris surinko galingą dvigubą dublį. Antrose serijos rungtynės viskas apsivertė aukštyn kojomis. „Kauno klinikos - LSMU“ sugebėjo pateikti staigmeną ir nerezultatyviose rungtynėse varžovus nugalėjo 15 taškų skirtumu (69 : 54). Į trečiąsias serijos rungtynes „Kauno klinikos - LSMU“ krepšininkai atvyko jausdami, kad gali pateikti sensaciją. Puikią gynybą pademonstravę minėtos komandos krepšininkai rezultatu 71 : 55 sutriuškino varžovus ir žengė į pusfinalį. **„Kauno oro uostas“ - „UAB Alta transportas - United“** Lyderių statusą pateisinusi komanda „Kauno oro uostas“ pirmose serijos rungtynėse kontroliavo žaidimą. Ekipą į priekį vedė Tautvydas Žioba, kuris surinko 28 naudingumo balus. Jo vedami krepšininkai serijoje išsiveržė į priekį 1 - 0. Antros serijos rungtynės buvo tikras desertas mėgėjų krepšinio fanams. Įtemptose rungtynėse pirmaujanti ekipa keitėsi ne vieną kartą. Visgi, užtikrinčiau rungtynių pabaigą sužaidę „Kauno oro uostas“ krepšininkai, padedami 31 tašką surinkusio Igno Krukonio, laimėjo rungtynes minimaliu skirtumu 83 : 82 ir žengė į TOPsport - KKML Verslo įmonių lygos finalą. **„Kauno tiltai“ - „Kauno klinikos - LSMU“** Pirmame serijos susitikime didžiąją rungtynių dalį kontroliavo komanda „Kauno tiltai“. Turėtą pranašumą „Kauno klinikos - LSMU“ sumažino tik ketvirtajame ketvirtyje. Daugiausiai prie to prisidėjo Martynas Dimša. Visgi, pastarojo žaidėjo pastangų neužteko. Rezultatu 89 : 81 rungtynes laimėjo ir į priekį serijoje išsiveržė „Kauno tiltai“. Antrosios serijos rungtynės priklausė „Kauno klinikos - LSMU“. Komandos lyderiu tapo Jokūbas Špokas, kuris surinko 21 tašką. Šio krepšininko pasirodymas padėjo išlyginti serijos rezultatą (1 – 1). Lemiamose serijos rungtynėse nuo antro kėlinio aukštą pavarą įjungę ir varžovų lyderius sustabdę „Kauno tiltai“ triuškinančiu rezultatu 84 : 56 pateko į pirmenybių finalą, kur jų laukė „Kauno oro uostas“ krepšininkų barjeras. **„UAB Alta trasportas - United“ - „Kauno klinikos - LSMU“ (rungtynės dėl 3 vietos)** Kovoje dėl bronzos, didžiąją rungtynių dalį pirmavo komanda „Kauno klinikos - LSMU“. Pranašumas buvo trapus, todėl po trijų kėlinių minima komanda priekyje buvo tik 2 taškais. Visgi, ketvirtajame kėlinyje geležinę gynybą įjungę ir šaltus nervus parodę „UAB Alta trasportas - United“ pasidabino bronzos medaliais. Komandą į šį apdovanojimą vedė Nauris Baranauskas, surinkęs 18 naudingumo balų. Jam puikiai talkino ir 20 kamuolių atkovojęs Giedrius Jevstignejevas. **„Kauno oro uostas“ - „Kauno tiltai“ (rungtynės dėl 1 vietos)** Sezono kulminacijoje pirmus du kėlinius vyko lygi kova. Visą sezoną stabilų ir užtikrintą žaidimą demonstravusi komanda „Kauno oro uostas“, tai parodė ir trečiajame kėlinyje. Pastarasis momentas tapo rungtynių lūžio tašku, po kurio „Kauno tiltai“ nesugebėjo atsitiesti. Galutinis rungtynių rezultatas – 75 : 58. Rungtynių naudingiausiu žaidėju tapo Donatas Gudeliauskas, kuris surinko 20 naudingumo balų. Verta paminėti ir krepšininkus, kurie aikštelėje pasižymėjo individualiais pasiekimais. Naudingiausiu lygos žaidėju tapo „Autoplikis” komandas žaidėjas Matas Puotkalis (vid 28.57 n.b). Pastarasis išsiskyrė savo visapusiškumu ir nuolatiniu indėliu į komandos sėkmę. Rezultatyviausiu lygos žaidėju buvo „Kauno klinikos-LSMU” žaidėjas Jokūbas Špokas (vid 25.03 tšk). Jis tapo neabejotinu taškų rinkimo lyderiu, kurio pastangos padėjo komandai siekti pergalių. Daugiausiai atkovotų kamuolių rinko „Dandeco Group grindys” narys Domantas Butkys (vid 14.73 atk.k). Jo dominuojantis žaidimas po krepšiu buvo svarbus komandos elementas. Rezultatyviausių perdavimų lyderiu tapo „UAB Alta transportas -United“ žaidėjas Kostas Damijonaitis (vid 8.14 rez.p). Komandos nario gebėjimas skirstyti kamuolius ir kurti progas ekipos draugams buvo esminis faktorius komandai. 2023/2024 metų TOPsport - KKML verslo įmonių lygos sezonas buvo kupinas emocijų proveržių, įnirtingos kovos aikštelėje ir įsimintinų momentų. Tikimės, kad ir būsimi sezonai sulauks tokio pat ar net didesnio dalyvių skaičiaus ir lankytojų įsitraukimo.