Permainingose lenktynėse dėl B lygos čempionų titulo – „UNITED/Statybapigiau.lt“ krepšininkų triumfas

2022 m. balandžio 23 d.

B lygos finale kovojusios „UNITED/Statybapigiau.lt“ ir „KTK-Autodita“ komandos padovanojo išties įspūdingą akistatą. Po įdomios ir permainingos kovos „United / Statybapigiau.Lt“ krepšininkams rezultatu 78:71 pavyko įveikti oponentus ir pasiekti 2021-2022 sezono B lygos čempionų titulą.

Pirmoje rungtynių dalyje daugiau pirmavusi „UNITED/Statybapigiau.lt“ iniciatyvą prarado antroje mačo dalyje. Tuomet „KTK-Autodita“ krepšininkai buvo pabėgę septynių taškų persvara. Nors tolygiai besiklosčiusiose rungtynėse toks pranašumas buvo pakankamai apčiuopiamas, jo išlaikyti „KTK-Autodita“ ekipai nepavyko.

„UNITED/Statybapigiau.lt“ per paskutines penkias ketvirto kėlinio minutes spurtavo 13:2, ir tokio spurto užteko nugvelbti čempionų titulą.

Andriaus Gedmino tritaškį lydėjo du Liutauro Lukošenkino bei Igno Krukonio dvitaškis, po kurio rezultatas tapo lygus (71:71). Čempionus į priekį išvedė Giedriaus Jevstignejevo taškai, o pranašumą įtvirtino I. Krukonio tritaškis bei Osvaldo Braždžionio baudų metimai.

Pastarasis su 20 pelnytų taškų buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose bei pripažintas finalo MVP. Andrius Gedminas pridėjo 15, Ignas Krukonis – 14, Liutauras Lukošenkinas – 13 taškų.

„KTK-Autodita“ ekipoje 22 taškus pelnė Lukas Damušis, 17 – Paulius Grigaitis, 15 – Eimantas Aukštikalnis, 12 – Nerijus Aleknavičius.

Rungtynėse dėl bronzos medalių komandiniu žaidimu savo taktiką grindę „Hegelmann Litauen“ rezultatu 97:84, dideliam tribūnose surinkusių varžovų fanų nusivylimui, įveikė „67‘ers“ ir savo trofėjų lentyną papildė KKML B lygos bronzine taure.

Ne tik gausias sirgalių tribūnas, bet ir žymiai platesnį žaidėjų suolelį turėjusiems „67‘ers“ krepšininkams nepavyko nuvarginti vos šešiese žaidusių „Hegelmann Litauen“ eržilų. Optimaliai pasiskirstę minutes, visi jie surinko po dviženklį taškų skaičių.