Paskutinis sezono trofėjus: Pavasario taurės turnyras

2024 m. gegužės 30 d.
Topsport - KKML organizuojamas Pavasario taurės turnyras, komandoms suteikia
galimybę pratęsti sezoną ir papildyti trofėjų lentyną. Turnyras jau pasiekė finišo tiesiąją, todėl
komandoms liko sužaisti tik finalines kovas. Ekipos buvo suskirstytos į keturis pogrupius –
A, B, C ir D. Kiekviename jų varžėsi 6 ekipos, tačiau tik stipriausios po įnirtingos ir atkaklios
kovos užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.
A pogrupyje žibėjo komanda „Skroblų alėja“. Pastaroji demonstravo nepriekaištingą
žaidimą, todėl nepatyrusi nė vieno pralaimėjimo ji surinko visas 5 pergales. Šis užtikrintas
žaidimas ekipai, kaip pogrupio lyderiams, leido be jokių abejonių patekti į ketvirtfinalį.
B pogrupis buvo ypač intriguojantis. Jame dvi komandos – „Slow Motion“ ir „Tie
geresni“ pasiekė panašius rezultatus. Vis dėlto, dėl geresnio tarpusavio santykio, į kitą etapą
žengė „Slow Motion“, komandą „Tie geresni“ palikdama antroje turnyrinės lentelės vietoje.
C pogrupyje savo pranašumą aiškiai demonstravo komanda „Klimato sprendimai“.
Pastarieji laimėdami svarbiausias dvikovas, užtikrintai žygiavo pogrupio varžybose ir
pelnytai iškovojo kelialapį į ketvirtfinalį.
D pogrupyje kova buvo ypač įtempta. Tiek „GZP-3“, tiek ir „KTU-2“ komandos
surinko po 4 pergales ir patyrė po 1 pralaimėjimą. Visgi, dėl geresnio tarpusavio santykio, tik
minimaliu skirtumu aplenkdama "KTU-2", „GZP-3“ pelnė vietą ketvirtfinalyje.

Aštuntfinalis
„KTU-2“ - „Hegelmann Litauen“

Pirmoje atkrintamųjų poroje susitiko jaunieji „KTU-2“ krepšininkai ir turnyro
veteranai – „Hegelmann Litaeun“. Aukštesnę vietą pogrupyje užėmusi ekipa „KTU-2“ buvo
laikyti poros favoritu. Verta paminėti, kad turnyro formatas yra negailestingas ir suklysti
komandoms vietos nėra, nes žaidžiamos tik vienerios rungtynės. Tarp minėtų komandų visus
4 kėlinius vyko įnirtinga kova. Galiausiai, išprovokuotomis pražangomis ir atkovotais
kamuoliais puolime, pergalę dviejų taškų skirtumu iškovojo „Hegelmann Litauen“. Surinkęs
29 taškus ir 37 naudingumo balus, komandą į pergalę vedė A. Babelis.

„Tie geresni“ - „KM Perkūnas I“

Intrigos netrūko ir šioje poroje. Gerai rungtynes pradėję „Tie geresni“ krepšininkai
jau po pirmojo kėlinio turėjo 10 taškų persvarą. Visgi, į atlapus kibęs „KM Perkūnas“
jaunimas sugebėjo sušvelninti atsilikimą ir po 3 kėlinių turėjo tik 2 taškų deficitą. U.
Paškevičiaus dominavimas po krepšiu ir R. Ašmenos agresyvus žaidimas padėjo labiau
patyrusiai komandai „Tie geresni“ žengti į kitą etapą (70 : 65).

„KK Šliužai“ - „BC Euroatletas“

Tai – dar viena aštuntfinalio pora, kurioje nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis
minutėmis. Pirmąją rungtynių pusę geriau sužaidę „KK Šliužai“ po 2 kėlinių turėjo 9 taškų
pranašumą. Labiausiai prie šio rezultato prisidėjo K. Jankus. Viskas pasikeitė 4-ajame
kėlinyje, kuomet varžovus į klampų žaidimą įvėlę „BC Euroatletas“ žaidėjai perlaužė
rungtynes ir žengė ir ketvirtfinalį.

„Valpainiai“ - „Galera“

Šioje poroje netrūko įspūdingų individualių žaidėjų pasirodymų. „Valpainiai“,
padedami R. Stanislovaičio rungtynėse laikėsi iki 4 - ojo kėlinio. Būtent jame P.
Gabrilavičiaus vedama komanda „Galera“ spurtavo rezultatu 10 - 0 ir taip sudavė lemiamą
smūgį varžovams (70 : 83).

Ketvirtfinalis
„Klimato sprendimai“ - „Hegelmann Litauen“

Pogrupyje pirmąją vietą užtikrintai užėmusi komanda „Klimato sprendimai“ buvo
aiški rungtynių favoritė. Visgi, staigmeną kiek anksčiau pateikusi ekipa „Hegelmann
Litaeun“ sustoti neketino ir jau pirmajame kėlinyje įgijo 9 taškų persvarą. Visas rungtynes
varžovus bandę vytis „Klimato sprendimai“ buvo sumažinę atsilikimą iki 5 taškų. Visgi,
brandesnį žaidimą demonstravę „Hegelmann Litauen“ krepšininkai išsaugojo turėtą
pranašumą ir rezultatu 68 : 74 žengė į pusfinalį.

„Skroblų alėja“ - „Tie geresni“

Gynybinio pobūdžio rungtynėse didelio pranašumo nesusikrovė nė viena ekipa.
Rungtynės nepasižymėjo akiai patraukliu žaidimu, komandos krepšį dažnai atakuodavo
netiksliai, o dauguma atakų baigdavosi pražangomis. Visgi, atkovoti kamuoliai ir antrieji
šansai padėjo persvarą didinti „Skroblų alėja“ krepšininkams. Tai jiems ir garantavo patekimą
į pusfinalį.

„GZP-3“ - „Galera“
Pirmąją vietą pogrupyje užsitikrinę „GZP-3“ laukė savo varžovų, kuriais tapo
„Galera“ krepšininkai. Šioje poroje didelės intrigos žiūrovai neišvydo. Įspūdingą dvitaškių
pataikymą demonstravusi komanda „GZP-3“ sutriuškino varžovus 26 taškų skirtumu ir žengė
į pirmenybių pusfinalį. Įspūdingas rungtynes sužaidė M. Stankevičius, kuris surinko galingą
dublį (17 tšk, 15 atk.k).

„BC Euroatletas“ - „Slow Motion“

Ketvirtfinalio puošmena tapo šių komandų susidūrimas. Rungtynes užtikrinčiau
pradėjo ir dviženklį pranašumą per pirmąjį kėlinį susikrovė „BC Euroatletas“. Visgi,
pastarieji persvaros išlaikyti nesugebėjo, todėl po trijų kėlinių „Slow Motion“ komanda jau
pirmavo 1 tašku. Ketvirtasis kėlinys vyko taškas į tašką, pirmaujanti komanda keitėsi daug
kartų, o pagrindinio rungtynių laiko nepakako išsiaiškinti nugalėtojui. Komandos buvo
priverstos žaisti net 2 pratęsimus. Juose savo pranašumą įrodė daugiau jėgų turėję „BC
Euroatletas“ (101 : 105).

Pusfinalis
„GZP-3“ - „BC Euroatletas“

Pirmasis pusfinalio kėlinys tarp šių ekipų prasidėjo rezultatyviu ir akiai patraukliu
žaidimu. Komandos keitėsi taikliais tritaškiais, o po pirmojo ketvirčio priekyje buvo „GZP-3“
komanda. Antrajame kėlinyje šios ekipos žaidėjai „BC Euroatletas“ sustabdė geležine gynyba
ir jiems leido įmesti 14 taškų, patys atsakydami 26 pelnytais taškais. Po dviejų kėlinių „GZP-
3“ pirmavo 14 taškų skirtumu. Pastaroji komanda ir trečiajame kėlinyje varžovus baudė
taikliais metimais iš po krepšio. Per ši kėlinį „GZP-3“ pranašumą padidino iki 23 taškų, todėl
ketvirtasis kėlinys jiems buvo tik formalumas. Rungtynės baigėsi rezultatu 95 : 77. Komanda
„GZP-3“ užtikrintai žengė į finalą.

„Hegelmann Litauen“- „Skroblų alėja“

Antrajame pusfinalyje buvo galima matyti daugiau intrigos. Geriau rungtynes
pradėję „Skroblų alėja“ krepšininkai, rezultatyviame pirmajame kėlinyje susikrovė 8 taškų
pranašumą. Antrasis šios poros kėlinys priklausė E. Kalugino vedamai „Hegelmann Litauen“
komandai. Pastaroji sugebėjo pranašumą nupjauti per pusę, todėl išeidami į ilgąją pertrauką
jie turėjo 4 taškų deficitą. Trečiajame kėlinyje komandos prametė daug metimų, tačiau kiek
sėkmingiau kėlinį užbaigę „Hegelmann Litauen“ krepšininkai atsilikimą sumažino iki
minimalaus skirtumo. Ketvirtajame kėlinyje „Skroblų alėja“ savo varžovus nustebino gera
gynyba ir leido jiems įmesti tik 16 taškų. Padedami 34 naudingumo balus surinkusio
komandos lyderio D. Motiejūno, geriau rungtynių pabaigą sužaidę „Skroblų alėja“
krepšininkai po įtemptos kovos žengė į finalą.

Verta paminėti rezultatyviausius turnyro žaidėjus. Naudingiausias turnyro žaidėjas -
Lukas Marčiulionis (38 n.b). Daugiausiai kamuolių atkovojo Dovydas Urbonavičius (15
atk.k). Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliko Mantas Stonkus (8.4 rez.p).
Maloniai visus kviečiame penktadienį, gegužės mėn. 31 d., atvykti į KTU sporto
centrą (Radvilėnų pl. 19) ir stebėti finalines kovas. Kova dėl 3 vietos - 18:30 val. Hegelmann
Litauen – BC Euroatletas, finalas - 20:15 val. GZP-3 – Skroblų alėja.