„Milsa“ pirmąkart užkopė į C lygos viršūnę!

2015 m. gegužės 16 d.

Eilę metų siektas tikslas įgyvendintas – „Milsa“ pasiekė C lygos viršūnę. Čempionato finiše „Milsa“ ir „Sporto zona-Extradent“ paruošė tikrai finališką kovą, kai tik paskutinėmis sekundėmis sprendėsi nugalėtojas. Jas tvirčiau sužaidusi „Milsa“ triumfavo 83:81.

Bronzos medalius iškovojo „Mimeta-Ferrosas“ krepšininkai, geriau nei „Galera“ atrodę taipogi lemiamomis rungtynių akimirkomis. Rezultatu 74:68 pergalę šventusi „Mimeta-Ferrosas“ ekipa apdovanojimų kolekciją papildė svarbiu trofėjumi, tuo tarpu „Galerai“ – tai apmaudi nesėkmė, tačiau komanda neslėpė džiaugsmo vis tik perrašiusi komandos istoriją – patekusi į finalo ketvertą.

Finalo startas priklausė „Sporto zona-Extradent“ ekipai, kuri nesivaržydama spruko į priekį 12:4. Vis tik „Milsa“ neužtruko įšilti ir, po V. Danuso bei J. Gusto tritaškių, lygino rezultatą (15:15). Pirmo kėlinio pabaigoje bei antro pradžioje „Sporto zona-Extradent“ buvo susigrąžinusi kiek ženklesnę persvarą (28:21), tačiau „Milsa“ atsakė atkarpa 12:0 ir privertė vytis jau oponentus. Pastarieji iki ilgosios pertraukos taip ir padarė – 43:43.

Trečiajame kėlinyje V. Danuso vedina „Milsa“ vėl truktelėjo į priekį (53:45), tačiau antroje ketvirčio pusėje nesusitvarkė su baudos aikštelės gynybą draskiusiu V. Undraičiu, kurio pastangomis „Sporto zona-Extradent“ buvo persvėrusi rezultatą, kurį paskutinėmis kėlinio akimirkomis lygino K. Samušio baudų metimai – 60:60.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Sporto zona-Extradent“ nespėjo atsikirtinėti į efektingas „Milsos“ atakas, tad skirtumas išaugo pastarųjų naudai (74:67). Visgi likus žaisti dvi minutes V. Undraičio taiklus tritaškis skirtumą mažino iki minimumo (78:79).

„Milsos“ persvarą saugojo J. Gusto dvitaškis, o varžovams suklydus, I. Grigaravičiaus pridėjo dar du taškus. „Sporto zona-Extradent“ gelbėjosi V. Undraičio baudos metimu bei M. Šumskio dvitaškiu, o paskutinis V. Undraičio metimas iš trijų taškų zonos galėjo palaidoti „Milsos“ triumfą, tačiau jis skriejo pro šalį.

Naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas Valdas Danusas buvo rezultatyviausias „Milsos“ gretose – 24 tšk. (1/2 baudos, 4/6 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai), atkovojo 8 kamuolius, 2 kartus perėmė kamuolį, kartą išprovokavo pražangą, kartą suklydo, 5 kartus pažeidė taisykles ir surinko 24 naudingumo balus.

„Milsa“: V. Danusas 24 tšk., J. Gustas 21 tšk. (5/9 tritaškiai), K. Dmitrijevas 13 tšk. (10 išprov. praž., 8 kl.).

„Sporto zona-Extradent“: V. Undraitis 20 tšk., M. Šumskis 15 tšk., E. Vaičiūnas ir P. Valaitis po 11 tšk.

Geriausi 2014/2015 m. sezono C lygos žaidėjai pagal statistinius rodiklius:

Naudingiausias žaidėjas – Karolis Birieta (TYLA-KCSM)

Rezultatyviausias žaidėjas – Karolis Birieta (TYLA-KCSM)

Daugiausiai kamuolių atkovojo – Vilius Jacikas („Fazer Gardėsis“)

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliko – Marius Neščiokas („American Pizza“)

Daugiausiai kamuolių perėmė – Karolis Rinkevičius („Autojuta“)

Daugiausiai metimų blokavo – Rimantas Ažubalis („Amerigo“)

Daugiausiai pražangų išprovokavo – Jonas Grigaras („Galera“)

Taikliausias baudų metikas – Aivaras Pūras („Žaliai-Balti“)

Taikliausias dvitaškių metikas – Justas Ališauskas (Šilainiai)

Taikliausias tritaškių metikas – Vytautas Žvirblis („Sporto manija“)

Apdovanojimus įteikė Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Darius Razmislevičius ir KKML direktorius Rimas Navickas.

Finale šoko merinų grupė „Laisvė“.

Susijusi naujiena - Brandžiau mažojo finalo pabaigą sužaidusi „Mimeta-Ferrosas“ dabinosi bronzos medaliais