"Perkūno" 1998 m. taurės turnyre triumfavo Kėdainiečiai

2011 m. rugsėjo 25 d.

Finišavo savaitgalį vykęs KM "Perkūnas" organizuojamas turnyras 1998 metų taurei laimėti. Jis sukvietė jaunuosius krepšininkus iš keturių miestų - Kauno, Kėdainių, Jonavos bei Kaišiadorių. Turnyro nugalėtojais tapo Kastyčio Kundroto auklėtiniai - Kėdainiečiai. Antrąją vietą užėmė Kauno krepšinio mokyklos "Perkūnas" krepšininkai, treniruojami Modesto Bižio. Bronzos medalius iškovojo Jonava (treneris Edvinas Zinys), o ketvirti liko Kaišiadorys (tr. Gintautas Kandratavičius).

Nors Kėdainiečiai vienąkart nusileido varžovams - KM "Perkūnas" auklėtiniams - nugalėtojų taurę į viršų kėlė būtent jie, kadangi Jonava pagriebė pergalę iš perkūniečių. Be pergalių liko tik krepšininkai iš Kaišiadorių.

Jonava - Kaišiadorys 77:48

Kone svarbiausios rungtynės buvo paskutinės - tarp KM "Perkūnas" ir Kėdainių. Pergalės atveju perkūniečiai galėjo džiaugtis sidabro medaliais. Be to, jie galėjo iškovoti ir pirmąją vietą, tačiau tuomet reikėjo pergalės net virš keturiasdešimties taškų, nes Kėdainių komanda tiesiog nepasigailėjo Jonaviškių, iškovodama pergalę rezultatu 101:53.

Paskutinėse rungtynėse Kėdainiai jau nuo susitikimo pradžios turėjo verstis be vieno komandos lyderio - Vainiaus Steponavičiaus. Simbolino geriausių turnyro žaidėjų penketuko laureatas prabėgus kelioms minutėms pasitempė čiurną. Pirmajame kėlinyje įsiveržę į priekį, KM "Perkūnas" auklėtiniai neiššvaistė persvaros iki rungtynių pabaigos. Nors Kėdainiai keletą kartų buvo pavojingai priartėję, perkūniečiai brandžiai sužaidė susitikimo pabaigą, iškovojo pergalę ir nustūmė Jonavą į trečiąją vietą.

Nepaisant pralaimėjimo, pirmos vietos savininkai, Kėdainių krepšininkai, džiaugėsi trofėjumi ir atskleidė pergalių receptą: "Mūsų stiprybė - gera gynyba, kuri veda į puolimą. Už tai norime dėkoti mūsų treneriui. Jis mums tai akcentuoja. Sunkiausiai sekasi dengti aukštaūgius varžovus, kadangi savo sudėtyje neturime daug kiek aukštesnių žaidėjų.

Pernai moksleivių krepšinio lygoje antrame divizione užėmėme trečią vietą. Šiemet norime šį rezultatą pagerinti", - optimistiški buvo Kėdainiečiai. "Sezonui esame pasiruošę, o iškovotas prizas bus didelė paskata žengti pirmyn."

Kaišiadorių ekipos treneris Gintautas Kandratavičius nebuvo patenkintas komondos pasirodymu šiame turnyre: "Komandos pasirodymą vertinu labai blogai, tiek iš fizinės, tiek iš taktinės pusės nebuvome pasirengę. Turime daug traumuotų žaidėjų. Trys - iš starto penketo. Tikiuosi įsivažiuosime ir pasieksime bent tiek, kiek pasiekėme pernai."

Jonavos komandos žaidėjas O. Kirkliauskas džiaugėsi, kad pavyko išplėšti pergalę prieš KM "Perkūnas" komandą: "Tose rungtynėse po ilgosios pertraukos stipriai atsilikinėjome, tačiau antroje pusėje išnaudojome savo pagrindinį ginklą - aukštaūgius. Pas mus jie galingi. Prieš sezoną jaučiamės puikiai, o startuosime jau po kelių dienų."