ARV išvargo pergalę prieš KM "Tornado" 95-SMS Credit.lt (96:87)

2011 m. rugsėjo 30 d.

KM "Tornado" 95-SMS Credit.lt ekipa sužaidė paskutines Perkūno "Mažosios" taurės grupės rungtynes. Jose Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai namuose turėjo pripažinti ARV ekipos pranašumą. Pergalė rezultatu 96:87 buvo antroji ARV komados sąskaitoje. Dėl pirmos C pogrupio vietos ekipa žais prieš taip pat pralaimėjimų nepatyrusius "Minbros" krepšininkus. Tuo tarpu KM "Tornado" 95-SMS Credit.lt ir SK "Ežerietis" komandos tęs kovas dėl "Paguodos" taurės.

Susitikimo pradžia kur kas sėkmingesnė buvo ARV krepšininkams - įpusėjus kėliniui jie buvo priekyje 17:5. Tačiau įsibėgėjo ir aikštės šeimininkai, kurie po spurto 12:2 pavijo varžovus iki dviejų taškų. Visgi per paskutines kėlinio minutes svečiai vėl atsikovojo solidesnę persvarą - 26:19.

Kupinas įvykių susiklostė antrasis kėlinys. Jo pradžioje ARV ekipa atitrūko iki devynių taškų, tačiau netrukus komanda neteko vieno lyderių V. Slapšinsko. Jis pasitempė čiurną ir į aikštelę nebegrįžo. Šeimininkai pamažu skirtumą tirpdė. Š. Ajausko perdavimas atsidengusiam E. Gramauskui ir du jo taškai priartino komandą iki dviejų taškų. ARV tylą nutraukė A. Rimo tritaškis metimas, tačiau netrukus L. Mikalausko užsidirbta techninė pražanga leido KM "Tornado" 95-SMS Credit.lt ekipai baudos metimais išlyginti rezultatą. Iki ilgosios pertraukos svečiai sugebėjo atsitiesti ir įsiveržti į priekį. Visgi skirtumą iki minimumo sumažino L. Nastajaus taiklus metimas sulyg antrojo kėlinio sirena.

Iškart po ilgosios pertraukos svečiai "Tornado" ekipos gynybą žlugdė tritaškiais metimais. Šeimininkai savo ruožtu atkakliai žengė koja kojon, ir po puikaus M. Navalinsko rezultatyvaus perdavimo L. Gramauskui komandas skyrė du taškai. Netrukus M. Navalinskas išvedė komandą į priekį, pataikydamas tritaškį metimą. Visgi ilgai pranašumo šeimininkams išlaikyti nepavyko, tačiau prieš lemiamą ketvirtį ARV komanda taip pat nesusikrovė solidesnės persvaros - 67:66.

Ketvirtajame kėlinyje kurį laiką komandos žaidė taškas į tašką. Kėlino viduryje A. Rimo ir M. Žalgevičiaus inicijuotas spurtas leido ARV ekipai atitrūkti net iki dešimties taškų. Kovingieji "Tornado" vyrukai vienos sėkmingos atakos metu sugebėjo priartėti iki penkių taškų, kadangi ne kartą po netaiklių baudos metimų pirmieji prie kamuolio prišokdavo būtent K. Naruševičiaus auklėtiniai. Tačiau rungtynių pabaigą užtikrintai sužaidė patyrę ARV krepšininkai - V. Kasperaičio tritaškis metimas įtvirtino ekipos pergalę.

ARV: A. Rimas 33 tšk. (11 atk. k.), M. Žalgevičius 29 tšk., A. Matėkonis 11 tšk.

KM "Tornado" 95-SMS Credit.lt: K. Šarukas 15 tšk., T. Aleksandravičius , L. Nastajus ir E. Gramauskas po 13 tšk.