Lygos

Naujienos

Įtemptų BLM pusfinalių atomazga: finale – „Saulės“ ir Jono Basanavičiaus gimnazijų rinktinės

2016 m. vasario 17 d.
dsc_7748.jpg
Įtemptų BLM pusfinalių atomazga: finale – „Saulės“ ir Jono Basanavičiaus gimnazijų rinktinės

Trečiadienį KM „Aisčiai“ sporto salėje nuo pat ryto rinkosi būrys moksleivių savo akimis pamatyti Bendrojo lavinimo mokyklų (BLM) čempionato pusfinalio etapo kovas bei sužinoti, kas už savaitės grumsis dėl čempionų taurės. Keturios geriausios Kauno miesto gimnazijų komandos paruošė itin nuožmias ir intriguojančias dvikovas, kuriose galiausiai triumfavo „Saulės“ ir Jono Basanavičiaus gimnazijų komandos.

 

Antano Smetonos gimnazija – „Saulės“ gimnazija 82:85

 

Taškas į tašką vykusiose rungtynėse dažniau vienu žingsneliu priekyje buvo „sauliokai“. Stiprų palaikymą turėjusi komanda įpusėjus ketvirtam kėliniui drąsiai didino persvarą (76:70). Antano Smetonos gimnazijos ekipa nesudėjo ginklų iki paskutinių akimirkų, tačiau panašų atstumą išsaugoję Tomo Banio auklėtiniai atsilaikė iki finalinės sirenos.

 

„Išskirčiau norą laimėti. Manau, pas mus akys labiau žibėjo. Visi norėjo laimėti. Nori tos pirmos vietos Kaune, kad keliautume į Lietuvos varžybas. Be to, numeris 7 šauniai uždengė varžovų lyderį Jokūbą Špoką. Kaip baigsis kitas pusfinalis ir koks bus mūsų varžovas – nesvarbu. Tiesiog norime laimėti finalą ir tiek.“ – nė akimirkai nesuabejojo „Saulės“ gimnazijos „varikliukas“ Ignas Jurgelevičius.

 

„Žibėjo, žibėjo (akys) ir pas mus, bet kažkiek nepakrito, gynyboje gal ne taip susidorojom. Tas ir pakišo koją. Manau, per savaitę ruošimės, padirbėsim gerinant gynybą ir būsim pasirengę kovai dėl trečios vietos.“ – tvirtino Antano Smetonos puolėjas Matas Zutkis.

 

Antano Smetonos gimnazija: M. Zutkis 25 tšk., J. Špokas 23 tšk. (11 atk. k., 33 naud. b.), Š. Toločka ir T. Milašauskas po 10 tšk.

„Saulės“ gimnazija: E. Stankevičius 32 tšk., M. Tamašauskas 19 tšk. (5/8 tritaškiai), B. Blažauskas 12 tšk. (17 atk. k., 31 naud. b.).

 

Jono Basanavičiaus gimnazija – VDU „Rasos“ gimnazija 104:95

 

Tvirčiau aikštėje jautęsi Jono Basanavičiaus gimnazistai pirmavo nuo pat rungtynių pradžios, tačiau oponentai neleido atsikvėpti nei akimirkai. 19 tritaškių pataikiusi VDU „Rasos“ gimnazijos komanda paskutinę dvikovos minutę dar lipo varžovams ant kulnų (100:95), tačiau paskutiniai metimai tikslo nepasiekė, o M. Echodo dėjimas į krepšį įtvirtino reguliaraus sezono favoritų pergalę.

 

„Norėjome susitvarkyti su jų lyderiais broliais, bet nelabai pavyko. Už tai gerai puolėme, ir tai padėjo pasiekti pergalę. Nors oponentų aukštų nebuvo, teko plušėti baudos aikštelėje, varžovai dvigubino gynybą, tačiau atmečiau kamuolių komandos draugams, o jie pataikė.“ – puolimu liko patenkintas Martynas Echodas. „Ko tikėtis iš finalo? Geros kovos!“

 

„Ką padarysi, trūko aukštų žmonių, bet žaidėme su tuo, ką turėjome. Visgi, manau, neblogai sužaidėme, kitą kartą gal būtume ir laimėję.“ – pusfinalio dvikova nebuvo nusivylę broliai Arnas ir Matas Veličkos. „Varžovai turėjo Echodą po krepšiu, negalėjome į jį lipti labai, tad teko daugiausiai pasikliauti tritaškiais metimais. Vėliau gal kiek pavargome, kibiai gynėmės, todėl paskutiniai metimai tikslo nepasiekė. Norim padėkoti sirgaliams, kurie palaikė, ir kviečiame į rungtynes dėl trečios vietos. Parodysime, ką galime ir pasieksim pergalę“ – savo komanda neabejojo broliai.

 

Jono Basanavičiaus gimnazija: I. Sargiūnas (8 atk. k., 9 rez. p., 40 naud. b.) ir L. Žukauskas po 29 tšk., M. Echodas 26 tšk. (21 atk. k., 46 naud. b.).

VDU „Rasos“ gimnazija: A. Velička 40 tšk. (9/18 tritaškiai, 10 atk. k., 10 rez. p., 45 naud. b.), S. Uvarovas 20 tšk. (6/9 tritaškiai), M. Valička 19 tšk.

 

BLM čempionato finalas vyks už savaitės – vasario 24 d. (trečiadienį) KM „Aisčiai“ sporto salėje.

 

Rungtynės dėl 3 vietos

10:30 val. Antano Smetonos gimnazija – VDU „Rasos“ gimnazija

 

Finalas

12:30 val. „Saulės“ gimnazija – Jono Basanavičiaus gimnazija