Įkvepianti TOPsport - KKML C lygos kelionė: nuo reguliaraus sezono iki atkrintamųjų kovų

2024 m. gegužės 14 d.

Šių metų TOPsport - KKML krepšinio mėgėjų C lyga pasižymėjo aukštu meistriškumu ir konkurencinga kova aikštelėje. 2023/2024 m. sezone dalyvavo 29 komandos. Ekipos buvo suskirstytos į keturis pogrupius: A, B, C ir D. Kiekvienoje jų žaidė septynios komandos. **A pogrupis** Pirmąją vietą šiame pogrupyje užėmė „DOMEIKAVA - Ekotroba” (13 - 1), kuri reguliariajame sezone patyrė tik vieną pralaimėjimą. Komandą į pergales vedė lyderiai: Žygimantas Krupskis (vid. 19.73 tšk., 26.18 n.b) ir Kasparas Šion (15.21 tšk., 23.17 n.b ). Verta paminėti jiems padėjusį ir šį sezoną komandą papildžiusį naujoką Deividą Baiką, kuris rinkdavo po 15 taškų ir 21.26 naudingumo balo. Komandai „DOMEIKAVA - Ekotroba” rimtą iššūkį dėl pirmosios vietos lentelėje metė „Artstone”. Minimą ekipą į priekį vedė 4 krepšininkai: Giedrius Jevstignejevas, Ignas Krukonis, Paulius Irtmonas (pirmaujantis lygoje pagal rezultatyvius perdavimus, vid. 8,6.) ir Juozas Milius. Aptariamame pogrupyje „Artstone” liko antroje vietoje, surinkę 12 pergalių ir patyrę 2 pralaimėjimus. **B pogrupis** B pogrupyje, sezone patyrusi tik vieną pralaimėjimą, dominavo komanda „Aromama”. Pastaroji neturėjo vieno išreikšto lyderio. Komandinis žaidimas buvo vienas pagrindinių konkurentus stebinusių faktorių. Rungtynes pirmajame etape minima ekipa vidutiniškai laimėdavo 19.6 taško skirtumu. Vienas labiausiai išsiskyrusių komandos žaidėjų – Julius Gustas. Žaidėjas lygoje pirmavo pagal baudų metimų taiklumą (vid. 92,31%) ir buvo trečias pagal tritaškių taiklumą (vid. 43%). **C pogrupis** Dėl pirmosios pozicijos šiame pogrupyje vyko atkakli kova tarp tarp „Notomas ”, „SST Express” ir „KM Žalgiris 2007 ” ekipų. Iki pat paskutinių rungtynių nebuvo aiški komanda, C pogrupyje užimsianti pirmą vietą. Galingai etapą užbaigė „Notomas ” krepšininkai. Pastaruosius į pergales vedė Tomas Butkus ir Rytis Leonavičius. Užimdami pirmąją vietą pogrupyje jie beveik užsitikrino tiesioginį bilietą į atkrintamąsias varžybas. Antrąją vietą iškovojo Tauranto Tamošiūno vedama „SST Express” ekipa. Treti liko „KM Žalgiris 2007” jaunimas, kurie kaip ir įprasta šio amžiaus komandoms, pasižymėjo komandiniu žaidimu. **D pogrupis** D pogrupyje dominavo dvi komandos: „Klimato sprendimai ”, su antru pagal rezultatyvumą lygos krepšininku Dovydu Balčiūnu (vid. 24.81 tšk) ir Mato Puotkalio (vid. 24.73 n.b.) vedama „KK Baltis” ekipa. Abi komandos surinko po vienodą skaičių pergalių ir tik įmestų/praleistų taškų santykis leido „Klimato sprendimai” įsitvirtinti pirmoje pozicijoje. **Atkrintamosios rungtynės** Tiesiogiai į atkrintamąsias kovas iš antrojo etapo pateko visos E ir F pogrupio komandos. Dėl likusių 4 vietų kovojo komandos iš G ir H pogrupių. G pogrupio komanda „Baltic Transline” priešpaskutiniame ture susitiko su „Tie geresni” krepšininkais ir laimėję rungtynes rezultatu 92 - 91 užsitikrino pirmąją vietą pogrupyje. Pastarieji ir „Tornado ” jaunieji krepšininkai surinko po vienodą skaičių pergalių. Visgi, dėl geresnio praleistų/įmestų taškų santykio bilietą į atkrintamąsias iškovojo „Tie geresni” krepšininkai. H pogrupyje pirmąją vietą užtikrintai iškovojo „R2P Sport”. Ši ekipa antrajame etape nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Paskutinis bilietas į atkrintamąsias atiteko „Mamma Pizza” komandai, kuri taip pat dėl geresnio įmestų/praleistų taškų santykio buvo aukščiau už tiek pat pergalių iškovojusią ekipą „Vilkija”. Aštuntfinalyje didesnių intrigų nebuvo, todėl kelialapius į ketvirtfinalį iškovojo nominalūs porų favoritai. **„Aromama” - „SST Express”** Jau pirmoje aptariamoje ketvirtfinalio poroje išvydome staigmeną. Po dviejų įtemptų rungtynių serijos Tauranto Tamošiūno vedama „SST Express” įveikė „Aromama” krepšininkus (2 - 0) ir keliavo į pusfinalį. **„Notomas” - „American pizza”** Viena reguliariojo sezono lyderių, ekipa „Notomas”, lengvo pasivaikščiojimo neturėjo. Pirmosiose rungtynėse geležinę gynybą pademonstravę minimos komandos krepšininkai rezultatu 69 : 57 įveikė „American pizza” ir serijoje iki dviejų pergalių įsiveržė rezultatu 1 - 0. Antrosios rungtynės buvo visiškai priešingos pirmosioms. Abi komandos demonstravo efektyvų puolimą, todėl 40-ies minučių rungtynių nugalėtojui išsiaiškinti neužteko. Komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą, po kurio 2 taškais (103 : 101) bilietą į pusfinalį iškovojo „Notomas” komanda. **„Artstone” - „KONSUS”** Pirmajame šių komandų susitikime virė atkakli kova, todėl rungtynių nugalėtojas paaiškėjo tik paskutiniame kėlinyje. Į šį kėlinį „Artstone” žengė su 11 taškų deficitu. Visgi, Igno Krukonio ir Pauliaus Irtmono pastangomis kėlinį rezultatu 25 : 12 laimėjusi „Artstone”, įsiveržė rezultatu 1 - 0. Antrosiose serijos rungtynėse minima ekipa įžengė su visai kitu nusiteikimu. Uraganinį puolimą rungtynių pradžioje demonstravusi komanda jau pirmajame kėlinyje susikrovė pakankamai didelį pranašumą ir pirmąjį ketvirtį laimėjo rezultatu 31:18. Per likusį laiką Manto Sadausko vedami „KONSUS” krepšininkai bandė priartėti prie varžovų. Šaltus nervus pademonstravusi „Artstone” ketvirtajame kėlinyje sukaustė varžovus savo gynybos gniaužtuose ir priešininkus įveikė rezultatu 64 : 77. **„DOMEIKAVA - Ekotroba” - „KK Baltis”** Tai – vienintelė ketvirtfinalio pora, kuriai prireikė maksimalaus rungtynių skaičiaus. Pirmosiose rungtynėse, kiek netikėtai, 3 taškų skirtumu laimėjo „DOMEIKAVA - Ekotroba” komanda ir serijoje išsiveržė rezultu 1 - 0. Visgi, antrosiose rungtynėse „KK Baltis” ekipa pateisino poros favoritų statusą. Dovydo Nemeikšos fenomenalus pasirodymas šiai komandai leido išlyginti serijos rezultatą. Lemiamose serijos rungtynėse nuo pat pirmųjų minučių „KK Baltis” krovėsi pranašumą ir užtikrintą pergalę iškovojo rezultatu 96 : 72. **Pusfinalis** **„SST Express” - „Notomas”** Pirmosiose pusfinalio rungtynėse 38 naudingumo balus surinkusio Domanto Butkio vedama komanda „SST Express” iškovojo pirmąją pergalę rezultatu 85 : 86. Antrosiose rungtynėse „Notomas” ekipa sulaukė sugrįžusio Tomo Butkaus, kuris surinkęs 28 taškus ir 32 naudingumo balus vedė komandą į pergalę. Serijos rezultatas tapo lygus 1 - 1. Lemiama kova kėlėsi į trečiąsias rungtynes. Čia pirmaujanti ekipa keitėsi daugybę kartų, tačiau užtikrintai 4-ąjį kėlinį sužaidusi komanda „Notomas” su Roku Ruškiu priešakyje žengė į pirmenybių finalą. **„Artstone” - „KK Baltis”** Šioje poroje didelės intrigos neišvydome. Abi rungtynes 15 taškų skirtumu laimėjusi komanda „Artstone” užtikrintai žengė į finalą. Ekipą į pergales vedė Ignas Krukonis ir Andrius Gedminas. Svarbu paminėti lygos lyderius. Naudingiausias krepšininkas – Vidmantas Mieldažys ( vid. 31.86 n.b.). Rezultatyviausias lygos krepšininkas – Rokas Dailidavičius ( vid. 26.23 tšk.). Daugiausiai kamuolių atkovojo Vidmantas Mieldažys ( vid 16.64 atk ), o rezultatyvių perdavimų lyderiu tapo Paulius Irtmonas ( vid 8.60 rez. perd.). **Rungtynės dėl 3-osios vietos** Kovoje dėl bronzos susitiko „KK Baltis” ir „SST Express” komandos. Nuo pat pirmųjų minučių „KK Baltis” parodė, kad juokauti jie nesiruošia, todėl per pirmąjį kėlinį susikrovė solidų 16 taškų pranašumą (34 : 18). Antrajame kėlinyje „SST Express” šiek tiek pristabdė uraganinį „KK Baltis” puolimą. Visgi, baigiantis kėliniui pastarieji sugebėjo dar labiau padidinti pranašumą ir po dviejų kėlinių pirmavo 23 taškais. Likusi rungtynių dalis buvo tik formalumas. Sezono rezultatyvumo rekordą pagerinę „KK Baltis” krepšininkai užsikabino bronzos medalius. 3-osios vietos laimėtojus į pergalę vedė Dovydas Nemeikša, surinkęs 27 naudingumo balus. **Rungtynės dėl 1-osios vietos** Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių buvo matoma, kad abi komandos – nusiteikusios atiduoti visas jėgas dėl sezono trofėjaus. Pirmajame ketvirtyje solidesni buvo „Notomas” krepšininkai, kurie kėlinį laimėjo rezultatu 28 : 21. Antrasis šių rungtynių kėlinys priklausė „Artstone” ekipai. Solidžią gynybą pademonstravusi komanda kėlinį laimėjo 10 taškų skirtumu ir po dviejų kėlinių pirmavo rezultatu 43 : 40. Antroje rungtynių pusėje kova vyko taškas į tašką. Visgi, R. Ruškiui ženkliai prisidedant prie pergalės, „Notomas” ekipa sugebėjo įveikti varžovus 82 : 77. Nugalėtojus į priekį vedė jau minėtas R. Ruškys, kuris pademonstravo agresyvų žaidimą ir surinkęs 26 taškus tapo naudingiausiu finalo žaidėju. C lygos reguliarusis sezonas buvo kupinas įspūdžių, talentingų žaidėjų ir įdomių momentų. Komandos parodė ne tik aukštą žaidimo lygį, bet ir sukūrė gražių ir įsimintinų epizodų aikštelėje.