Finale dominavę „Artstone“ krepšininkai – šviežiai iškepti C lygos čempionai

2022 m. balandžio 21 d.

Pilną sudėtį finalui išstačiusi „Artstone“ dominavo C lygos finale. Alberto Karpavičiaus auklėtiniai rezultatu 88:50 nepaliko vilčių savo ruožtu be aiškaus lyderio Tomo Butkaus atstovėti mėginusiai „Notomo“ ekipai.

Nuo pat pirmos finalo minutės priekyje žengę „Artstone“ krepšininkai jau iki ilgosios pertraukos susikrovė triuškinančią dvidešimties taškų persvarą, o artėjant finaliniam švilpukui ją dar ir padvigubino.

Čempionus į triumfą nuvedė 20 taškų pelnęs MVP Gvidas Kaciušis, komandai aikštėje be priekaištų dirigavo Ignas Krukonis (17 tšk.), Paulius Irtmonas pridėjo 10. „Notomo“ komandoje vienintelis Rokas Norkus pelnė dviženklį taškų skaičių (18).

„Notomui“ finale nepadėjo komandos lyderis, rezultatyviausias (vid. 30,83 tšk.) pirmenybių žaidėjas Tomas Butkus.

Praėjusius kelis dešimtmečius įvairiuose čempionatuose dominavusį „Notomo“ pavadinimą perėmusi jaunoji karta kaip viesulas įsisuko tarp čempionato lyderių. Debiutiniame C lygos sezone „Notomas“ iškart įsiterpė tarp grupės favoritų, aštuntfinalyje nukovė patyrusią „Galerą“, ketvirtfinalyje susitvarkė su „Laipsniais“, o pusfinalyje sugebėjo eliminuoti ir pastaraisiais metais brandžiausią krepšinį demonstruojančius praeito sezono čempionus „American Pizza“ krepšininkus.

„Artstone“ savo ruožtu per sezoną keliavo taip pat su geru pagreičiu. Vos kartą reguliariame sezone pralaimėjusi ekipa aštuntfinalyje įveikė „MPG“, tiesa ketvirtfinalyje bei pusfinalyje teko ne juokais pasigalinėti su „SST Express“ krepšininkais bei KM „Žalgiris“ II-Būk Sotus jaunimu.

Rungtynėse dėl bronzos medalių KM „Žalgiris“ II-Būk Sotus patampė nervus triuškinantį pranašumą išbarsčiusiems „American Pizza“ krepšininkams.

Praėjusio sezono C lygos čempionai galingai sužaidė antro-trečio kėlinių atkarpą, kurios metu įgijo 28 taškų persvarą. Vis dėlto Mato Kolesnikovo (30 tšk.), Eriko Anušausko (22) ir Dominyko Černiaus (20) vedami „žalgiriečiai“ sugebėjo skirtumą nukirpti vos iki vieno taško.

Per likusias 33 sekundes „American Pizza“ krepšininkams pavyko tiek apsiginti, tiek išprovokuoti varžovų pražangas, ir pergalę įtvirtinti baudų metimais - 89:85.

Šarūnas Straševičius bronzos medalius užsidirbo pelnęs 22 taškus, Marius Dimša – 21, Andrius Lengvenis – 17.