Lygos

Naujienos

D lygos debiutas ir atkrintamosios kovos

2024 m. balandžio 15 d.
410117123_908688837923319_4999095682682000965_n (1).jpg
D lygos debiutas ir atkrintamosios kovos
Pirmas TOPsport - KKML D lygos reguliarusis sezonas buvo kupinas neįkainojamų akimirkų ir įtemptų kovų aikštelėje. Komandos demonstravo savo talentą, užsidegimą ir norą siekti pergalių, o įtemptos varžybos ne tik kūrė įdomią atmosferą, bet ir atskleidė kiekvienos komandos tikrąjį potencialą. Balandžio 11 – ąją tapo aiškios visų lygos narių pozicijos turnyrinėje lentelėje. Vienoms komandoms paskutinė reguliaraus sezono diena buvo lemiama, kitoms – tai buvo tik formalumas.

Debiutuojančioje lygoje dominavo komanda „A. Banionio ūkis“, kuri iš karto pateikė rimtą paraišką, lygos nugalėtojų vardui gauti. Antrąjį sezoną skaičiuojanti komanda varžovus stebino efektyviu puolimu, oponentams įmesdama po 88.1 taško ir puikiai dalindamasi kamuoliu (vid. 23.1 rez. perd.). Šie statistiniai rodikliai ir komandinis žaidimas kelia didelį susidomėjimą dėl jų potencialo ateityje ir pasirodymo atkrintamosiose varžybose.

Kalbant apie galimus „A.Banionio Ūkis“ konkurentus, verta paminėti komandą „Šlienava“. Pastaroji antrame reguliaraus sezono etape patyrė tik du pralaimėjimus jau anksčiau minėtai „A. Banionio ūkis“ komandai. Dėl šios priežasties komandą „Šlienava“ galime laikyti stipriu varžovu kiekvienai atkrintamųjų komandai.

„Valpainiai“ – dar viena susidomėjimą kelianti lygos komanda. Solidų žaidimą tiek pirmoje, tiek ir antroje reguliaraus sezono dalyje demonstruojanti lygos narė žada kibti į atlapus turnyro favoritams.

Verta paminėti ir komandas, kurioms šis sezonas nebuvo toks sėkmingas. Trys komandos – „Joldija“, „iTo“ ir šį sezoną susikūrusi BC „Spotkė“ retai jautė pergalės skonį. Visgi, komandos viliasi kitą sezoną grįžti stipresnės ir iškovoti daugiau pergalių. Nors BC „Spotkė“ ir „iTo“ komandiniai rezultatai nedžiugino, tačiau jie gali pasigirti individualių žaidėjų pasirodymais. „iTo“ komandos lyderis Arūnas Eitutis patenka į beveik visų TOPsport - KKML D lygos teigiamų rodiklių dešimtukus. Pastarasis lygoje pirmauja pagal renkamus naudingumo balus (vid. 33.73). Tuo tarpu BC „Spotkė“ vienas lyderių Eitvydas Rinkevičius lygoje užtikrintai pirmauja pagal atkovotus kamuolius (vid. 14.08).

Atkrintamųjų porų apžvalga

„Valpainiai“ - „Silverstars fanų klubas“

Atkrintamųjų etape susitinkantys „Valpainiai“ ir „Silverstars fanų klubas“ žada itin įdomią ir įtemptą kovą. Manoma, kad savo tvirta gynyba pasižymintys ir vidutiniškai po 68.3 taško praleidžiantys „Valpainiai“, stengsis nuslopinti „Silverstars fanų klubo“ energingą puolimą ir sustabdyti rezultatyviausią lygos žaidėją Ernestą Barkų (vid. 33 tšk.). Ši taškų rinkimo mašina dar pirmajame grupių etape surengė fenomenalų pasirodymą ir komandai „Košmaras“ sumetė 67 taškus.

Prognozuojama itin įdomi ir intriguojanti dvikova, kuri tarp krepšinio mėgėjų turėtų sukelti didelį susidomėjimą.

Ar “Valpainių” komandinis žaidimas gali sustabdyti E.Barkaus ir K.Šion tandemą?

Prognozė: Nors ir komandą „Valpainiai“ paminėjome kaip vienus turnyro favoritų, tačiau manome, kad neradus priešnuodžių prieš Ernestą Barkų, po įtemptos, trijų rungtynių serijos, pergalę švęs „Silverstars fanų klubas“.

„Jaučakiai“ - „Hikvision“

Turėdami geresnį įmestų/praleistų taškų santykį komanda „Hikvision“ pateko į grupę, kuri kovojo dėl 1 - 6 vietų. Pastarieji buvo užtikrinti dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas, nors ir antrajame etape iškovojo tik vieną pergalę (1-5). Visgi, ši pergalė buvo būtent prieš komandą „Jaučakiai“. Komandos lyderiai: rezultatyviausias komandos žaidėjas Arijus Kanovalovas (vid. 18.17 tšk.) ir naudingiausias „Hikvision“ atstovas Vytautas Kereišius (vid. 20.81 n.b.). Poros favoritais vis tiek yra laikomi geresnę formą demonstruojanti komanda „Jaučakiai“. Ji antrame etape iškovojo 4 pergales ir patyrė 2 pralaimėjimus. Komandoje labiausiai išsiskiria du žaidėjai: Tomas Vaitkus (27.17 n.b) ir Lukas Jurkevičius (vid. 17.1 n.b). Dar nespėjus pasibaigti reguliariajam sezonui, šios komandos jau spėjo sužaisti pirmąsias atkrintamųjų rungtynes ir jose kiek netikėtai “HIKVISION” išvykoje sugebėjo įveikti Jaučakių ekipą.

Ar “HIKVISION” komanda gali atgauti sportinę formą, kurią demonstravo pirmajame etape?

Prognozė: 2-1, „Jaučakiai“ susigrąžins namų aikštės pranašumą ir iškovos kelialapį į pusfinalį.

„Šlienava“ - „Tornado KM-Meistro kodas“

Trečioji atkrintamųjų pora žada didelę intrigą. Dvikovoje susitiks dviejų skirtingų kartų komandos. Brandžią patirtį demonstruojanti „Šlienava“ ir jaunatvišku entuziazmu pasižymintys „Tornado KM-Meistro kodas“ žaidėjai. Komandoje „Šlienava“ prie pergalių žymiai prisideda jau ne pirmą sezoną KKML lygoje ir didelę patirtį sukaupęs M. Sadauskas ( vid 25.85 n.b ). Jo puolimo arsenale yra ne tik žudantys tritaškiai ir aštrūs prasiveržimai, bet ir puikus komandos draugų įtraukimas ir aikštės matymas ( vid 8.23 rez.p. 1 vieta lygoje ). T. Rakausko vadovaujama „Tornado KM-Meistro kodas“ komanda neturi vieno išreikšto lyderio, jų žaidimas yra paremtas komandiniu žaidimu, deriniais ir greitomis atakomis.

Kas laimės, komandos „Šlienava“ patirtis ar „Tornado KM-Meistro kodas“ jaunatviškumas?

Prognozė: 2-1. Seriją laimės „Tornado KM-Meistro kodas“ komanda.

„A. Banionio ūkis“ - „No Name-2“

„A. Banionio ūkis“ - be pralaimėjimų žygiuojanti lygos narė savo gretose turi 2 aiškius lyderius – K. Mitrofanovą ( vid 23.88 n.b ) ir Ž. Krupskį ( vid 25.13 n.b ). Pagal užimtą vietą turnyrinėje lentelėje ir pagal statistikos rodiklius “No Name - 2” komanda smarkiai nusileidžia “A. Banionio ūkio” ekipai. Tačiau, No Name - 2 žaidėjai neturi ką prarasti ir iš visų jėgų bandys kibti į atlapus lygos lyderiams.

Ar “No Name - 2” komanda gali pateikti staigmeną ir įkasti lygos favoritams?

Tikimės, kad pirmasis D lygos reguliarusis sezonas pateisino visų lūkesčius. Bekompromisė kova aikštelėje, išlietas prakaitas kovojant dėl kiekvieno aikštelės centimetro atnešė džiaugsmo susirinkusiems žiūrovams ir dalyvaujančioms komandoms.

Kviečiame sekti ir stebėti sezono kulminaciją - atkrintamųjų etapą ir finalines kovas.

**Prognozės yra subjektyvios, jas pateikė KKML medijos sklaidos atstovai.**