Lygos

Naujienos

Atsukę laiką: Veteranų lygų sezono apžvalga

2024 m. gegužės 3 d.
440461746_1007789128013289_919542471526715383_n.jpg
Atsukę laiką: Veteranų lygų sezono apžvalga

Jau daugybę metų TOPsport - KKML krepšinio mėgėjų lyga didžiuojasi pristatydama unikalią ir įdomią krepšinio erdvę, skirtą patyrusiems mėgėjams ir veteranams. 2023/2024 m. sezone dalyvavo trijų skirtingų amžiaus grupių krepšininkai: 35, 40 ir 50 metų. Krepšinio mėgėjai – veteranai neabejotinai įrodė, kad jau ilgus metus gali išsaugoti savo aistrą ir žaidimo meistriškumą.

Veteranų 50+ lygos apžvalga

Šių metų reguliarusis sezonas turėjo dvi aiškias turnyrinės lentelės lyderes: „Patvanka“ ir „KSK Ledi“. „Patvanka“ su 7 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu iškovojo pirmąją vietą reguliariajame sezone. Aptariama komanda savo sudėtyje turėjo tikram krepšinio mėgėjui puikiai pažįstamus veidus – R. Matulį, R. Skaisgirį. Verta paminėti ir šioje komandoje žaidusį naudingiausią lygos žaidėją D. Tarailą (vid. 26.33 n.b). Būtent šių žaidėjų naudingas žaidimas padėjo komandai „Patvanka“ įsitvirtinti pirmoje reguliariojo sezono turnyrinės lentelės vietoje. Tuo tarpu, ekipa „KSK Ledi“ šį sezoną išsiskyrė savo geležine gynyba. Pastaroji lygoje pirmavo pagal perimtus kamuolius ir leisdavo varžovams pelnyti tik po vid.59,3 taško per rungtynes (1 vieta lygoje). Šie rodikliai leido jiems turnyrinėje lentelėje užimti antrą vietą.

Atkrintamosios

Pirmajame etape susitiko reguliariojo sezono lyderė „Patvanka“ ir per įkrintamąsias patekusi „ARV Auto“. Abi rungtynes užtikrintais rezultatais laimėjusi „Patvanka“ žengė į pirmenybių finalą, todėl šių komandų dvikova didelės intrigos neturėjo. Kitoje atkrintamųjų poroje „KSK Ledi“ laukė „Auto Elektra“ komandos barjeras. Atsižvelgiant į turnyrinę lentelę, šios poros favoritais buvo laikomi „KSK Ledi“ krepšininkai. Visgi, po trijų rungtynių serijos ir nuostabių individualių R. Stirbio pasirodymų visos serijos metu, staigmeną pateikusi „Auto Elektra“ keliavo lygos finalą.

Rungtynėse dėl 3-ios vietos didelės intrigos nebuvo. “KSK Ledi” krepšininkai bronzos medalius užsikabino, rezultatu 79 : 48 nugalėję „ARV Auto“. Komandą į pergalę vedė G. Pečiulionis, surinkęs 26 taškus. Finale atkakli kova buvo matoma du kėlinius. Trečiajame kėlinyje tik 8 taškus praleidusi „Patvanka“ susikrovė dviženklį pranašumą ir jį išlaikė iki pat rungtynių pabaigos. Galutinis rungtynių rezultatas – 64 : 55. Naudingiausiu finalo žaidėju tapo I. Juškys.

Veteranų 40+ lygos apžvalga

Su kiekvienais metais didėjančia patirtimi ir aštrėjančiais instinktais į naują sezoną žengė ir 40+ Veteranų lygos atstovai. 2023/2024 metų sezone matėme didelę intrigą tiek turnyrinės lentelės viršuje, tiek jos viduryje. Pirmąją vietą reguliariajame sezone užėmė dviejų pastarųjų metų čempionai - „ROCKNROLLA“ krepšininkai. Pastarieji suklupo tik vieną kartą (13 - 1). Antrieji liko „Rovinija“ komandos atstovai, iškovoję 11 pergalių ir patyrę 3 pralaimėjimus. Būtent ši ekipa reguliariajame sezone sugebėjo įveikti lygos lyderę – „ROCKNROLLA“. Šios dvi komandos gavo tiesioginį bilietą į pusfinalį. Kaip ir minėjome anksčiau, arši kova vyko ir lentelės viduryje, kur trečiąją vietą užėmė komanda „Omega“ (8 - 6), ketvirtąją - „EER“ (7 - 7), penktąją - „Hidraulinės sistemos“ (7 - 7).

Individualių statistinių kategorijų lyderiai

Naudingiausiu ir rezultatyviausiu lygos žaidėju tapo „Omega“ atstovas Giedrius Kurtinaitis (vid. 30,10 n.b. ir 27,10 tšk.). Ramybės po krepšiais varžovams nedavė „Rovinija“ vienas lyderių Mantautas Patašius, kuris vidutiniškai per rungtynes atkovodavo po 12 kamuolių. Puikiai komandos draugus rasdavo ir „Hidraulinės sistemos“ atstovas Tadas Vasiliauskas, kuris lygoje pirmavo pagal atliktus rezultatyvius perdavimus (vid. 5,55).

Atkrintamosios varžybos

Pirmoje ketvirtfinalio poroje susitiko „EER“ ir „Hidraulinės sistemos“. Pastaroji komanda abi atkrintamųjų rungtynes laimėjo 12 taškų persvara (56 : 69 ir 71 : 58) ir užtikrintai žengė į pusfinalį.

Kitoje dvikovoje susitiko „Omega“ ir „Galera - Koalicija“ komandos. Uraganinį puolimą demonstravusi „Omega“ varžovus vidutiniškai triuškino 23 taškų skirtumu. Šis rezultatas jiems garantavo kelialapį į pirmenybių pusfinalį.

Pirmajame pusfinalyje „Hidraulinės sistemos“ bandė perlipti lygos favoritų „ROCKNROLLA“ barjerą. Visgi, ši kliūtis jiems pasirodė per aukšta. Serijai prireikė maksimalaus rungtynių kiekio, tačiau favorito statusą įrodę reguliaraus sezono nugalėtojai „ROCKNROLLA“ krepšininkai žengė į finalą.

Antrajame pusfinalyje susitiko „Omega“ ir „Rovinija“ ekipos. Favorito statusą turėję „Rovinija“ veteranai jau pirmose rungtynėse nusileido savo priešininkams. Serija persikėlė į „Omega“ namų aikštelę, kur stipresni šį kartą buvo „Rovinija“ krepšininkai. Paskutinėse serijos rungtynėse „Omega“ prisiminė savo pagrindinį ginklą - uraganinį puolimą. 105 įmesti taškai jiems garantavo patekimą į pirmenybių finalą.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos, bronzos medaliais pasipuošė „Hidraulinės sistemos“, kurie įrodė savo pranašumą prieš „Rovinija“ krepšininkus. Galutinis rungtynių rezultatas – 81 : 74.

Finalinė kova tarp „ROCKNROLLA“ ir „Omega“ intrigos nepadovanojo. Nuo pirmų minučių priešininkų pagrindinį ginklą panaudoję „ROCKNROLLA“ atstovai nušlavė „Omega“ krepšininkus rezultatu 115 : 95. Naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas Darius Aklys.

Veteranų 35+ lygos apžvalga

Reguliariajame Veteranų 35+ lygos sezone, akivaizdžia lydere buvo „ROCKNROLLA“ ekipa, kuri jau eilę metų demonstruoja puikų žaidimą. Per daugelį metų sukaupta patirtis ir išlaikytas branduolys leido lygos viršūnėje užimti pirmąją poziciją. Antrąją vietą šį sezoną užėmė „Omega“ krepšininkai, kurie pasižymėjo greitu ir rezultatyviu žaidimu. Keldama grėsmę „ROCKNROLLA“ ekipos vienvaldystei, ši komanda tik dar kartą įrodė savo gebėjimus ir tvirtumą krepšinio aikštelėje. Svarbu paminėti ir komandą „DNC“, kuri šį sezoną ne tik sugebėjo mesti rimtą iššūkį lygos lyderiams ir užimti trečiąją vietą grupėje, bet ir tapti pretendentais į aukso medalius.

Atkrintamosios varžybos

Pirmąsias dvi vietas turnyrinėje lentelėje užėmusios „ROCKNROLLA“ ir „Omega“ komandos garantavo sau tiesioginį patekimą į pusfinalį. Likusioms ekipoms teko savo žygį pradėti nuo ketvirtfinalio. „KK Žiežmariai“- „Slow Motion“

Lygos debiutantai „Slow Motion“ jau pirmajame etape sugebėjo pateikti staigmeną ir po atkaklios dviejų rungtynių serijos žengė į pirmenybių pusfinalį.

„DNC“- „KTU Plienas - Spalvų sala“

Šioje ketvirtfinalio serijoje prireikė trečiųjų rungtynių. Jose po atkaklios kovos, rezultatu 86: 79, pergalę iškovojo „DNC“ komanda.

Pusfinalio kovos dėl patekimo į finalą

„Slow Motion“- „ROCKNROLLA“

„ROCKNROLLA“ ekipa pateisino lygos favorito statusą ir nesulaukusi didesnio pasipriešinimo užtikrintai žengė į finalą (101 : 71, 86 : 76).

„DNC“- „Omega“

Šioje pusfinalio dvikovoje pirmasis minimų ekipų mūšis baigėsi „DNC“ komandos pergale (90 : 79). Antrame susitikime intriga išsilaikė iki pat rungtynių pabaigos. Nepaisant G. Kurtinaičio pastangų ketvirtajame kėlinyje „DNC“ įrodė savo pranašumą ir iškovojo kelialapį į finalą (89 : 86).

Rungtynės dėl 3 -osios vietos

Nuo pat pirmų minučių „Omega“ ekipa uždavė aukštą toną varžybų eigai. Šią komandą traukė V. Užkuraitis ir G. Kurtinaitis, kurie į „Slow Motion“ krepšį įskraidino po 8 tritaškius. Didesnio pasipriešinimo nesulaukę „Omega“ krepšininkai užtikrintai iškovojo pergalę ir pasidabino bronzos medaliais (103 : 86).

Verta paminėti individualių statistinių kategorijų lyderius. Naudingiausiu ir geriausiai kamuolius komandos draugams skirsčiusiu pirmenybių žaidėju buvo Matas Lisajevičius (28.91 n.b, 10.82 rez.p). Rezultatyviausias lygos žaidėjas – Eimantas Aukštikalnis (vid. 27 tšk). Geriausiai dėl atšokusių kamuolių kovojo „DNC“ komandos atstovas Giedrius Jevstignejevas (vid 15.5 atk.k).

Rungtynės dėl pirmosios vietos vyks gegužės mėn. 3 d. (penktadienis), Radvilėnų pl. 19 (KTU sporto centras), 19:00 val.

Kviečiame atvykti ir palaikyti savo favoritus.