„Aisčių“ jaunimą palaužę „Naftelf-Nowaco“ krepšininkai triumfavo „Pavasario-LSD Žalgiris“ turnyre

2017 m. gegužės 18 d.

„Pavasario-LSD Žalgiris“ taurės turnyras finišavo nuožmia finaline dvikova. „Naftelf-Nowaco“ sulaukė puikaus pasipriešinimo iš KM „Aisčiai“ jaunimo, tačiau trečią kėlinį laimėję net 15 taškų skirtumu, būsimi čempionai pasiklojo tvirtus pamatus pergalei. Į nugarą alsavę „Aisčiai“ įtampą išlaikė iki pat finalinės sirenos, tačiau galiausiai turėjo pripažinti „Naftelf-Nowaco“ pergalę rezultatu 86:81.

Rungtynes gerai pradėję „Aisčiai“ per pirmus du kėlinius užklupo atodusio pradėjusius ieškoti vyresnius oponentus. Donato Veličkos auklėtiniai po ilgosios pertraukos pirmavo 39:32, tačiau vaizdas ėmė keistis trečiajame kėlinyje. Karolio Kokoškos vedina „Naftelf-Nowaco“ per pusę ketvirčio spurtavo 16:2 ir tvirtai perėmė rungtynių vadžias į savo rankas – 63:51.

„Aisčiai“ neketino kapituliuoti. T. Kuzminsko energija puolime išjudino aikštės šeimininkus, o kai R. Būčys smeigė tritaškį komandas teskyrė du taškai (63:65).

„Naftel-Nowaco“ krepšininkams pavyko neutralizuoti varžovų žygį, ir likus trims minutėms K. Kokoškos taiklūs tritaškiai komandai grąžino dviženklią persvarą (78:68).

Lemiamų minučių metu „Aisčiams“ dar pavyko užkurti pirtį varžovams ir sumažinti skirtumą iki keturių taškų, tačiau paskutinių atakų neišpildę šeimininkai turėjo pripažinti nesėkmę. Tuo tarpu „Naftelf-Nowaco“ krepšininkai jau matavosi specialiai pasiūtus čempionų marškinėlius.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Karolis Kokoška. „Naftelf-Nowaco“ puolėjas pelnė 34 taškus, atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei blokavo metimą.

„Naftelf-Nowaco“: K. Kokoška 34 tšk. (11 atk. k.), S. Pakeltis 19 tšk. (10 atk. k.), E. Strumyla 11 tšk. (12 atk. k.).

KM „Aisčiai“: T. Kuzminskas 19 tšk., G. Asačiovas 15 tšk. (5 rez. p.), G. Užpalis 14 tšk., R. Būčys 11 tšk.

Bronzos medaliais pasidabino pirmą trofėjų komandos istorijoje iškovojusi „BuyPCGame.eu“ kompanija, mažajame finale įtikinančiu rezultatu 76:57 pranokę BC „Gazuotas Pienas“ ekipą.

Geriausi viso turnyro žaidėjai:

Mantas Stankevičius (BC „Gazuotas Pienas“)

Algirdas Gaidys („BuyPCGame.eu“)

Tomas Kuzminskas (KM „Aisčiai“)

Karolis Kokoška („Naftelf-Nowaco“)

„Pavasario“ taurės turnyro apdovanojimus komandoms ir žaidėjams įteikė Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ vadovas Vytas Nėnius, draugijos generalinis sekretorius Algis Pušinaitis, bei KKML direktorius Rimas Navickas.