Apdovanojimai
Apdovanojimai
2005 m.
2005 m.

2016-2017 m. Moterų (merginų) NUOSTATAI

 2016 – 2017 m. sezonas

KAUNO KREPŠINIO MĖGĖJŲ LYGOS (KKML)

MOTERŲ (MERGINŲ) PIRMENYBIŲ VYKDYMO

N U O S T A T A I

 

I. Tikslai ir uždaviniai.

  • populiarinti krepšinį moterų (merginų) tarpe;
  • išaiškinti stipriausias Kauno moterų (merginų) krepšinio komandas.

 

II. Pirmenybių rengimas ir vadovavimas.

KKML moterų (merginų) pirmenybes organizuoja Kauno krepšinio mėgėjų lyga, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius.

Kontaktai:

tel. 8-698-14300, 8-684-38738 el. paštas kkml.kaunas@gmail.comnavickasrimas@gmail.com, internetinė svetainė www.kkml.lt .

 

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas.

Pirmenybės vykdomos 2016 m. spalio – 2017 m. kovo mėnesiais visų dalyvaujančių komandų turimose arba nuomojamose sporto salėse. Rungtynės gali būti žaidžiamos bet kurią savaitės dieną, tačiau jų pradžia darbo dienomis galima ne anksčiau 17.45 val., o savaitgaliais – ne anksčiau kaip 10.00 val..

Rungtynes komandos privalo sužaisti nurodytą savaitę pagal tvarkaraštį. Už rungtynių laiko ir vietos suderinimą atsakinga komanda, tvarkaraštyje nurodyta pirma. Dėl ypatingai svarbių priežasčių rungtynių nukėlimas galimas tik susitarus su kitos komandos treneriu bei informavus KKML administraciją. Bet kuriuo atveju rungtynės turi būti sužaistos ne vėliau kaip numatytą atidėtų rungtynių savaitę, kitaip laiku nesužaistų rungtynių rezultatas bus 0:20 arba 20:0 (priklausomai dėl kurios komandos kaltės liko nesužaistos rungtynės).

 

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos.

KKML moterų (merginų) pirmenybėse gali dalyvauti visos norinčios ir šiuos nuostatus atitinkančios moterų (merginų) komandos. Komandų skaičius neribojamas.

 

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai.

KKML moterų (merginų) čempionate gali dalyvauti  krepšininkės mėgėjos. Negali žaisti krepšininkės, turinčios galiojančias Lietuvos moterų krepšinio lygos licencijas. Šios lygos tikslas – įtraukti į miesto krepšinio gyvenimą moteris (merginas), kurios anksčiau yra lankiusios krepšinio mokyklas, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių paskutiniu metu aktyviai nesportuodavo. Taip pat ši lyga turėtų sudominti studentes, buvusias krepšininkes (krepšinio veteranes), moksleivių komandas arba tiesiog į komandas susibūrusias krepšinio entuziastes.

 

Komanda gali registruoti ne daugiau 20 žaidėjų. Atkrintamosiose varžybose galės dalyvauti tik tos krepšininkės, kurios komandos sudėtyje bus sužaidę bent vienas rungtynes reguliariajame sezone.

 

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka.

Visose Moterų (merginų) rungtynėse bus vedama pilna statistika.

 

Pirmas etapas

Komandos tarpusavyje sužaidžia du ratus (po vienas rungtynes savo ir varžovo aikštelėje). Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą (0:20) arba dėl kitų priežasčių, gavus techninį pralaimėjimą (0:20), skiriama 0 taškų bei komanda baudžiama 100 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių.

 

Antras etapas – finalinis ketvertas

Į finalinį ketvertą patenka 1-4 vietas reguliariajame sezone užėmusios komandos.

Pusfinalyje susitinka 1-4 ir 2-3 vietas reguliariajame sezone užėmusios komandos.

 

Pusfinalyje žaidžiamos vienos rungtynės aukštesnę vietą reguliariajame čempionate užėmusios komandos sporto salėje arba KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

 

Finale dėl 3 vietos susitinka pusfinalyje pralaimėjusios komandos, dėl 1 vietos – pusfinalyje laimėjusios komandos.

 

Finale porose žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

 

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia:

 

VII. Komandų registracija, paraiškos.

KKML moterų (merginų) komandų registracija tęsis iki spalio 5 dienos.

Komandai įregistruoti reikia įmokėti garantinį užstatą – 100 EUR ir nurodyti komandos pavadinimą (galima ir vėliau) bei vadovo arba atsakingo asmens duomenis (tel.nr., el. paštą). Vardines paraiškas reikia pristatyti ne vėliau kaip iki spalio 10 dienos.

 

VIII. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas.

KKML moterų (merginų) pirmenybėms teisėjauja ir sekretoriauja licencijuoti Kauno krepšinio teisėjai ir sekretoriatas.

Rungtynėms aptarnauti skiriami du aikštės teisėjai ir du sekretoriato darbuotojai. Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius arba jo paskirtas pirmenybių vyr. teisėjas.

 

IX. Apdovanojimai.

Pasibaigus pirmenybėms komandinius apdovanojimus (taures) gauna 1-3 vietas iškovojusios komandos. Asmeniškai apdovanojami komandų prizininkių žaidėjos (ne daugiau 14 krepšininkių), treneris ir vadovas.

Prizais arba asmeninėmis dovanomis apdovanojamos geriausios pirmenybių žaidėjos.

 

X. Komandinis starto mokestis.

Komanda, dalyvaujanti KKML moterų (merginų) krepšinio pirmenybėse, moka 225 EUR startinį mokestį. Garantinis mokestis įskaitomas į šią sumą. Startinį mokestį privaloma sumokėti iki lapkričio 3 d.

 

XI. Komandų priėmimo tvarka.

Priimanti komanda (žaidžianti namuose) privalo:

  • paruošti darbo vietą sekretoriatui (stalas, kėdės).
  • esant salėje švieslentei priimanti komanda atsako už jos naudojimą.
  • paruošti varžybų laikrodį, dvi vėliavėles, pakaitinio kamuolio valdymo rodyklę.
  • apšilimo metu suteikti svečių komandai 1-2 kamuolius, tarp kurių turi būti varžybinis kamuolys. Pirmenybė teikiama “Spalding” firmos kamuoliams.
  • užtikrinti pagal galimybes rungtynių metu medicininį aptarnavimą (minimu sukomplektuota vaistinėlė).
  • sutikti ir išlydėti atvykusius rungtynių teisėjus.

 

XII. Reikalavimai komandoms, jų vadovams.

Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.

Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.

KKML moterų (merginų) krepšinio pirmenybių organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

 

XIII. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka.

 

Techninės pražangos.

Žaidėjai, gavusiai techninę pražangą, skiriama 5 EUR bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkė galės tik sumokėjus baudą. Jeigu žaidėja, nesumokėjus baudos, sužais rungtynes, jos komandai tose rungtynėse bus įskaitytas pralaimėjimas 0:20.

 

Treneriui (-ei), gavusiam techninę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 5 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį. Nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20.

 

Diskvalifikacinės pražangos.

Žaidėjai, gavusiai diskvalifikacinę pražangą skiriama 10 EUR bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkė gali tik sumokėjus baudą. Jeigu žaidėja, nesumokėjus baudos, sužais rungtynes, jos komandai tose rungtynėse bus įskaitytas pralaimėjimas rezultatu 0:20.

 

Treneriui (-ei), gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio skiriama 10 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių. Nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20.

 

XIV. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.

Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kaip galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresniajam teisėjui. Vyresnysis teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

 

Jeigu rungtynėms pasibaigus, komanda tebėra įsitikinusi, kad minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje, vadinamame “kapitono parašas protesto atveju”. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, jų oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių arba pirmenybių vyr. teisėją. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui arba pirmenybių vyr. teisėjui įteikti protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR garantinį mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Sprendimą dėl protesto priima pirmenybių vyr. teisėjas per artimiausias tris darbo dienas.

 

Jei protestuojanti komanda arba jos varžovas nesutinka su pirmenybių vyr. teisėjo sprendimu, jie gali rašyti apeliaciją, kurią nagrinėja KKML direktorius. Kad tai taptų teisėtu aktu, apeliacija turi būti pateikta artimiausią darbo dieną su 60 EUR įnašu. KKML direktorius nagrinėja protestą kaip paskutinė instancija.

Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

KKML direktoriaus sprendimas turi būti paskelbtas per artimiausias 10 darbo dienų. Jis yra galutinis ir neapskundžiamas.

 

Jei komanda mano, kad jos interesus pažeidė rungtynių vyr. teisėjo ar teisėjo sprendimas, bet protestas nepateiktas, ji gali raštu apie tai informuoti KKML direktorių ar pirmenybių vyr. teisėją, kad būtų atkreiptas dėmesys.