„Sporto manija-Ekodora“ perėmė „Verslo“ lygos čempionų titulą iš „Imlitex Holdings“

2016 m. gegužės 13 d.
Ryčio Adžgausko ir jo vedamos „Sporto manijos-Ekodoros“ finale nesustabdžiusi „Imlitex Holdings“ buvo priversta perleisti du sezonus iš eilės turėtą „Verslo“ lygos čempionų titulą. Įtemptose finalinėse rungtynėse tvirčiau paskutines minutes sužaidusi „Sporto manija-Ekodora“ pergalę pasiekė rezultatu 76:69. Bronzos medaliais džiaugėsi „Lietuviški patiekalai“, rezultatu 78:62 pranokę „Extradent-Verslo“ krepšininkus.

E. Aukštikalnio ir E. Dzimanavičiaus taikliais tritaškiais pasirodymą pradėjusi „Imlitex Holdings“ neužilgo turėjo atlaikyti J. Pociaus, E. Kalugino, R. Adžgausko ir T. Bietkio tolimų metimų seriją, po kurios „Sporto manija-Ekodora“ ilgam spruko į priekį. Toliau „Imlitex Holdings“ puolimu pasirūpinusio P. Grigaičio dešimt pelnytų taškų neatsvėrė įsibėgėjusių varžovų atakų, tad po pirmojo kėlinio skirtumas išaugo iki dviženklio skaičiaus – 29:18.

R. Babilevo penki taškai ir J. Pociaus dvitaškis su pražanga antro kėlinio pradžioje ženklino didžiausią tąvakar įgytą „Sporto manijos-Ekodoros“ pranašumą – 37:20.

Vis tik didelės sirgalių armijos nuvilti neketinę „Imlitex Holdings“ krepšininkai išgyveno sunkų momentą ir prieš ilgąją pertrauką atsitiesė. 15:6 atkarpą laimėjusi ekipa visus klausimus paliko spręsti antrai rungtynių pusei.

Trečiajame kėlinyje E. Aukštikalnio dvitaškiai bei E. Dzimanavičiaus tritaškiai išvedė „Imlitex Holdings“ komandą į priekį, kuri vėliau pranašumą išlaikė iki lemiamo ketvirčio pradžios – 57:54.

„Sporto manija-Ekodora“ neužtruko lyginti rezultato – R. Adžgausko tritaškis leido pavyti varžovus, o kurį laiką rezultatyviomis atakomis apsikeitusioje ketvirto kėlinio nuožmioje dvikovoje pirmieji didesnius žingsnius žengė būsimi čempionai. Likus trims minutėms E. Kalugino dvitaškis su pražanga bei R. Adžgausko du taškai ženklino penkių taškų pranašumą – 70:65.

„Imlitex Holdings“ krepšininkai paskutinėmis minutėmis pritrūko jėgų aktyviau užpulti varžovų krepšį, tuo tarpu svarbų tritaškį smeigęs R. Adžgauskas artino „Sporto maniją-Ekodorą“ link auksinės pergalės. „Imlitex Holdings“ viltis saugojo G. Ratkevičiaus dvitaškis su pražanga, tačiau tai buvo vienintelis sėkmingas buvusių čempionų bandymas pavyti varžovus.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo „Sporto maniją-Ekodorą“ į priekį vedęs Rytis Adžgauskas, finale pelnęs 24 taškus (2/4 baudos, 5/8 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai), atkovojęs 8 ir perėmęs 6 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 5 pražangas bei surinkęs 30 naudingumo balų.

„Sporto manija-Ekodora“: R. Adžgauskas 24 tšk. (30 naud. b.), T. Ilčiukas 9 tšk., R. Vainikevičius, E. Kaluginas ir J. Pocius po 8 tšk.
„Imlitex Holdings“: E. Aukštikalnis 26 tšk., P. Grigaitis 21 tšk. (13 atk. k.), E. Dzimanavičius 14 tšk.

Geriausi sezono žaidėjai pagal statistinius rodiklius:

Naudingiausias pirmenybių žaidėjas – Artūras Lencevičius („AVA Statyba“)
Rezultatyviausias žaidėjas – Artūras Lencevičius („AVA Statyba“)
Daugiausiai kamuolių atkovojęs žaidėjas – Robertas Trepočka („Imlitex Holdings“)
Daugiausiai kamuolių perėmęs žaidėjas – Liudas Kurtinaitis („Plastena“)
Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs žaidėjas – Andrius Zapalskis („Senukai“)
Daugiausiai metimų blokavęs žaidėjas – Giedrius Bartkus („Mimeta-Ferrosas“)
Daugiausiai pražangų išprovokavęs žaidėjas – Aurimas Jurkšaitis („Sporto stovyklos“)
Taikliausias baudų metikas – Ričardas Stirbys („Auto Elektra“)
Taikliausias dvitaškių metikas – Justas Ališauskas („Lietuviški patiekalai“)
Taikliausias tritaškių metikas – Justas Petkevičius („Lietuviški patiekalai“)

Komanda Total Pirmas kėlinys Antras kėlinys Trečias kėlinys Ketvirtas kėlinys Pratęsimas