Puikioje Moterų lygos finalo kovoje SKK VERSAN įveikė KKML „Pupytes“

2016 m. gegužės 12 d.
Trečiadienį finišavo KKML Moterų lyga, kurios čempionų taurę šįmet į viršų kėlė SKK VERSAN krepšininkės. Atkakliose finalo rungtynėse SKK VERSAN pirmavo kone viso mačo metu, tačiau kovingosios „Pupytės“ lipo ant kulnų iki pat finalinės sirenos. Vis tik galutinis rezultatas 65:59 leido džiaugtis VERSAN krepšininkėms. Bronzą įtikinama pergale pasiekė KTU studentės, rezultatu 74:50 įveikusios TYLĄ.

Prieš finalą buvo klaustukų, ar pavyks „Pupytėms“ išlaikyti intrigą, kai reguliaraus sezono eigoje SKK VERSAN ekipai buvo nusileista triuškinančiais skirtumais, tačiau šįkart kova buvo kur kas nuožmesnė.

Po 10:9 laimėto pirmo kėlinio KKML „Pupytės“ įrodė, jog yra pajėgios koja kojon žengti su varžovėmis. SKK VERSAN iniciatyvą perėmė antrajame kėlinyje, kuriame atakuoti sekėsi kur kas geriau. Pelnyti 25 taškai įpusėjus rungtynėms leido ženkliau atitrūkti – 34:24.

Kai trečiajame kėlinyje skirtumas dar išaugo, atrodė, jog SKK VERSAN krepšininkės lengva ranka griebs titulą. Vis tik rankų nenuleidusios KKML „Pupytės“ neturėjo minčių nusileisti. Optimistiškai ketvirtam kėliniui nuteikė Ele-Riin Tammik taiklūs tritaškiai, o Aurimės Rinkevičiūtės, Ievos Juozelėnaitės ir Agnės Antanavičiūtės taškai „Pupytes“ priartino iki jau iki penkių taškų (52:47).

SKK VERSAN padėtį stabilizavo Vaivos Bražionytės tritaškis. Ji kartu su Sigita Neverauskaite bei Jolita Celujeviene lemiamo ketvirčio metu pasirūpino, jog veržovės pernelyg nepriartėtų.  Nors taiklūs Ele-Riin Tammik tritaškiai, kurių estė pataikė 5 iš 6, „Pupytėms“ teikė vilčių, pergalė jau buvo SKK VERSAN krepšininkių rankose.

Naudingiausia finalo žaidėja buvo pripažinta Eglė Jucevičiūtė, visą sezoną dominavusi KKML Moterų lygoje. Finalinėse rungtynėse puolėja pelnė 14 taškų ir atkovojo net 20 kamuolių.

SKK VERSAN: E. Jucevičiūtė 14 tšk. (20 atk. k.), J. Celujevienė ir S. Neverauskaitė (11 atk. k.) po 12 tšk., G. Urniežiūtė 11 tšk., V. Bražionytė 10 tšk.
KKML PUPYTĖS: E. R. Tammik 23 tšk. (5/6 tritaškiai), A. Antanavičiūtė 14 tšk. (10 atk. k.), A. Rinkevičiūtė 10 tšk. (10 atk. k., 5 rez. p.).

Geriausios sezono žaidėjos pagal statistinius rodiklius:

Naudingiausia pirmenybių žaidėja – Eglė Jucevičiūtė (SKK V ERSAN)
Rezultyviausia žaidėja – Eglė Jucevičiūtė (SKK VERSAN)
Daugiausiai kamuolių atkovojusi žaidėja – Gabrielė Nenortaitė (Kauno rajono SM-Babtai)
Daugiausiai kamuolių perėmusi žaidėja – Ele-Riin Tammik (KKML „Pupytės“)
Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusi žaidėja – Vaiva Bražionytė (SKK VERSAN)
Daugiausiai metimų blokavusi žaidėja – Eglė Jucevičiūtė (SKK VERSAN)
Daugiausiai pražangų išprovokavusi žaidėja – Laura Stankevičiūtė (KKML „Pupytės“)
Taikliausia baudų metikė – Inga Brusokaitė (KTU)