KKML Moterų lygos finale triumfavo čempionių charakterį parodžiusios SKK krepšinio veteranės

2017 m. birželio 1 d.

Nuostabią finalinę dvikovą laimėjusios SKK krepšininkės mėgavosi triumfo akimirkomis. KKML Moterų lygos finale SKK ekipa 62:56 palaužė ilgą laiką pirmavusias, tačiau jau trečio kėlinio pabaigoje iniciatyvą praradusias LSU Kaunas krepšininkes. SKK komanda apgynė pernai iškovotą čempionių titulą, tuomet įveikusi KKML „Pupytes“.

LSU Kaunas žymiai užtikrinčiau pradėjo finalinę dvikovą ir antrajame kėlinyje, po I. Stankevičiūtės taiklių baudos metimų, skaičiavo net trylikos taškų persvarą (24:11). Vis tik įsibėgėjus rungtynėms įsibėgėjo ir SKK puolimas, o pagrindiniai finalo akcentai dėliojosi jau antroje mačo pusėje.

Kai trečiajame kėlinyje V. Bražionytė pelnė dvitaškį su pražanga, iš LSU Kauno persvaros liko vos vienas taškas (39:38), o ketvirtį taikliu dvitaškiu užbaigusi J. Vasauskaitė išvedė SKK į priekį 43:42.

Su tokia rungtynių eiga nesitaikstė I. Keršulytė, kurios baudų metimai bei taiklus tritaškis grąžino LSU krepšininkėms prarastas pozicijas (47:45), tačiau – tik laikinai. Netrukus rezultatą lygino J. Vasauskaitė, o greitą ataką surengusi R. Žilinskaitė, kaip paaiškėjo vėliau, visam laikui išvedė SKK į priekį.

Kurį laiką LSU Kaunas dar sekė įkandin varžovių, tačiau pastarosios spurtavo 6:0 ir likus kelioms minutėms įgijo labai svarbią persvarą 58:51.

LSU Kaunas arčiausiai priartėjo iki trijų taškų (56:59), bet aukso skonį pajutusios čempionės pergalės iš rankų nepaleido.

Naudingiausia finalo žaidėja buvo pripažinta Rita Žilinskaitė. SKK lyderė pelnė 27 taškus (2/3 baudos, 8/10 dvitaškiai, 3/11 tritaškiai), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius.

SKK: R. Žilinskaitė 27 tšk., V. Bražionytė 9 tšk., J. Vasauskaitė 8 tšk. (10 atk. k.), S. Liesienė 7 tšk.

LSU Kaunas: I. Stankevičiūtė 19 tšk., K. Visockaitė 9 tšk., E. Bacevičiūtė ir I. Keršulytė po 8 tšk.

Bronzos medaliais pasidabino KTU merginos, mažajame finale 71:49 nukovusios Aurimės Rinkevičiūtės vedamas KKML „Pupytes“.