Įspūdingame „Verslo“ lygos finiše „Lietuviški patiekalai“ palaužė „Imlitex Holdings“

2017 m. balandžio 29 d.

Nuostabia kova iki paskutinio atokvėpio finišavo „Verslo“ lygos čempionatas, kuriame rezultatu 90:85 triumfavo „Lietuviškų patiekalų“ komanda, antrus metus iš eilės nustūmusi „Imlitex Holdings“ ekipą link sidabro medalių. Reguliaraus sezono lyderiai auksą iškovojo po keturių metų pertraukos. Per šį laikotarpį „Lietuviški patiekalai“ buvo pasimatavę sidabro bei bronzos medalius, taip pat du sykius nebuvo patekę į finalinį ketvertą.

Tai buvo antroji istorijoje „Lietuviškų patiekalų“ ir „Imlitex Holdings“ komandų dvikova „Verslo“ lygos finale. Pirmąją akistatą 2014-aisiais laimėjo tuomet lygoje su trenksmu debiutavusi „Imlitex Holdings“ ekipa. Nuo to laiko ši kompanija nepraleido nei vieno „Verslo“ lygos finalo – dukart iškovojo čempionų taurę ir dukart liko antra.

Nuožmioje finalo dvikovoje „Lietuviški patiekalai“ nuo pat susitikimo pradžios primetė savo žaidimo ritmą, tačiau nesugebėjo atsikratyti varžovų. Pirmojo kėlinio paskutinę sekundę A. Šaulys taikliu tritaškiu išlygino rezultatą (25:25), o aidint antrojo ketvirčio pabaigos sirenai Kauno kolegijos sporto salę sprogdino E. Aukštikalnio tritaškė bomba – „Imlitex Holdings“ varžovų pranašumą braukė iki minimumo – 46:45.

Nors trečiasis kėlinys „Imlitex Holdings“ komandai klostėsi sėkmingiausiai, komandą bėdos ištiko jo pabaigoje, kuomet dėl penktos asmeninės pražangos ant suolelio privalėjo sėsti centras P. Grigaitis. Nesklandumai vicečempionus lydėjo ir toliau – lemiamo ketvirčio metu iš rikiuotės kelioms minutėms iškrito dar vienas aukštaūgis R. Trepočka.

Tuo metu „Lietuviški patiekalai“ nesnaudė: G. Purauskas, E. Jašinskas ir J. Petkevičius pelnė bene svarbiausius, finalo kryptį nusprendusius dvitaškius, o užsivedusi kompanija priekyje žengė jau 75:68.

Savo jėgomis patikėjusi komanda užtikrintai lipdė pranašumą, tiesa, su tuo neketino sutikti E. Aukštikalnis. „Imlitex Holdings“ vedlys per likusias dvi minutes smeigė tris tritaškius, dvitaškį pridėjo G. Ratkevičius ir „Lietuviškų patiekalų“ pranašumas ėmė klibėti – 85:82.

Gaisrą prigesino J. Ališausko taiklūs baudų metimai. Vienoje iš paskutinių atakų kamuolį prarado A. Pelšs, o „Lietuviškų patiekalų“ pozicijas dar kartą tvirtino G. Purausko baudų metimai.

Likus 12 sekundžių A. Šaulys pataikė tritaškį ir ištiesė „Imlitex Holdings“ komandai paskutinį šiaudą, tačiau E. Kalugino taikli bauda, o po minutės pertraukėlės E. Jurgaičio perimtas kamuolys leido po kelių sekundžių triumfuoti „Lietuviškų patiekalų“ kompanijai.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Justas Ališauskas. Čempionų dirigentas pelnė 18 taškų (10/11 baudos, 1/2 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas, kartą suklydo, prasižengė 2 kartus ir surinko 27 naudingumo balus.

„Lietuviški patiekalai“: E. Jašinskas ir J. Petkevičius po 21 tšk., J. Ališauskas 18 tšk., E. Kaluginas 15 tšk. (12 atk. k.).G. Purauskas 7 tšk. (8 rez. p., 5 per. k.).

„Imlitex Holdings“: E. Aukštikalnis 28 tšk. (4/6 tritaškiai, 8 rez. p.), A. Šaulys 25 tšk., P. Grigaitis ir A. Pelšs (8 rez. p., 8 kl.) po 11 tšk.

Bronzos medalius iškovojo mažojo finalo pabaigoje pergalingą spurtą surengę „Extradent“ krepšininkai, rezultatu 69:57 pranokę KUN&KAMS ekipą.