Išlaukė: „Sporto manija“ pirmąkart tapo KKML A lygos čempionais

2017 m. balandžio 12 d.

KKML A lygos pirmenybės finišavo aukščiausio lygio dvikova. Nuožmioje finalo akistatoje „Sporto manija“ ginklus surėmė su „BalduSandelis.lt“ ekipa. Rungtynių starte solidžią persvarą įgijusi „Sporto manija“ vėliau sulaukė svečių – nei akimirkai rankų nenuleidę „BalduSandelis.lt“ krepšininkai pavijo varžovus iki vieno metimo. Vis tik charakterį parodę bei pergalės troškimo vedini „Sporto manijos“ žaidėjai paskutinėmis minutėmis vėl atitrūko ir pergalę šventė rezultatu 89:80.

Tai buvo keturis metus brandintas „Sporto manijos“ triumfas. Iki šiol ši kompanija A lygoje buvo iškovojusi du sidabro bei vieną bronzos medalių komplektą.

Finalo pradžioje jaudulio gerai pasirodyti neatsikratę „BalduSandelis.lt“ žaidėjai užleido „Sporto maniją“ į priekį, kuri po pirmų dešimties minučių atitolo netgi dvidešimties taškų skirtumu -  32:12. Didžiausias atstumas komandas  skyrė antro kėlinio pradžioje, kai po M. Kudirkos dvitaškio atsivėrė dvidešimt dviejų taškų skylė – 39:17.

Tačiau šis skirtumas „BalduSandelis.lt“ krepšininkams nebuvo bauginantis, o pamažu ritmą pajautę lygos naujokai artėjo prie varžovų. Įpusėjus rungtynėms „Sporto manijai“ teliko šešių taškų persvara, o ketvirto kėlinio pradžioje varžovai jau mynė ant kulnų – 69:67.

„Sporto manijai“ pirmaujančias pozicijas padėjo išsaugoti A. Pelšs, K. Pupinio bei A. Šaulio pelnyti taškai, o likus dviem minutėms bene kertinį postūmį pergalės link atliko A. Pelšs, po perimto kamuolio pelnęs dvitaškį ir įtvirtinęs „Sporto manijos“ persvarą 82:71.

„BalduSandelis.lt“ žaidėjai nenuleido rankų, o viltis gaivino taiklūs T. Tamošiūno bei L. Grabausko tritaškiai. Vis tik į juos varžovai taip pat atsakė rezultatyviomis atakomis, o senkant laikui „BalduSandelis.lt“ komandos šansai iškovoti pergalę tapo nerealūs.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo Artūrs Pelšs. „Sporto manijos“ gynėjas viso mačo metu buvo aktyvus kiekviename aikštės centimetre. A. Pelšs žaidė rezultatyviausiai komandoje – 30 tšk. (10/17 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), atkovojo 6 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė net 8 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas, dukart suklydo, prasižengė tris kartus ir viso surinko 39 naudingumo balus.

„Sporto manija“: A. Pelšs 30 tšk. (7 rez. p., 8 per. k., 39 naud. b.), K. Pupinis 22 tšk. (9/11 dvitaškiai, 10 atk. k., 32 naud. b.), A. Šaulys 15 tšk.

„BalduSandelis.lt“: L. Grabauskas 34 tšk. (7/9 tritaškiai), K. Šarukas 11 tšk., P. Klemas 10 tšk.

Įdomu tai, jog finalą „BalduSandelis.lt“ ekipa pasiekė kaip viena lygos autsaiderių – reguliaraus sezono metu lygos naujokai buvo iškovoję tik 4 pergales ir žengė priešpaskutiniai. Vis tik optimaliausią sudėtį atkrintamosioms varžyboms surinkusi komanda tapo lygos „juoduoju arkliuku“ ir kelyje link finalo eliminavo Kauno kolegijos bei UNITED ekipas.

A lygos bronzos medaliais pasidabino UNITED komanda, mažajame finale 92:81 įtikinamai įveikusi „Basement“ ekipą. Pirmajame kėlinyje apšilę UNITED krepšininkai įpusėjus antram ketvirčiui skaičiavo jau triuškinančią persvarą. Po šio smūgio „Basement“ atsistojo ant kojų, tačiau didesnės grėsmės varžovams nebekėlė. Platesnė informacija.