Bendruomenių lyga finišavo įspūdingomis finalinėmis kovomis

2012 m. balandžio 1 d.

Atkaklios kovos iki paskutinių sekundžių, nesuvaidintos emocijos bei nenuilstantys komandų sirgaliai - tokią krepšinio šventę išvysti ir pajusti galėjome balandžio 1-ąją dieną vykusiose Bendruomenių lygos finalinėse kovose. Šiemet dėl nugalėtojų titulo kovėsi Rokų "Želdynėlis" ir Aleksotas. Rezultatu  79:70, po permainingos kovos, aukso medalius iškovojo Aleksoto krepšininkai. Mažajame finale Žemieji Kaniūkai, ketvirtajame kėlinyje išbarstę solidų pranašumą, paskutinėmis rungtynių sekundėmis sugebėjo atsilaikyti prieš Domeikavą (78:76).

***

Finalo dvikovoje sėkmingiau startavo Aleksoto krepšininkai. K. Tvarkūno vedama ekipa šoktelėjo į priekį 10:5, tačiau vėliau Aleksoto puolimas ėmė strigti. Rokų "Želdynėlis" atsakė spurtu 12:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai. M. Radzevičiaus jau antrasis tritaškis padidino "Želdynėlio" persvarą iki septynių taškų. Visgi Aleksotas iki pirmojo kėlinio pabaigos spėjo pasivyti varžovus - 21:22. Antrajame kėlinyje Rokų krepšininkai padidino persvarą iki penkių taškų. Jį tuoj pat braukė tritaškį pataikęs K. Tvarkūnas. Po J. Jasiniausko dvitaškio Aleksotas trumpam persvėrė rezultatą, tačiau sėkmingiau antrąją kėlinio pusę sužaidę Rokai įpusėjus rungtynėms pirmavo 34:41.

Po ilgosios pertraukos Aleksoto krepšininkai uoliai tirpdė skirtumą. A. Linkus smeigė tritaškį metimą, o K. Tvarkūno du baudos metimai bei dvitaškis greitoje atakoje privertė varžovus prašyti minutės pertraukėlės - vieno taško skirtumu Aleksotas priekyje (46:45). M. Radzevičiaus ir A. Čekanausko tritaškiai Rokams grąžino pranašumą, tačiau tinkamos koncentracijos "Želdynėliui" išlaikyti nepavyko. Po trijų kėlinių Aleksotas pirmavo 59:58.

Lemiamo ketvirčio pradžioje du M. Mažeikos tolimi šūviai Rokų komandą vėl išvedė į priekį. Aleksoto krepšininkams pavyko susikaupti lemiamam spurtui. Ketvirtajame kėlinyje A. Linkaus bei K. Tvarkūno vedama Aleksoto komanda likus žaisti ne pilnai minutei turėjo jau aštuonių taškų persvarą. E. Jančauskui sumažinus skirtumą iki šešių taškų, Rokų krepšininkai spaudė varžovus, tačiau nesugaudė į priekį pabėgusio A. Linkaus, kuris įtvirtino Aleksoto pranašumą dviem taškais su pražanga. Rokų "Želdynėlio" klaida išsimetant kamuolį galutinai nusprendė rungtynių nugalėtoją.

Naudingiausiu finalinės kovos žaidėju pripažintas Audrius Linkus džiaugėsi apdovanojimu, tačiau jo nesureikšmino ir skyrė visai komandai: "Čempionate kovoti buvo kur, ypač jo pabaigoje. Paskutinės pogrupio rungtynės buvo įtemptos, tokios išliko ir atkrintamųjų varžybų kovos. Nebuvo aiškių pranašumų, taip kad teko padirbėti kiekvienose rungtynėse. Pusfinalyje atlikome didelį darbą, o finalas pareikalavo daugiausiai jėgų. Manau, varžovai pasitaikė stipriausi, todėl pergalė pareikalavo daug. Rokai demonstravo gerą gynybą. Mūsų centrai šiandien gana greitai išsibaudavo. Manau, jų tinkamai ir neišnaudojome. Aukšti žaidėjai šiandien buvo šešėlyje, galbūt varžovai gerai uždengė. Jie taip pat turi gerą centrą, tačiau ir mes, ir jie žaidėme labiau susispaudę, tad aukšti žaidėjai šiandien nevaidino pagrindinio vaidmens."

Aleksotas: K. Tvarkūnas 34 tšk. (10 išprov. praž.), A. Linkus 22 tšk., S. Laskevičius ir A. Armanavičius po 5 tšk.

Rokų "Želdynėlis": E. Jančauskas (14 atk. k.), T. Kmitas ir M. Radzevičius (3/3 tritšk.) po 13 tšk., M. Mažeika 11 tšk.

***

Kovoje dėl bronzos medalių Žemieji Kaniūkai visus reikalus bandė išspręsti jau rungtynių pradžioje. Pirmajame kėlinyje Domeikavos krepšininkai nesugaudė varžovų, kurie akimirksniu susikrovė dviženklią persvarą. Domeikavos ekipoje kiek pastebimiau žaidė tik P. Lekečinskas, sumetęs aštuonis taškus. Po pirmojo kėlinio Žemieji Kaniūkai kontroliavo žaidimą - 27:12. Skirtumas iki triuškinančios dvidešimties taškų ribos padidėjo po V. Venclovo dvitaškio su pražanga. Domeikavos situaciją gelbėjo R. Živatkausko tritaškis. Netrukus P. Lekečinsko galingas dėjimas į krepšį atgaivino ne tik visus Domeikavos krepšininkus, bet ir jų ištikimuosius sirgalius. R. Živatkausko perimtas kamuolys ir du taškai sumažino skirtumą jau iki vienuolikos taškų. Žemieji Kaniūkai nebeleido toliau artėti varžovams ir įpusėjus rungtynėms išlaikė gana solidų pranašumą - 44:32.

"Nesilipdo žaidimas, ypač rungtynių pradžioje. Pakeitėm gynybą, pradėjome kalbėt aikštelėje ir jau antrajame kėlinyje kažkiek geriau. Viltis kovoti išsaugojom. Džiaugiuosi, kad turime nuostabius sirgalius, kurie visada mus veda link pergalės. Bliūdų, dūdų ir būgnų triukšmas mūsų pečių nė karto neišvedė iš pusiausvyros. Atvirkščiai, atsiranda stimulas eiti į priekį, nesinori nuvilti sirgalių.

Visada kovojame dėl aukščiausių vietų, tačiau nepasisekė kova pusfinalyje. Stengsimės pergalę pasiekti šiandien." - po dviejų kėlinių kalbėjo Domeikavos žaidėjas Marius Kutniauskas.

M. Kutniausko žodžiai nebuvo iš piršto laužti - Domeikava trečiajame kėlinyje neleido varžovams rinkti lengvų taškų. Dėl kiekvieno kamuolio pagirtinai kovojęs P. Lekečinskas suteikė dar vieną progą komandos draugams ir po N. Kovalenkino dvitaškio skirtumas ištirpo iki devynių taškų. Kėlinio pabaigoje Žemiesiems Kaniūkams pavyko išlaikyti iniciatyvą savo rankose ir padidinti pranašumą net iki septyniolikos taškų. Domeikavos padėtį galbėjo K. Samušio tritaškis, varžovams palikęs keturiolikos taškų persvarą - 68:54.

Lemiamą ketvirtį Domeikavos ekipa pradėjo užsivedusi. Sėkmingai po varžovų krepšiu išnaudoję spragas, Domeikavos krepšininkai akimirksniu tirpdė skirtumą. Žemųjų Kaniūkų komanda atrodė akivaizdžiai išsekusi, tad jos atakas dažnai lydėdavo klaidos. Likus žaisti minutę rezultatas jau buvo lygus. Išeikvoję atakai skirtą laiką Žemieji Kaniūkai prarado lyderio pozicijas, tačiau Domeikavos krepšininkams to išnaudoti nepavyko. T. Matulevičiui ir R. Živatkauskui pataikius po vieną baudos metimą rezultatas išliko lygus. Likus kelioms sekundėms Domeikavos krepšininkai nesugaudė į priekį pabėgusio A. Buloto, kurio dvitaškis išplėšė pergalę Žemiesiems Kaniūkams. Domeikavai dar liko šansas išlyginti rezultatą, tačiau paskutinis metimas skriejo pro šalį.

Vienas iš Žemųjų Kaniūkų lyderių Vainius Venclovas džiaugėsi daug jėgų pareikalavusia pergale: "Vertėjo visas jėgas atiduoti dėl bronzos medalių. Rungtynių pradžioje leidę susikrauti triuškinančią persvarą varžovai mus užmigdė. Jie tuo pasinaudojo ir priartėjo. Rungtynių pabaigoje pavyko susikaupti ir tvarkingai sužaisti. Ta paskutinė, gerai įvykdyta ataka, kuome A. Bulotas pabėgo į priekį, tai puikiai parodė. Varžovai turėjo savų šansų, tačiau jais nepasinaudojo."

Žemieji Kaniūkai: A. Bulotas ir V. Venclovas po 26 tšk., T. Matulevičius 17 tšk. (14 atk. k.).

Domeikava: P. Lekečinskas 26 tšk. (17 atk. k.), R. Živatkauskas 24 tšk., A. Silvestravičius 8 tšk.

Apdovanojimus įteikęs Bendruomenių lygos globėjas bei garsus Lietuvos krepšininkas Gediminas Budnikas padėkojo komandoms už kovingumą ir nuostabias krepšinio kovas. Lygos nugalėtojams G. Budnikas turėjo ir savo kiek neįprastą, pavasarišką prizą - penkis litrus sulos iš šalia namų esančio storo beržo.