Audringi „Savaitgalio“ lygos ketvirtfinalių susitikimai išaiškino finalo ketverto dalyvius

2018 m. sausio 15 d.

Sausio 14 dieną buvo sužaisti ilgai laukti „Savaitgalio“ lygos ketvirtfinalio mačai. Ketvirtfinalio etapo nugalėtojai sprendėsi iš vienerių – lemiamų rungtynių, tad, be abejonės, sekmadienio pusdienis A. Puškino gimnazijoje buvo itin karštas.

Po keturių dvikovų išaiškėjo, jog „Savaitgalio“ lygos finaliniame ketverte kausis ANGRY BIRDS, LVŽS, Aktyvistai-Vilijampolė-Džymas ir A. Puškino gimnazijos komandos.

ANGRY BIRDS – ARV auto 89:79

„Savaitgalio“ lygos ketvirtfinalio rungtynių maratonas sekmadienį startavo šį slidų, vienerių rungtynių etapą puikiai iliustruojančia akistata. Nei vieno pralaimėjimo šį sezoną nepatyrę čempionato lyderiai ANGRY BIRDS turėjo kaip reikiant prakaituoti kovoje su „ARV auto“ krepšininkais.

Pastarieji demonstravo pagirtiną susikaupimą, ir tai jiems leido pirmauti didžiąją rungtynių dalį. Kaip bebūtų, patyrę ANGRY BIRDS vilkai geriausiai sužaidė pačią svarbiausią mačo dalį – lemiamą ketvirtį. Jo metu stipriai (32:19) truktelėję paukščiai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir paliko už nugaros jėgų nebeturėjusius varžovus.

„ARV auto“ drąsiai kibo į atlapus ketvirtfinalio favoritams. Kai trečiajame kėlinyje Grant Aleksa pasileido į greitą rezultatyvią ataką, „ARV auto“, tikriausiai daugumos nuostabai, skaičiavo aštuonių taškų pranašumą – 46:38.

Tačiau pamažu dvikovos eiga ėmė linkti savąjį žaidimą po truputį atradusiai ANGRY BIRDS ekipos naudai. Ketvirtajame kėlinyje Žygimanto Krupskio šeši iš eilės taiklūs dvitaškiai keliskart lygino rezultatą, o Šarūno Krilavičiaus du taškai su pražanga po ganėtinai ilgos pertraukos grąžino ANGRY BIRDS į pirmaujančią poziciją – 69:68.

Tuomet prabilęs Lukas Mikalauskas smeigė du tritaškius, po kurių skirtumas išaugo jau iki aštuonių (81:73). „ARV auto“ bandė gelbėti taip pat tu tolimus metimus smeigęs Grant Aleksa, tačiau netrukus Š. Krilavičiaus blokas ir po jo sekęs taiklus dvitaškis galutinai įtvirtino ANGRY BIRDS dominavimą ketvirtajame kėlinyje – 83:79.

LVŽS – BK Lituanica 89:57

Aukščiausią krepšinio klasę demonstravę LVŽS krepšininkai ketvirtfinalyje pranoko BK „Lituanica“. 30 rezultatyvių perdavimų atlikę rungtynių nugalėtojai puolime darė ką norėjo, o labiausiai išsiskyrė Manto Navalinsko pasirodymas. Jis  savo 40-ąjį tašką pelnė dėjimu į krepšį taip uždėdamas saldžią uogą ant pergalingo torto.

LVŽS pusfinalyje susikaus su ketvirfinalio etapą kur kas sudėtingiau laimėjusiais ANGRY BIRDS.

No Name – Aktyvistai-Vilijampolė-Džymas 85:90

Tiek skirtingų nuotaikų, pakilimų ir nuopolių talpinančių rungtynių norėdamas nerasi. Dramatiškame „Savaitgalio“ lygos ketvirtfinalio trileryje sausi išlipo „Aktyvistai-Vilijampolė-Džymas“ krepšininkai, tačiau tai, ką jiems teko iškęsti ketvirtajame kėlinyje turbūt nenorėtų niekas.

Ką tik užbaigę tobulą trečią kėlinį, ketvirtojo pradžioje skaičiavo net 30 taškų persvarą ir, atrodė, skriejo link triuškinančios pergalės. Vis dėlto „No Name“ krepšininkai sukaupė likusius charakterio likučius ir iš jų sulipdė nemenką intrigą.

Pasitelkę spaudimą „No Name“ krepšininkai privertė varžovus klaikiai barstyti turėtą persvarą, ir tiksint paskutinėms dvikovos sekundėms skirtumas tarp komandų ištirpo iki vos penkių taškų.

Galiausiai dar nuo lemiamo ketvirčio pradžios užrištą „Aktyvistai-Vilijampolė-Džymas“ krepšį baudų metimais praplėšė Martynas Bimba. Jo pelnyti aštuoni taškai rungtynių pabaigoje leido pastariesiems išsaugoti dramatišką pergalę ir bilietą į pusfinalį.

„No Name“ ir „Aktyvistai-Vilijampolė-Džymas“ krepšininkai padovanojo išties įsimintiną ir permainingų nuotaikų kupiną ketvirtfinalio dvikovą. Du smarkiai skirtingus (16:39 ir 33:10) paskutinius kėlinius sužaidusių komandų akistatoje kaip nugalėtoja galiausiai išėjo „Aktyvistai-Vilijampolė-Džymas“.

„Viskas gerai. Gerai, kad parodėm norą ir kovą. Iki to mūsų spurto labai daug kamuolių neatsikovojom. Varžovai daug kartų kartojo metimus, po du tris kartus. Po to supykom ant savęs ir pradėjom žaisti. Bet kokiu atveju priešai buvo geri, sėkmės jiems.” – po emocingos kovos nedaugžodžiavo iš tolimesnių kovų iškritusios „No Name“ komandos atstovas Tadas Chochlovas.

A. Puškino gimnazija – KK „Siesikai“ 120:86

„Savaitgalio“ lygos ketvirtfinalių vakarą vainikavo A. Puškino gimnazijos driokstelėjimas. Vieni čempionato favoritų dominavo dvikovoje prieš KK „Siesikai“ ir į pusfinalį žengė laimėdama triuškinančiu rezultatu 120:86.

A. Puškino gimnazija pusfinalyje susikaus su dramatišką ketvirtfinalį laimėjusiais „Aktyvistais-Vilijampolė-Džymas“ krepšininkais.