Lygos

2018 m. Pavasario krepšinio taurės turnyras NUOSTATAI

 2018 m.

„Pavasario“ krepšinio taurės turnyras

 

NUOSTATAI

 

I.    Tikslas

Populiarinti krepšinį, paįvairinti žmonių laisvalaikį, sudaryti sąlygas krepšinio mėgėjų komandoms pailginti sezoną.

 

II.    Turnyro vykdymo vieta ir laikas

Turnyras vyksta kovo – gegužės mėnesiais visų dalyvaujančių komandų sporto salėse. Finalinis etapas vyksta organizatorių paskirtoje sporto salėse.

 

III.    Turnyro organizavimas ir vykdymas

Turnyrą organizuoja LSD „Žalgiris“ Kauno taryba kartu su Kauno krepšinio mėgėjų lyga, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius.

 

IV.    Turnyro vykdymo tvarka

Pirmame etape komandos paskirstomos į pogrupius po 4 komandas.  Pogrupiuose žaidžiamas vienas ratas.

 

Pasibaigus pirmam etapui, 1-2 vietas pogrupiuose užėmusios komandos tęs kovas dėl pagrindinės "Pavasario" taurės atkrintamosiose varžybose. 3-4 vietas pogrupiuose užėmusios komandos toliau varžysis “Paguodos” taurės turnyre.

 

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia

 

V.    Turnyro dalyviai

„Pavasario“ krepšinio taurės turnyre gali dalyvauti:

  • KKML „C“ lygos komandos, nepatekusios tarp 8 stipriausių lygos komandų;
  • KKML „Verslo lygos“ komandos, nepatekusios tarp 8 stipriausių lygos komandų;
  • visos „Bendruomenių“ lygos komandos;
  • visos veteranų lygų komandos;
  • visos „Savaitgalio“ lygos komandos;
  • moksleivių komandos;
  • naujai susikūrusios ekipos ir komandos, šiame sezone, nežaidusios KKML pirmenybėse ir atitinkančios „Pavasario“ taurės turnyro nuostatus.

 

„Pavasario“ taurės turnyre negali žaisti krepšininkai 2017-2018 metų sezone rungtyniavę RKL, NKL, LKL ir užsienyje.

 

Iš KKML „A“, „B“ lygų komandų, o taip pat KKML „C“ ir „Verslo“ lygų komandų, negalinčių rungtyniauti šiame turnyre, leidžiama registruoti tik tuos krepšininkus, kurių naudingumo koeficientas atitinkamose lygose yra mažesnis negu 10 balų (t. y. 9,99 ir mažiau).

 

Komandoms, kurios turnyre dalyvauja ta pačia sudėtimi, su kuria žaidė 2017-2018 m. sezone, šie apribojimai netaikomi, o naujiems žaidėjams taikomi bendri nuostatai.

 

Jokie meistriškumo apribojimai netaikomi krepšininkams, gimusiems 2001 metais ir vėliau.

 

VI.    Komandų ir žaidėjų registracija

Komandos „Pavasario“ taurės turnyrui registruojamos iki kovo 21 d. KKML būstinėje V. Krėvės pr. 53-213, d. d. 10.00 – 16.00 val. Organizatoriai pasilieka teisę registraciją baigti anksčiau laiko arba ją pratęsti.

 

Pavasario taurės turnyre kiekviena komanda gali registruoti ne daugiau 16 žaidėjų. Iki pirmųjų komandos rungtynių žaidėjų registracija (ne daugiau 12 krepšininkų) nemokama, o vėliau kiekvienam naujam žaidėjui nustatomas 10 eurų registracijos mokestis. Komandai, išnaudojus 12 žaidėjų limitą – kiekvieno naujo žaidėjo registravimo mokestis 20 EUR. Į komandos žaidėjų limitą įskaičiuojami visi krepšininkai, sužaidę bent vienas rungtynes tos komandos sudėtyje. Krepšininkas laikomas sužaidęs rungtynes, jeigu buvo įregistruotas rungtynėms, jų metu pabuvojo aikštelėje ir tai yra pažymėta rungtynių protokole.

 

Vienai iš komandų neatvykus į rungtynes, kitos komandos žaidėjams, įtrauktiems į rungtynių  protokolą, užskaitomos sužaistos rungtynės.

 

Antrame etape – atkrintamosiose varžybose komandai galės atstovauti tik tie žaidėjai, kurie bus sužaidę bent vienas pogrupio rungtynes.

 

ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ

 

VII.    Reikalavimai komandoms, jų vadovams

Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.

Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.

Turnyro organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

 

VIII.    Komandų priėmimo tvarka

 

Priimanti komanda (žaidžianti namuose) privalo:

Paruošti darbo vietą sekretoriatui (stalas, kėdės).

Esant salėje švieslentei, priimanti komanda atsako už jos naudojimą.

Apšilimo metu suteikti svečių komandai 1-2 kamuolius, tarp kurių turi būti varžybinis kamuolys. Pirmenybė teikiama “Spalding” firmos kamuoliams.

Užtikrinti pagal galimybes rungtynių metu medicininį aptarnavimą (minimaliai sukomplektuota vaistinėlė).

Sutikti ir išlydėti atvykusius rungtynių teisėjus.

 

IX.    Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas.

„Pavasario“ taurės turnyre teisėjaus licencijuoti Kauno krepšinio teisėjai ir sekretoriato darbuotojai.

Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius.

 

X.    Apdovanojimai

Apdovanojimus turnyre gauna 1-3 vietas užėmusios komandos bei geriausi turnyro žaidėjai.

 

XI.    Komandinis starto mokestis

Turnyro dalyviams nustatytas starto mokestis 150 eurų. Jį privaloma sumokėti iki registracijos pabaigos.

 

Komandos, namų rungtynes žaidžiančios už Kauno miesto ribų, atvykstančiam personalui kompensuoja kelionės išlaidas už kuro sąnaudas, priklausomai nuo atstumo (10 l. 95 kuro/100 km.).

 

KKML rekvizitai:

Asociacija Kauno krepšinio mėgėjų lyga

Įmonės kodas 193142347

A/S LT 76 7300 0100 0226 1213

"Swedbank", AB

 

XII.    Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka

Kiekviena komanda atsakinga už komandos narių ir ją lydinčių sirgalių veiksmus, padarytą žalą organizatoriams, sporto salei, kurioje vyksta rungtynės.

 

Komandai, neatvykus i rungtynes arba gavus techninį pralaimėjimą 0:20, skiriama 50 eurų bauda, kurią privaloma sumokėti  ne vėliau, kaip likus dviem dienoms iki sekančių rungtynių. Nesumokėjus baudos, komanda šalinama iš turnyro.

 

Techninės pražangos

 

Žaidėjui, gavusiam techninę pražangą, skiriama 10 EUR bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu paaiškėja, kad nesumokėjęs baudos krepšininkas sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse skaitomas pralaimėjimas 0:20, o komanda baudžiama 60 EUR bauda.

 

Treneriui, gavusiam techninę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 10 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji dar baudžiama 60 EUR bauda. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

 

Diskvalifikacinės pražangos

 

Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 60 EUR bauda ir jis privalo praleisti vienas rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas baudos nesumoka, baudą už jį privalo sumokėti komanda, priešingu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš čempionato.

 

Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio skiriama 60 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių, likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

 

Pastaba: Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš pirmenybių.

 

Už gąsdinimą, daromą spaudimą arba agresyvų elgesį, kuris:

- nukreiptas prieš rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – papildomai skiriama diskvalifikacija nuo 1 iki 3 rungtynių.

- nukreiptas prieš kitus asmenis – papildoma diskvalifikacija 1 rungtynėms.

 

Už panaudotą smurtą prieš:

- rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 10 rungtynių ir bauda komandai 145 EUR.

- varžovus rungtynių metu – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.

- varžovus iki rungtynių arba joms pasibaigus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.

Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria KKML direktorius.

 

XIII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.

Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kaip galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresniajam teisėjui. Vyresnysis teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

 

Jeigu rungtynėms pasibaigus, komanda tebėra įsitikinusi, kad minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje, vadinamame “kapitono parašas protesto atveju”. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, jų oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

 

Sprendimą dėl protesto priima KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.