Lygos

2022 m. Pavasario taurės turnyras

 2022 m.

Pavasario krepšinio taurės turnyras

NUOSTATAI

I.    Tikslas
Populiarinti krepšinį, paįvairinti žmonių laisvalaikį, sudaryti sąlygas krepšinio mėgėjų komandoms pailginti sezoną.

II.    Turnyro vykdymo vieta ir laikas
Turnyras vyksta kovo – gegužės mėnesiais visų dalyvaujančių komandų sporto salėse.

Komandoms, neturinčioms sporto salių, namų rungtynėms salę už papildomą mokestį suteikia Kauno krepšinio mėgėjų lyga.

 Finalinis etapas vyksta organizatorių paskirtoje sporto salėse.

Rungtynes galima perkelti iš nurodytos datos apie tai informuojant Lygos vadovus ne vėliau, nei 24 val. iki rungtynių pradžios. Pakeitimai įmanomi tik varžovams sutinkant. Taikomi tokie rungtynių perkėlimo mokesčiai:

 • Likus 24 val. – 3 paroms iki rungtynių pradžios: 30.00 €;
 • Likus 3 – 7 paroms iki rungtynių pradžios: 20.00 €;
 • Likus 7 – 14 parų iki rungtynių pradžios: 15.00 €;

Likus mažiau nei 24 val. Iki rungtynių pradžios datos pakeitimas negalimas. Išskyrus nuo organizatorių, rengėjų bei komandos nepriklausančios Force Majeure taisyklės.

III.    Turnyro organizavimas ir vykdymas

Turnyrą organizuoja KKML, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius  Rimas Navickas.

IV.    Turnyro vykdymo tvarka
Pirmame etape komandos rungtyniaus pogrupiuose vieno rato sistema.

Antrame etape - atkrintamosiose varžybose dalyvaus 1-4 vietas pogrupiuose užėmusios komandos.

Turnyrą baigia tik „A“ pogrupyje 5 vietą užėmusi komanda.

Atkrintamųjų etape žaidžiama vieno minuso sistema.

Finale porose žaidžiamos vienos rungtynės. 

Finalinių rungtynių laiką ir vietą paskiria KKML direktorius.

 Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia.

V.    Turnyro dalyviai
Pavasario krepšinio taurės turnyre gali dalyvauti:

 • KKML „B“ lygos komandos, nepatekusios tarp 6 stipriausių lygos komandų;
 • KKML „C“ lygos komandos, nepatekusios tarp 8 stipriausių lygos komandų;
 • KKML „Verslo įmonių“ lygos komandos, nepatekusios tarp 6 stipriausių komandų;
 • visos „Bendruomenių“ lygos komandos;
 • visos veteranų lygų komandos;
 • visos „Savaitgalio“ lygos komandos;
 • moksleivių komandos;
 • naujai susikūrusios ekipos ir komandos, šiame sezone, nežaidusios KKML pirmenybėse ir atitinkančios „Pavasario“ taurės turnyro nuostatus.

Pavasario taurės turnyre negali žaisti krepšininkai 2021-2022 metų sezone rungtyniavę RKL, NKL, LKL ir užsienyje.

Iš KKML A ir B lygų komandų, o taip pat KKML C bei „Verslo įmonių“ lygų komandų, negalinčių rungtyniauti šiame turnyre, leidžiama registruoti tik tuos krepšininkus, kurių naudingumo koeficientas atitinkamose lygose yra mažesnis negu 10 balų (t. y. 9,99 ir mažiau) 2022 m. kovo 15 d. duomenimis.

Komandoms, kurios turnyre dalyvauja ta pačia sudėtimi, su kuria žaidė 2021-2022 m. sezone, šie apribojimai netaikomi, o naujiems žaidėjams taikomi bendri nuostatai.

Jokie meistriškumo apribojimai netaikomi krepšininkams, gimusiems 2005 metais ir vėliau.

Kiekvienos komandos vadovas atsako už žaidėjų meistriškumo statusą bei galimybę žaisti turnyre.

VI.    Komandų ir žaidėjų registracija
Komandos Pavasario taurės turnyrui registruojamos iki kovo 14 d. KKML būstinėje V. Krėvės pr. 53-213, d. d. 10.00 – 16.00 val. arba el. paštu [email protected] užpildant prašymo formąOrganizatoriai pasilieka teisę registraciją baigti anksčiau laiko arba ją pratęsti.

ATSISIŲSTI PRAŠYMO FORMĄ
ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ

Pavasario taurės turnyre kiekviena komanda gali registruoti ne daugiau 16 žaidėjų. Iki pirmųjų komandos rungtynių žaidėjų registracija (ne daugiau 12 krepšininkų) nemokama, o vėliau kiekvienam naujam žaidėjui nustatomas 10 eurų registracijos mokestis. Komandai, išnaudojus 12 žaidėjų limitą – kiekvieno naujo žaidėjo registravimo mokestis 20 EUR. Į komandos žaidėjų limitą įskaičiuojami visi krepšininkai, sužaidę bent vienas rungtynes tos komandos sudėtyje. Krepšininkas laikomas sužaidęs rungtynes, jeigu buvo įregistruotas rungtynėms, jų metu pabuvojo aikštelėje ir tai yra pažymėta rungtynių protokole.

Vienai iš komandų neatvykus į rungtynes, kitos komandos žaidėjams, įtrauktiems į rungtynių  protokolą, užskaitomos sužaistos rungtynės.

Antrame etape – atkrintamosiose varžybose komandai galės atstovauti tik tie žaidėjai, kurie bus sužaidę bent vienas pogrupio rungtynes. Medicininės pažymos ir kiti raštai, bandantys pateisinti nesužaistas rungtynes - negalioja.

VII.    Reikalavimai komandoms, jų vadovams

 • Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.
 • Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.
 • Turnyro organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

VIII.    Komandų priėmimo tvarka
Priimanti komanda (žaidžianti namuose) privalo:

 • Paruošti darbo vietą sekretoriatui (stalas, kėdės);
 • Esant salėje švieslentei, priimanti komanda atsako už jos naudojimą;
 • Apšilimo metu suteikti svečių komandai 1-2 kamuolius, tarp kurių turi būti varžybinis kamuolys. Pirmenybė teikiama „Spalding“ firmos kamuoliams;
 • Užtikrinti, pagal galimybes, rungtynių metu medicininį aptarnavimą (minimaliai sukomplektuota vaistinėlė).

IX.    Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas
Pavasario taurės turnyre teisėjaus licencijuoti Kauno krepšinio teisėjai ir sekretoriato darbuotojai.

Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius.

X.    Apdovanojimai
Apdovanojimus turnyre gauna 1-3 vietas užėmusios komandos bei geriausi turnyro žaidėjai.

XI.    Komandinis starto mokestis
Komanda, dalyvaujanti Pavasario taurės turnyre, privalo sumokėti 250 eurų dalyvio mokestį iki kovo 14 dienos.

Komandos vadovas asmeniškai atsako už savalaikį ir pilną dalyvio mokesčio mokėjimą.

Komandos, namų rungtynes žaidžiančios už Kauno miesto ribų, atvykstančiam personalui kompensuoja kelionės išlaidas už kuro sąnaudas, priklausomai nuo atstumo (10 l. 95 kuro/100 km.).

KKML rekvizitai:
Asociacija Kauno krepšinio mėgėjų lyga
Įmonės kodas 193142347
A/S LT 76 7300 0100 0226 1213
"Swedbank", AB

XII.    Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka
Kiekviena komanda atsakinga už komandos narių ir ją lydinčių sirgalių veiksmus, padarytą žalą organizatoriams, sporto salei, kurioje vyksta rungtynės.

Komandai, neatvykus i rungtynes arba gavus techninį pralaimėjimą 0:20, skiriama 50 eurų bauda, kurią privaloma sumokėti  ne vėliau, kaip likus dviem dienoms iki sekančių rungtynių. Nesumokėjus baudos, komanda šalinama iš turnyro.

Techninės pražangos
Žaidėjui, gavusiam techninę (T) pražangą, skiriama 15 EUR bauda. Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas galės tik sumokėjęs baudą. Jeigu paaiškėja, kad nesumokėjęs baudos krepšininkas sužaidė rungtynes, jo komandai tose rungtynėse skaitomas pralaimėjimas 0:20, o komanda baudžiama 60 EUR bauda.

Treneriui, gavusiam techninę (C) pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio, skiriama 20 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji dar baudžiama 60 EUR bauda. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

Diskvalifikacinės pražangos
Žaidėjui, gavusiam diskvalifikacinę (D) pražangą, skiriama 60 EUR bauda ir jis privalo praleisti vienas rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Toliau tęsti pirmenybes krepšininkas gali tik sumokėjęs baudą. Jeigu žaidėjas baudos nesumoka, baudą už jį privalo sumokėti komanda, priešingu atveju, tolimesnis komandos dalyvavimas pirmenybėse sustabdomas arba ji pašalinama iš čempionato.

 • Jei žaidėjas rungtynėse buvo nubaustas rungtynių diskvalifikacine (GD) pražanga už dvi technines pražangas, tokiu atveju jam skiriama 30 eurų bauda (2 T pražangos po 15 eurų), žaidėjas sekančių rungtynių nepraleidžia;
 • Jei žaidėjas rungtynėse buvo nubaustas rungtynių diskvalifikacine (GD) pražanga už vieną techninę (T) ir vieną nesportinę (U) pražangą, tokiu atveju skiriama 15 eurų bauda už techninę pražangą ir žaidėjas sekančių rungtynių nepraleidžia;
 • Jei žaidėjas rungtynėse buvo nubaustas  rungtynių diskvalifikacine (GD) pražanga už dvi nesportines (U) pražangas, piniginės baudos mokėti nereikia ir žaidėjas sekančių rungtynių nepraleidžia;

Treneriui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą dėl savo, atsarginio žaidėjo ar palydinčio asmens nekorektiško elgesio skiriama 60 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių, likus ne mažiau kaip 3 dienoms. Laiku nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:20. Nesumokėjus baudos iki antrų iš eilės pagal tvarkaraštį rungtynių, komandai antrą kartą įskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir ji pašalinama iš pirmenybių.

Nepriklausomai dėl kokių priežasčių komanda nebaigia pirmenybių arba yra pašalinama iš jų, sumokėtas starto mokestis negrąžinamas.

Pastaba: Aukščiau išvardintos nuobaudos už technines ar diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio, sukeltų pasekmių bei nusižengusio asmens elgesio po pražangos užfiksavimo ir nuobaudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo arba komandos pašalinimo iš pirmenybių.

Už gąsdinimą, daromą spaudimą arba agresyvų elgesį, kuris:
- nukreiptas prieš rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – bauda 50 EUR ir papildomai skiriama diskvalifikacija nuo 1 iki 3 rungtynių.
- nukreiptas prieš kitus asmenis – bauda 50 EUR ir papildoma diskvalifikacija 1 rungtynėms.

Už panaudotą smurtą prieš:
- rungtynių teisėjus arba sekretoriato darbuotojus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 10 rungtynių ir bauda komandai 145 EUR.
- varžovus rungtynių metu – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.
- varžovus iki rungtynių arba joms pasibaigus – nusižengusio asmens diskvalifikacija 5 rungtynėms ir bauda komandai 90 EUR.

Už kitus pažeidimus, kurie nėra išvardinti šiuose nuostatuose, baudas skiria KKML direktorius.

XIII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.
Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kaip galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresniajam teisėjui. Vyresnysis teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

Jeigu rungtynėms pasibaigus, komanda tebėra įsitikinusi, kad minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje, vadinamame “kapitono parašas protesto atveju”. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, jų oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

Sprendimą dėl protesto priima KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.

KKML DALYVIŲ PRIVATUMO POLITIKA IR TAISYKLĖS

Asmeninių duomenų viešinimas
Žaidėjai, registruodamiesi KKML interneto svetainėje, yra atsakingi už asmeninių duomenų (vardas, pavardė, gimimo data, ūgis ir svoris) bei vizualinės informacijos (asmeninė nuotrauka) tikslumą ir tikrovės atitinkamumą.

Jei žaidėją registruoja komandos vadovas ar treneris, jis yra atsakingas už anksčiau išvardintų žaidėjo asmeninių duomenų bei informacijos pateikimą ir jų tikslumą.

KKML negarantuoja dėl svetainėje pateiktos informacijos visapusiškumo, patikimumo, tikrumo ar neatitikimų.

KKML pasilieka teisę viešinti svetainėje esančią žaidėjų informaciją. Viešinami duomenys yra skirti tik informaciniams tikslams. Šie duomenys lygos svetainėje gali būti prieinami neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

Vaizdinės medžiagos viešinimas
Organizuodama viešus renginius, KKML pažymi, kad juose gali būti fiksuojama vaizdinė medžiaga:

 • fotografuojama;
 • filmuojama;
 • rodomos tiesioginės transliacijos KKML Interneto svetainėje ir/arba KKML Socialiniuose tinkluose.

Asmenys, aktyviai (žaidėjai, komandų treneriai, vadovai, aptarnaujantis personalas) ar pasyviai (žiūrovai, žaidėjus lydintys asmenys, tėvai, šeimos nariai) dalyvaujantys KKML organizuojamuose viešuose renginiuose, automatiškai sutinka su KKML vaizdinės medžiagos viešinimo taisyklėmis.

Vaizdo medžiaga (fotografijos, vaizdo įrašai, iš jų sumaketuoti kiti grafiniai ar video elementai) gali būti viešinama KKML Interneto svetainėje ir/arba KKML Socialinėse paskyrose neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

KKML viešinama vaizdo medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams, nesiekiant pažeisti dalyvių garbės ir orumo.

Socialiniai tinklai
KKML turi teisę informaciją viešinti savo socialiniuose tinkluose. Bet kokia KKML socialiniuose tinkluose viešinama informacinė arba vaizdinė medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams.

Šiuo metu KKML priklauso šios socialinių tinklų paskyros:

Visą informaciją, kurią vartotojai pateikia socialinės žiniasklaidos priemonėmis (įskaitant pranešimus, laukelių „Like“ ir „Follow“ naudojimą, bei kitą komunikaciją), kontroliuoja socialinio tinklo valdytojai.

Rekomenduojame perskaityti trečiųjų šalių privatumo pranešimus ir tiesiogiai susisiekti su paslaugų teikėjais, jei Jums kyla bet kokių klausimų dėl to, kaip jie naudoja Jūsų asmens duomenis.

„Facebook“ privatumo pranešimas;
„Instagram“ privatumo pranešimas;
„Youtube“ privatumo pranešimas.

Komentavimo taisyklės
KKML prižiūri vartotojų rašomus komentarus Interneto svetainėje ir Socialinių tinklų paskyrose bei pasilieka teisę redaguoti arba pašalinti netinkamus komentarus, kuriuose pažymima rasinė/religinė ar kitokia neapykanta, asmens orumo įžeidimas ar bet kokia kita informacija, prieštaraujanti Lietuvos Respublikos įstatymams bei teisės aktams.

Trečiosios šalies medžiaga ir svetainės
KKML interneto svetainėje arba socialiniuose tinkluose gali būti nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto svetaines arba socialinius tinklus. KKML lyga nėra atsakinga už tokių interneto svetainių ir socialinių tinklų turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo metodus.

KKML informacinėje medžiagoje gali būti informacijos, kurios šaltinis – trečiųjų šalių interneto svetainės. Medžiaga, paimta iš trečiosios šalies svetainės, bus atitinkamai pažymėta, be to, gali būti pateikiama nuoroda į pirminę interneto svetainę. KKML neprisiimame jokios atsakomybės nei už medžiagą, paimtą ar skelbiamą trečiosios šalies svetainėje, kuri yra pateikiama kaip nuoroda informacinėje medžiagoje, nei už tokios trečiosios šalies naudojamus asmens duomenis.

Lankytis trečiosios šalies svetainėje galite savo pačių rizika. Mes neprisiimame jokios tiesioginės ar netiesioginės atsakomybės nei už turinį, informacijos tikslumą ar nuomones, išreikštas tokiose svetainėse, nei už jose siūlomų prekių ir paslaugų kokybę.