Lygos

2021 m. Vasaros taurės NUOSTATAI

 2021 m.

Vasaros krepšinio taurės turnyras

NUOSTATAI

I.    Tikslas
Populiarinti krepšinį, paįvairinti žmonių laisvalaikį, sudaryti sąlygas krepšinio mėgėjų komandoms pasportuoti ir vasarą.

II.    Turnyro vykdymo vieta ir laikas
Turnyrą organizuoja Kauno krepšinio mėgėjų lyga, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius.

Turnyras vykdomas liepos-rugpjūčio mėnesiais dalyvaujančių komandų sporto salėse. Komandoms, neturinčioms sporto salių, namų rungtynėms salę už papildomą mokestį suteiks KKML.

Rungtynes galima perkelti iš nurodytos datos apie tai informuojant lygos vadovus ne vėliau, nei 24 val. iki rungtynių pradžios. Pakeitimai įmanomi tik varžovams sutinkant. Taikomi tokie rungtynių perkėlimo mokesčiai:

  • Likus 1-2 paroms iki rungtynių pradžios: 75.00 €;
  • Likus 3-5 paroms iki rungtynių pradžios: 50.00 €;

Likus mažiau nei 24 val. iki rungtynių pradžios datos pakeitimas negalimas. Išskyrus nuo organizatorių, rengėjų bei komandos nepriklausančios force majeure taisyklės.

III.    Turnyro komandos
Turnyre gali dalyvauti mėgėjiškos krepšinio komandos.

IV.    Turnyro žaidėjai
Turnyre gali dalyvauti tik krepšininkai mėgėjai pagal pasibaigusio 2020-2021 metų sezono duomenis.

Krepšininkai, praėjusiame sezone žaidę užsienio klubuose (nesvarbu šalis ir lyga), LKL, NKL žaisti negali.

Iš praėjusio sezono RKL komandų vienoje Vasaros taurės turnyro komandoje gali būti registruoti ne daugiau kaip du krepšininkai, 2020-2021 m. sezone atstovavusioje RKL komandoje turėję ne didesnį kaip 6 naudingumo balų koeficientą arba vienas krepšininkas, nepriklausomai nuo naudingumo koeficiento.

Jokie meistriškumo apribojimai netaikomi krepšininkams, gimusiems 2004 m. ir jaunesniems.

Kiekvienos komandos vadovas (treneris) atsako už žaidėjo meistriškumo statusą.

V.    Turnyro vykdymo tvarka
Pirmame etape komandos pogrupiuose sužaidžia vieno rato susitikimus.

Antrame etape vyksta atkrintamosios varžybos, kuriose toliau kovas tęsia visos 12 komandų. Atkrintamųjų etape žaidžiama vieno minuso sistema.

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia:

Finale žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

VI.    Komandų ir žaidėjų registracija
Komandos dalyvauti turnyre registruojamos iki š. m. liepos 18 dienos. Komandoje galima registruoti ne daugiau 16 žaidėjų. Iki liepos 18 dienos žaidėjai registruojami nemokamai. Po liepos 18 d. iki pirmų komandos rungtynių nemokama registracija taikoma tik 12 komandos žaidėjų. Registruojant žaidėjus po pirmų sužaistų komandos rungtynių iki registracijos pabaigos kiekvienam naujai registruojamam žaidėjui taikoma 20 € mokestis.

ATSISIŲSTI PRAŠYMO FORMĄ
ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ

Antrame etape – atkrintamosiose varžybose komandai galės atstovauti tik tie žaidėjai, kurie bus sužaidę bent vienas pogrupio rungtynes. Krepšininkas laikomas sužaidusiu rungtynes, jei yra užregistruotas rungtynių protokole ir pabuvojo aikštelėje rungtynių metu. Medicininės pažymos ir kiti raštai, bandantys pateisinti nesužaistas rungtynes - negalioja.

Vienai iš komandų neatvykus į rungtynes, kitos komandos žaidėjams, įtrauktiems į rungtynių  protokolą, užskaitomos sužaistos rungtynės.

VII.    Reikalavimai komandoms, jų vadovams
Komandų vadovai atsako už žaidėjų sveikatą, fizinę būklę ir laikymąsi visų SAM rekomendacijų dėl Covid-19 viruso grėsmių. Turnyro organizatoriai neatsakingi už krepšininkų sveikatos sutrikimus turnyro metu.

VIII.    Komandų priėmimo tvarka
Komandos, žaidžiančios rungtynes namuose, t. y. tvarkaraštyje nurodytos pirmomis, privalo paruošti sekretoriatui darbo vietą, varžybinį kamuolį (pirmenybė teikiama „Spalding“ kamuoliams),  turėti salėje sukomplektuotą vaistinėlę ir esant reikalui suteikti susižeidusiam krepšininkui medicininę pagalbą. Apšilimui komandos privalo turėti savo kamuolius.

IX.    Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas
Vasaros taurės turnyre teisėjaus licencijuoti Kauno krepšinio teisėjai ir sekretoriato darbuotojai.

Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius.

X.    Apdovanojimai
Apdovanojimus turnyre gauna 1-3 vietas užėmusios komandos bei geriausi turnyro žaidėjai.

XI.    Komandinis starto mokestis
Turnyro dalyviams nustatytas starto mokestis 250 eurų. Jį privaloma sumokėti iki liepos 18 d.

Komandos vadovas asmeniškai atsako už savalaikį ir pilną dalyvio mokesčio mokėjimą.

Komandoms, neturinčioms sporto salių, namų rungtynėms salę už papildomą mokestį suteikia Kauno krepšinio mėgėjų lyga.

Komandos, namų rungtynes žaidžiančios už Kauno miesto ribų, atvykstančiam personalui kompensuoja kelionės išlaidas už kuro sąnaudas, priklausomai nuo atstumo (10 l. 95 kuro/100 km.).

KKML rekvizitai:
Asociacija Kauno krepšinio mėgėjų lyga
Įmonės kodas 193142347
A/S LT 76 7300 0100 0226 1213
"Swedbank", AB

XII.    Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka

  • Žaidėjas, rungtynių metu gavęs techninę pražangą, baudžiamas 15 eurų bauda.
  • Žaidėjas, gavęs diskvalifikacinę pražangą, baudžiamas 50 eurų bauda.
  • Komandos treneriui, gavus techninę pražangą dėl savo arba komandos palydovų ir atsarginių žaidėjų elgesio, skiriama 20 eurų bauda.
  • Treneriui, gavus diskvalifikacinę pražangą, skiriama 50 eurų bauda.

Komandai, neatvykusiai į rungtynes, skiriama 50 eurų bauda.

Visas baudas privaloma sumokėti bankiniu pavedimu pagal nurodytus KKML rekvizitus likus ne mažiau kaip 24 val.  iki sekančių komandos rungtynių. Įmokos paskirtyje nurodyti komandą, vardą bei pavardę. Nesumokėjus laiku baudos, komanda diskvalifikuojama iš turnyro.

XIII. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.
Protestas priimamas laikantis FIBA patvirtintų tarptautinių krepšinio taisyklių bei įmokėjus 100 eurų garantinį mokestį. Sprendimą dėl protesto priima KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.

KKML DALYVIŲ PRIVATUMO POLITIKA IR TAISYKLĖS

Asmeninių duomenų viešinimas
Žaidėjai, registruodamiesi KKML interneto svetainėje, yra atsakingi už asmeninių duomenų (vardas, pavardė, gimimo data, ūgis ir svoris) bei vizualinės informacijos (asmeninė nuotrauka) tikslumą ir tikrovės atitinkamumą.

Jei žaidėją registruoja komandos vadovas ar treneris, jis yra atsakingas už anksčiau išvardintų žaidėjo asmeninių duomenų bei informacijos pateikimą ir jų tikslumą.

KKML negarantuoja dėl svetainėje pateiktos informacijos visapusiškumo, patikimumo, tikrumo ar neatitikimų.

KKML pasilieka teisę viešinti svetainėje esančią žaidėjų informaciją. Viešinami duomenys yra skirti tik informaciniams tikslams. Šie duomenys lygos svetainėje gali būti prieinami neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

Vaizdinės medžiagos viešinimas
Organizuodama viešus renginius, KKML pažymi, kad juose gali būti fiksuojama vaizdinė medžiaga:

  • fotografuojama;
  • filmuojama;
  • rodomos tiesioginės transliacijos KKML Interneto svetainėje ir/arba KKML Socialiniuose tinkluose.

Asmenys, aktyviai (žaidėjai, komandų treneriai, vadovai, aptarnaujantis personalas) ar pasyviai (žiūrovai, žaidėjus lydintys asmenys, tėvai, šeimos nariai) dalyvaujantys KKML organizuojamuose viešuose renginiuose, automatiškai sutinka su KKML vaizdinės medžiagos viešinimo taisyklėmis.

Vaizdo medžiaga (fotografijos, vaizdo įrašai, iš jų sumaketuoti kiti grafiniai ar video elementai) gali būti viešinama KKML Interneto svetainėje ir/arba KKML Socialinėse paskyrose neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

KKML viešinama vaizdo medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams, nesiekiant pažeisti dalyvių garbės ir orumo.

Socialiniai tinklai
KKML turi teisę informaciją viešinti savo socialiniuose tinkluose. Bet kokia KKML socialiniuose tinkluose viešinama informacinė arba vaizdinė medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams.

Šiuo metu KKML priklauso šios socialinių tinklų paskyros:

Visą informaciją, kurią vartotojai pateikia socialinės žiniasklaidos priemonėmis (įskaitant pranešimus, laukelių „Like“ ir „Follow“ naudojimą, bei kitą komunikaciją), kontroliuoja socialinio tinklo valdytojai.

Rekomenduojame perskaityti trečiųjų šalių privatumo pranešimus ir tiesiogiai susisiekti su paslaugų teikėjais, jei Jums kyla bet kokių klausimų dėl to, kaip jie naudoja Jūsų asmens duomenis.

„Facebook“ privatumo pranešimas;
„Instagram“ privatumo pranešimas;
„Youtube“ privatumo pranešimas.

Komentavimo taisyklės
KKML pasilieka teisę redaguoti arba pašalinti Interneto svetainėje ir Socialinių tinklų paskyrose vartotojų rašomus netinkamus komentarus, kuriuose pažymima rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, asmens orumo įžeidimas ar bet kokia kita informacija, prieštaraujanti Lietuvos Respublikos įstatymams bei teisės aktams.

Trečiosios šalies medžiaga ir svetainės
KKML interneto svetainėje arba socialiniuose tinkluose gali būti nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto svetaines arba socialinius tinklus. KKML lyga nėra atsakinga už tokių interneto svetainių ir socialinių tinklų turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo metodus.

KKML informacinėje medžiagoje gali būti informacijos, kurios šaltinis – trečiųjų šalių interneto svetainės. Medžiaga, paimta iš trečiosios šalies svetainės, bus atitinkamai pažymėta, be to, gali būti pateikiama nuoroda į pirminę interneto svetainę. KKML neprisiimame jokios atsakomybės nei už medžiagą, paimtą ar skelbiamą trečiosios šalies svetainėje, kuri yra pateikiama kaip nuoroda informacinėje medžiagoje, nei už tokios trečiosios šalies naudojamus asmens duomenis.

Lankytis trečiosios šalies svetainėje galite savo pačių rizika. Mes neprisiimame jokios tiesioginės ar netiesioginės atsakomybės nei už turinį, informacijos tikslumą ar nuomones, išreikštas tokiose svetainėse, nei už jose siūlomų prekių ir paslaugų kokybę.