Lygos

2018-2019 m. 2009 m. ir jaun. grupės NUOSTATAI

 2018-2019 m. sezonas

KKML vaikų berniukų, gimusių 2009 metais ir jaunesnių, pirmenybių vykdymo

NUOSTATAI

 

I. Tikslas ir uždaviniai.

 • Populiarinti krepšinį moksleivių tarpe.
 • Skatinti krepšinio mokyklų tarpusavio bendradarbiavimą.
 • Išaiškinti stipriausias šio amžiaus Kauno miesto krepšinio mėgėjų komandas.
 • Siekti, kad žiniasklaidos priemonės skelbtų kuo daugiau informacijos apie KKML šios amžiaus grupės pirmenybėse dalyvaujančias komandas ir jas atstovaujančius žaidėjus.

II. Pirmenybių vykdymas ir vadovavimas.
KKML šios amžiaus grupės pirmenybes organizuoja Kauno krepšinio mėgėjų lyga, o vykdymą koordinuoja KKML direktorius. Pirmenybių vyr. teisėjas R. Navickas, vyr. sekretorė R. Mikalskienė.

Kontaktai: tel. 8-698-14300,  8-684-38738.

el. p. kkml.kaunas@gmail.com, internetinis puslapis www.kkml.lt.

III. Pirmenybių vykdymo vieta ir laikas.
Pirmenybės vykdomos 2018 m. spalio – 2019 m. kovo mėnesiais visų dalyvaujančių komandų turimose arba nuomojamose sporto salėse. Rungtynes komandos privalo sužaisti nurodytą savaitę pagal tvarkaraštį. Už rungtynių laiko ir vietos suderinimą atsakinga komanda, tvarkaraštyje nurodyta pirma. Dėl ypatingai svarbių priežasčių rungtynių nukėlimas galimas tik susitarus su kitos komandos treneriu bei informavus KKML administraciją. Bet kuriuo atveju rungtynės turi būti sužaistos ne vėliau kaip numatytą atidėtų rungtynių savaitę, kitaip laiku nesužaistų rungtynių rezultatas bus 0:20 arba 20:0 (priklausomai dėl kurios komandos kaltės liko nesužaistos rungtynės).

Dėmesio: Ne Kauno miesto komandos, užsiregistravusius dalyvauti KKML pirmenybėse, visas rungtynes žaidžia išvykose (t. y. Kauno mieste).

KKML vyr. sekretorę apie laiko ir vietos suderinimą informuoti pirmadieniais - penktadieniais 10-13 val. tel. 8-684-38738. Užsakymas teisėjų ir sekretorių paskyrimui priimamas ne vėliau kaip likus 3 dienoms iki rungtynių.

IV. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos.
Šios amžiaus grupės pirmenybėse kviečiamos dalyvauti visų Kauno miesto ir artimiausių rajonų krepšinio mokyklų komandos.

V. Pirmenybėse dalyvaujantys žaidėjai.
KKML vaikų, gim. 2009 m. ir jaunesniais, grupės pirmenybėms kiekviena komanda gali nemokai registruoti 20 žaidėjų. Išnaudojus 20 žaidėjų limitą, papildomo žaidėjo registravimo mokestis - 10 eurų, jeigu tik nepasibaigęs naujų žaidėjų registravimo laikas. Registracija baigiama vasario 1 dieną. Komandos vardinėje paraiškoje gali būti ne daugiau 24 žaidėjų.

Perėjimas iš komandos į komandą sezono metu galimas tik vieną kartą. Perėjimo mokestis – 20 eurų.

VI. Pirmenybių vykdymo tvarka.
Pirmame etape - komandos tarpusavyje sužaidžia vieną ratą.

Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą (0:20) arba dėl kitų priežasčių, gavus techninį pralaimėjimą (0:20), skiriama 0 taškų bei komanda baudžiama 50 eurų bauda. Baudą privaloma sumokėti ne vėliau kaip likus vienai dienai iki sekančių rungtynių. Komanda, antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba dėl kitų priežasčių pralaimėjusi antrą kartą 0:20, šalinama iš pirmenybių. Komandos pašalinimas iš pirmenybių, neatleidžia jos nuo nesumokėto starto mokesčio.

Antrame etape – komandos žaidžia grupėse dėl 1-5 vietų ir 6-10 vietų. Žaidžiamas vienas ratas. Pirmo etapo tarpusavio rezultatai užskaitomi.

Trečias etapas - prasideda atkrintamosios varžybos, kuriose dalyvauja 1-6 vietas antrame etape užėmusios komandos. 1-2 vietas antrame etape iškovojusios komandos iš karto patenka į pusfinalį, o ketvirtfinalyje varžosi 3-6 vietas užėmusios ekipos.

Ketvirtfinalyje iki dviejų pergalių žaidžia 3-6 ir 4-5 vietas užėmusios komandos. Porų nugalėtojai patenka į pusfinalį.

Pusfinalyje iki dviejų pergalių žaidžia 1v. – (4-5 vietos) ir 2v. – (3-6 vietos).

Ketvirtfinalyje ir pusfinalyje pirmosios ir, jeigu reikia, trečiosios rungtynės vyksta aukštesnę vietą reguliariajame sezone užėmusios komandos sporto salėje.

Finale porose žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia:

Visos komandos, dalyvaujančios čempionate, žaidžia vadovaujantis FIBA tarptautinėmis krepšinio taisyklėmis su išlygomis, kurios patvirtintos vaikų amžiaus grupės čempionatuose. 

VII. Komandų registracija, paraiškos.
Komandų registracija vyksta iki rugsėjo 22 dienos. Komandai įregistruoti užtenka el. paštu arba faksu atsiųsti krepšinio m-klos vadovo arba komandos trenerio pasirašytą raštą/prašymą dėl komandos dalyvavimo šios amžiaus grupės pirmenybėse bei įmokėti 200 EUR garantinį mokestį. Rašte nurodyti komandos trenerio vardą, pavardę, kontaktinį tel., el. paštą, faksą.

Vardines paraiškas komandos privalo atsiųsti el. paštu kkml.kaunas@gmail.com iki rugsėjo 25 d.

ATSISIŲSTI VARDINĖS PARAIŠKOS ŠABLONĄ

KKML rekvizitai:
Asociacija Kauno krepšinio mėgėjų lyga
Įmonės kodas 193142347
A/S LT 76 7300 0100 0226 1213
"Swedbank", AB

VIII. Komandinis dalyvio mokestis.
Komanda, dalyvaujanti KKML šios amžiaus grupės pirmenybėse turi sumokėti 460 EUR dalyvio mokestį (į šią sumą įskaičiuota 20 dalyvių). Išnaudojus 20 žaidėjų limitą - dalyvio mokestis – 10 EUR.

Garantinis mokestis įskaitomas į šią sumą. Dalyvio mokestį privaloma sumokėti ne vėliau, kaip iki spalio 15 dienos.

 Komandos vadovas asmeniškai atsako už savalaikį ir pilną dalyvio mokesčio mokėjimą.

IX. Pirmenybių teisėjai, sekretoriatas.
KKML šios amžiaus grupės pirmenybėms teisėjauja Kauno krepšinio teisėjų klubo teisėjai ir sekretoriato darbuotojai.
Rungtynėms aptarnauti skiriami du aikštės teisėjai ir vienas sekretoriato darbuotojas. Teisėjų ir sekretoriato darbui vadovauja KKML direktorius.

X. Apdovanojimai.
Pasibaigus pirmenybėms komandinius apdovanojimus (taures) gauna 1–3 vietas iškovojusios komandos. Asmeniškai apdovanojami komandų prizininkių žaidėjai (ne daugiau kaip 20 krepšininkų), treneris ir vadovas.

XI. Komandų priėmimo tvarka.
Priimanti komanda (žaidžianti namuose) privalo:

 • paruošti darbo vietą sekretoriatui (stalas, kėdės).
 • esant salėje švieslentei priimanti komanda atsako už jos naudojimą.
 • apšilimo metu suteikti svečių komandai 1-2 kamuolius, tarp kurių turi būti varžybinis kamuolys; pirmenybė teikiama “Spalding” firmos kamuoliams.

XII. Reikalavimai komandoms, jų vadovams.

 • Komandos privalo rungtynių metu vilkėti tvarkingomis, vienodomis trumpomis aprangomis su numeriais.
 • Komandų vadovai atsako už žaidėjų fizinę būklę ir sveikatos stovį.
 • KKML šios amžiaus grupės pirmenybių organizatoriai neatsako už žaidėjų fizinę būklę, sveikatos sutrikimus čempionato metu.

XIII. Baudos. Jų skyrimo ir mokėjimo tvarka.
Techninės pražangos
Žaidėjas, gavęs techninę pražangą, sumoka 5 EUR arba praleidžia rungtynes (artimiausias pagal tvarkaraštį). Jeigu žaidėjas įregistruojamas ir žaidžia artimiausias pagal tvarkaraštį rungtynes, komandai tose rungtynėse bet kuriuo atveju užskaitomas pralaimėjimas 0:20, ir už rungtynes komanda taško negauna.

Treneriui arba vadovui, gavusiam techninę pražangą skiriama 10 EUR bauda. Baudą privaloma sumokėti iki artimiausių pagal tvarkaraštį rungtynių. Nesumokėjus baudos, komandai artimiausiose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir už rungtynes komanda taško negauna.

Diskvalifikacinės pražangos
Žaidėjas, gavęs diskvalifikacinę pražangą, sumoka 10 EUR arba praleidžia dvi artimiausias rungtynes pagal tvarkaraštį. Jei vienose iš dviejų artimiausių rungtynių žaidėjas įregistruojamas ir žaidžia, komandai tose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir už rungtynes komanda taško negauna.

Treneriui arba vadovui, gavusiam diskvalifikacinę pražangą, skiriama 30 EUR bauda, kurią privaloma sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tvarkaraštį. Nesumokėjus laiku baudos, komandai artimiausiose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir komanda taško negauna.

Dėl bet kurių priežasčių komandai antrą kartą per sezoną užskaičius pralaimėjimą 0:20, ji automatiškai šalinama iš pirmenybių.

Pastaba: Aukščiau nurodytos nuobaudos už technines ir diskvalifikacines pražangas yra minimalios ir priklausomai nuo pražangos pobūdžio bei nusižengusiojo asmens elgesio po baudos paskyrimo, gali būti žymiai griežtesnės iki žaidėjo pašalinimo iš pirmenybių.

Už grasinamus arba smurto panaudojimą prieš oficialius rungtynių asmenis (teisėjus, sekretoriatą), komanda gali būti nubausta nuo 30 EUR iki 90 EUR bauda arba pašalinta iš pirmenybių. Galutinį sprendimą priima KKML direktorius.

Apie nuobaudų taikymą komandoms, pažeidusioms nuostatus:
Išaiškinus, jog rungtynėse komandai atstovavo vyresnis amžiumi negu leidžia nuostatai žaidėjas - jai tose rungtynėse užskaitomas pralaimėjimas 0:20 ir komandos treneriui skiriama 30 EUR bauda, kurią privalo sumokėti iki artimiausių rungtynių pagal tos komandos tvarkaraštį. Jeigu panašus atvejis užfiksuojamas antrą kartą, komanda šalinama iš pirmenybių.

XIV. Protestas. Jo padavimo ir svarstymo tvarka.
Jeigu komanda mano, kad rungtynių metu jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu ji turi elgtis taip:

 • Komandos kapitonas tik pasibaigus rungtynėms turi pranešti vyresniajam teisėjui, kad komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo langelyje vadinamame „Kapitono parašas protesto atveju“.

Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKML direktorių. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKML direktoriui pateikti protesto tekstą ir įmokėti 30 EUR mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Nepateikus piniginio užstato, joks protestas nepriimamas ir nesvarstomas.

Sprendimą dėl protesto priima KKML direktorius per artimiausias tris darbo dienas.

KKML DALYVIŲ PRIVATUMO POLITIKA IR TAISYKLĖS

Asmeninių duomenų viešinimas
Žaidėjai, registruodamiesi KKML interneto svetainėje, yra atsakingi už asmeninių duomenų (vardas, pavardė, gimimo data, ūgis ir svoris) bei vizualinės informacijos (asmeninė nuotrauka) tikslumą ir tikrovės atitinkamumą.

Jei žaidėją registruoja komandos vadovas ar treneris, jis yra atsakingas už anksčiau išvardintų žaidėjo asmeninių duomenų bei informacijos pateikimą ir jų tikslumą.

KKML negarantuoja dėl svetainėje pateiktos informacijos visapusiškumo, patikimumo, tikrumo ar neatitikimų.

KKML pasilieka teisę viešinti svetainėje esančią žaidėjų informaciją. Viešinami duomenys yra skirti tik informaciniams tikslams. Šie duomenys lygos svetainėje gali būti prieinami neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

Vaizdinės medžiagos viešinimas
Organizuodama viešus renginius, KKML pažymi, kad juose gali būti fiksuojama vaizdinė medžiaga:

 • fotografuojama;
 • filmuojama;
 • rodomos tiesioginės transliacijos KKML Interneto svetainėje ir/arba KKML Socialiniuose tinkluose.

Asmenys, aktyviai (žaidėjai, komandų treneriai, vadovai, aptarnaujantis personalas) ar pasyviai (žiūrovai, žaidėjus lydintys asmenys, tėvai, šeimos nariai) dalyvaujantys KKML organizuojamuose viešuose renginiuose, automatiškai sutinka su KKML vaizdinės medžiagos viešinimo taisyklėmis.

Vaizdo medžiaga (fotografijos, vaizdo įrašai, iš jų sumaketuoti kiti grafiniai ar video elementai) gali būti viešinama KKML Interneto svetainėje ir/arba KKML Socialinėse paskyrose neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

KKML viešinama vaizdo medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams, nesiekiant pažeisti dalyvių garbės ir orumo.

Socialiniai tinklai
KKML turi teisę informaciją viešinti savo socialiniuose tinkluose. Bet kokia KKML socialiniuose tinkluose viešinama informacinė arba vaizdinė medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams.

Šiuo metu KKML priklauso šios socialinių tinklų paskyros:

Visą informaciją, kurią vartotojai pateikia socialinės žiniasklaidos priemonėmis (įskaitant pranešimus, laukelių „Like“ ir „Follow“ naudojimą, bei kitą komunikaciją), kontroliuoja socialinio tinklo valdytojai.

Rekomenduojame perskaityti trečiųjų šalių privatumo pranešimus ir tiesiogiai susisiekti su paslaugų teikėjais, jei Jums kyla bet kokių klausimų dėl to, kaip jie naudoja Jūsų asmens duomenis.

„Facebook“ privatumo pranešimas;
„Instagram“ privatumo pranešimas;
„Youtube“ privatumo pranešimas.

Komentavimo taisyklės
KKML prižiūri vartotojų rašomus komentarus Interneto svetainėje ir Socialinių tinklų paskyrose bei pasilieka teisę redaguoti arba pašalinti netinkamus komentarus, kuriuose pažymima rasinė/religinė ar kitokia neapykanta, asmens orumo įžeidimas ar bet kokia kita informacija, prieštaraujanti Lietuvos Restublikos įstatymams bei teisės aktams.

Trečiosios šalies medžiaga ir svetainės
KKML interneto svetainėje arba socialiniuose tinkluose gali būti nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto svetaines arba socialinius tinklus. KKML lyga nėra atsakinga už tokių interneto svetainių ir socialinių tinklų turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo metodus.

KKML informacinėje medžiagoje gali būti informacijos, kurios šaltinis – trečiųjų šalių interneto svetainės. Medžiaga, paimta iš trečiosios šalies svetainės, bus atitinkamai pažymėta, be to, gali būti pateikiama nuoroda į pirminę interneto svetainę. KKML neprisiimame jokios atsakomybės nei už medžiagą, paimtą ar skelbiamą trečiosios šalies svetainėje, kuri yra pateikiama kaip nuoroda informacinėje medžiagoje, nei už tokios trečiosios šalies naudojamus asmens duomenis.

Lankytis trečiosios šalies svetainėje galite savo pačių rizika. Mes neprisiimame jokios tiesioginės ar netiesioginės atsakomybės nei už turinį, informacijos tikslumą ar nuomones, išreikštas tokiose svetainėse, nei už jose siūlomų prekių ir paslaugų kokybę.