Lygos

2018-2019 m. BLM NUOSTATAI

 2018- 2019 m.

KAUNO BENDROJO LAVINIMO MOKYKLŲ (BLM)

KREPŠINIO ČEMPIONATAS

NUOSTATAI

 

I.TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

  • Išaiškinti stipriausias Kauno miesto bendrojo lavinimo mokyklų/gimnazijų vaikinų komandas.
  • Populiarinti krepšinį tarp moksleivių.
  • Tobulinti sportinį meistriškumą, skatinti moksleivius sistemingai treniruotis, garbingai atstovauti savo mokyklą krepšinio varžybose.

II. VADOVAVIMAS
Kauno bendrojo lavinimo mokyklų (BLM) varžybas organizuoja Kauno krepšinio mėgėjų lyga (KKML)
Varžybų direktorius – Kauno krepšinio mėgėjų lygos direktorius Rimas Navickas, kuris priima visus sprendimus, susijusius su nuostatuose nenumatytais atvejais, vyr. sekretorė R. Mikalskienė.

Kontaktai: tel. 8-698-14300, 8 -684 38738

el. p. kkml.kaunas@gmail.com, internetinis puslapis www.kkml.lt.

III. DALYVIAI
Varžybose gali dalyvauti visų Kauno miesto bendrojo lavinimo mokyklų/gimnazijų komandos.

IV. VARŽYBŲ VYKDYMO LAIKAS IR VIETA
Varžybos vykdomos pirmadieniais – penktadieniais visų turnyre dalyvaujančių komandų sporto salėse.

V. VARŽYBŲ VYKDYMO SISTEMA
Pirmame etape  komandos žaidžia vieno rato susitikimus “A” ir „B“ pogrupiuose.

Už pergalę komandai skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1 taškas, už neatvykimą – 0 taškų bei įskaitomas rezultatas 0:20. Komanda antrą kartą neatvykusi į rungtynes arba antrą kartą dėl bet kurios kitos priežasties pralaimėjusi 0:20, šalinama iš pirmenybių.

Antrame etape  pagal pogrupiuose užimtas vietas komandos žaidžia dėl 1-4 vietų (1-2 pogrupių komandos), dėl 5-9 vietų (likusios pogrupių komandos). Grupėse žaidžiamas vienas ratas.

Komandoms, patekusioms į grupes iš to paties pirmo etapo pogrupio, tarpusavio rezultatai užskaitomi.

Trečias etapas- prasideda atkrintamosios varžybos, kuriose dalyvauja 1-6 vietas antrame etape užėmusios komandos.

1-2 vietas antrame etape iškovojusios komandos iš karto patenka į pusfinalį, o ketvirtfinalyje varžosi 3-6 vietas užėmusios ekipos.

Ketvirtfinalyje ir pusfinalyje žaidžiamos vienos rungtynės aukštesnę vietą užėmusios komandos sporto salėje arba organizatorių paskirtoje sporto salėje.

Finale porose žaidžiamos vienos rungtynės KKML direktoriaus paskirtoje sporto salėje.

Atkrintamųjų varžybų schemą rasite čia.

VI. KOMANDŲ IR ŽAIDĖJŲ REGISTRAVIMAS
Varžybose dalyvaujančios komandos iki 2018 m. spalio 3 d. pristato į Kauno krepšinio mėgėjų lygą (V. Krėvės pr. 53-213, Kaunas) arba el. paštu kkml.kaunas@gmail.com preliminarią komandos paraišką.

Atsisiųsti preliminarios paraiškos šabloną

Vardines paraiškas reikės pateikti ne vėliau kaip likus 5 dienoms iki pirmųjų komandos rungtynių.
Vardinėse komandų paraiškose privalo būti nurodyta žaidėjo vardas, pavardė, pilna gimimo data, ūgis, komandos trenerių vardai ir pavardės, gydytojo vizos, leidžiančios moksleiviams sportuoti. Paraišką pasirašo mokyklos direktorius ir komandos vyr. treneris.
Komanda paraiškoje gali registruoti 16 žaidėjų.

Atsisiųsti vardinės paraiškos šabloną

Kiekvienose rungtynėse protokole leidžiama registruoti 12 žaidėjų. Komandos prieš rungtynes privalo turėti savo komandos paraišką ir pateikti ją rungtynių sekretoriui ne vėliau kaip 20 minučių prieš rungtynes.

VII. RUNGTYNIŲ DATOS IR LAIKO REGISTRAVIMAS, KEITIMAS
Rungtynes komandos privalo sužaisti nurodytą savaitę pagal tvarkaraštį. Už rungtynių laiko ir vietos suderinimą atsakinga komanda, tvarkaraštyje nurodyta pirma. Dėl ypatingai svarbių priežasčių rungtynių nukėlimas galimas tik susitarus su kitos komandos treneriu bei informavus lygos administraciją. Bet kuriuo atveju rungtynės turi būti sužaistos ne vėliau kaip numatytą atidėtų rungtynių savaitę, kitaip laiku nesužaistų rungtynių rezultatas bus 0:20 arba 20:0 (priklausomai dėl kurios komandos kaltės liko nesužaistos rungtynės).

KKML vyr. sekretorę apie laiko ir vietos suderinimą informuoti pirmadieniais - penktadieniais 11-13 val. tel. 8-684-38738. Užsakymas teisėjų ir sekretorių paskyrimui priimamas ne vėliau kaip likus 3 dienoms iki rungtynių.

VIII. NUOBAUDOS
Techninės pražangos
Žaidėjui ar treneriui, gavus techninę pražangą, skiriama 10 EUR bauda. Toliau tęsti varžybas krepšininkas ar treneris galės tik sumokėjęs baudą.

Diskvalifikacinės pražangos.
Žaidėjui, gavus diskvalifikacinę pražangą, skiriama 20 EUR bauda ir jis turi praleisti 1 artimiausias pagal tvarkaraštį rungtynes. Toliau tęsti varžybas nubaustas žaidėjas galės tik sumokėjęs baudą.

Treneriui, gavus diskvalifikacinę pražangą, skiriama 30 REUR bauda. 

IX. TEISĖJAVIMAS
Kiekvienoms rungtynėms varžybų organizatoriai skiria po du licencijuotus aikštės teisėjus, pasirūpina sekretoriatu. Medicinos ir  kitu aptarnaujančiu personalu pasirūpina priimanti komanda.

X. DALYVIO MOKESTIS
Visos komandos, norinčios dalyvauti BLM čempionate, turi sumokėti dalyvio mokestį – 170 EUR.

Dalyvio mokestis iki 2018 m. spalio 3 dienos turi būti pervestas į:

Gavėjas:
Asociacija Kauno krepšinio mėgėjų lyga
V. Krėvės pr. 53-213, LT-50358 Kaunas
Įmonės kodas 193142347
Bankas: AB „Swedbank“
Atsiskaitomoji sąskaita: LT76 7300 0100 0226 1213

Dėl sąskaitos-faktūros išrašymo kreiptis tel. +370 698 14300, direktorius Rimas Navickas

XI. APDOVANOJIMAI
Čempionato komandos prizininkės bus apdovanotos taurėmis, žaidėjai medaliais, geriausieji čempionato žaidėjai specialiais prizais. Taip pat komandos prizininkės bus apdovanotos rėmėjų  ir KKML įsteigtais prizais.

KKML DALYVIŲ PRIVATUMO POLITIKA IR TAISYKLĖS

Asmeninių duomenų viešinimas
Žaidėjai, registruodamiesi KKML interneto svetainėje, yra atsakingi už asmeninių duomenų (vardas, pavardė, gimimo data, ūgis ir svoris) bei vizualinės informacijos (asmeninė nuotrauka) tikslumą ir tikrovės atitinkamumą.

Jei žaidėją registruoja komandos vadovas ar treneris, jis yra atsakingas už anksčiau išvardintų žaidėjo asmeninių duomenų bei informacijos pateikimą ir jų tikslumą.

KKML negarantuoja dėl svetainėje pateiktos informacijos visapusiškumo, patikimumo, tikrumo ar neatitikimų.

KKML pasilieka teisę viešinti svetainėje esančią žaidėjų informaciją. Viešinami duomenys yra skirti tik informaciniams tikslams. Šie duomenys lygos svetainėje gali būti prieinami neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

Vaizdinės medžiagos viešinimas
Organizuodama viešus renginius, KKML pažymi, kad juose gali būti fiksuojama vaizdinė medžiaga:

  • fotografuojama;
  • filmuojama;
  • rodomos tiesioginės transliacijos KKML Interneto svetainėje ir/arba KKML Socialiniuose tinkluose.

Asmenys, aktyviai (žaidėjai, komandų treneriai, vadovai, aptarnaujantis personalas) ar pasyviai (žiūrovai, žaidėjus lydintys asmenys, tėvai, šeimos nariai) dalyvaujantys KKML organizuojamuose viešuose renginiuose, automatiškai sutinka su KKML vaizdinės medžiagos viešinimo taisyklėmis.

Vaizdo medžiaga (fotografijos, vaizdo įrašai, iš jų sumaketuoti kiti grafiniai ar video elementai) gali būti viešinama KKML Interneto svetainėje ir/arba KKML Socialinėse paskyrose neribotą laiką iki atskiro sprendimo.

KKML viešinama vaizdo medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams, nesiekiant pažeisti dalyvių garbės ir orumo.

Socialiniai tinklai
KKML turi teisę informaciją viešinti savo socialiniuose tinkluose. Bet kokia KKML socialiniuose tinkluose viešinama informacinė arba vaizdinė medžiaga yra skirta tik informaciniams ir/arba reklaminiams tikslams.

Šiuo metu KKML priklauso šios socialinių tinklų paskyros:

Visą informaciją, kurią vartotojai pateikia socialinės žiniasklaidos priemonėmis (įskaitant pranešimus, laukelių „Like“ ir „Follow“ naudojimą, bei kitą komunikaciją), kontroliuoja socialinio tinklo valdytojai.

Rekomenduojame perskaityti trečiųjų šalių privatumo pranešimus ir tiesiogiai susisiekti su paslaugų teikėjais, jei Jums kyla bet kokių klausimų dėl to, kaip jie naudoja Jūsų asmens duomenis.

„Facebook“ privatumo pranešimas;
„Instagram“ privatumo pranešimas;
„Youtube“ privatumo pranešimas.

Komentavimo taisyklės
KKML prižiūri vartotojų rašomus komentarus Interneto svetainėje ir Socialinių tinklų paskyrose bei pasilieka teisę redaguoti arba pašalinti netinkamus komentarus, kuriuose pažymima rasinė/religinė ar kitokia neapykanta, asmens orumo įžeidimas ar bet kokia kita informacija, prieštaraujanti Lietuvos Restublikos įstatymams bei teisės aktams.

Trečiosios šalies medžiaga ir svetainės
KKML interneto svetainėje arba socialiniuose tinkluose gali būti nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto svetaines arba socialinius tinklus. KKML lyga nėra atsakinga už tokių interneto svetainių ir socialinių tinklų turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo metodus.

KKML informacinėje medžiagoje gali būti informacijos, kurios šaltinis – trečiųjų šalių interneto svetainės. Medžiaga, paimta iš trečiosios šalies svetainės, bus atitinkamai pažymėta, be to, gali būti pateikiama nuoroda į pirminę interneto svetainę. KKML neprisiimame jokios atsakomybės nei už medžiagą, paimtą ar skelbiamą trečiosios šalies svetainėje, kuri yra pateikiama kaip nuoroda informacinėje medžiagoje, nei už tokios trečiosios šalies naudojamus asmens duomenis.

Lankytis trečiosios šalies svetainėje galite savo pačių rizika. Mes neprisiimame jokios tiesioginės ar netiesioginės atsakomybės nei už turinį, informacijos tikslumą ar nuomones, išreikštas tokiose svetainėse, nei už jose siūlomų prekių ir paslaugų kokybę.